رفتن به بالا
  • دوشنبه - 21 مرداد 1398 - 10:10
  • کد خبر : ۱۷۱۷۹
  • مشاهده :  105 بازدید
  • چاپ خبر : با اسامی جدید تیم‌های لیگ یکی آشنا شوید !

با اسامی جدید تیم‌های لیگ یکی آشنا شوید !

در بین ۱۸ تیم حاضر در لیگ دسته اول (جام آزادگان) فصل ۹۹-۹۸ نام برخی تیم ها تغییر کرده است .

فصل گذشته در لیگ دسته اول اتفاقی حیرت انگیز رخ داد و نام برخی از تیم ها در هر رسانه با رسانه یی دیگر و حتی سایت رسمی سازمان لیگ متفاوت بود ! این مساله به خاطر مشکلات اداری و پروسه ی زمان بر تغییر نام باشگاه صورت گرفته بود . به طور مثلال استقلال جنوب تهران نام باشگاهی بود که مورد تایید مسوولان رسمی مسابقات بود اما برخی رسانه ها نام  این تیم را به پرسپولیس پاکدشت و برخی دیگر از رسانه ها نیز این تیم را با نام سرخ پوشان پاکدشت می شناختند ! برخی نیز می نوشتند استقلال قرمز پوش !

در فصل آینده ی مسابقات که قرار است از شنبه ۲۶ مرداد آغاز شود نیز چنین شرایطی دیده می شود . برخی رسانه ها نام تیم شهرداری تبریز را علم و ادب تبریز می نویسند ! تکلیف خونه به خونه ی بابل و  برخی تیم های دیگر مشخص نیست . پیگیری های خبرنگار خبرگزاری فارس نشان می دهد که اسامی جدید برخی تیم ها به ترتیب زیر است :

* علم و ادب تبریز وجود خارجی ندارد و هیات فوتبال استان نام رسمی تیم را شهرداری تبریز می‌داند .

* خونه به خونه ی بابل به نام رایکای بابل تغییر پیدا کرده است و هیات فوتبال استان مازندران این اسم جدید را تایید کرده است .

* سرخ پوشان پاکدشت نام جدید باشگاه استقلال جنوب تهران است . مسوولان با انتخاب نام پرسپولیس پاکدشت موافقت نکردند و نام پرسپولیس پاکدشت که در قرعه کشی مسابقات نیز استفاده شده بود ، حذف شد .

* داماش گیلانیان (کارون اروند خرمشهر) باشگاه داماش گیلانیان امتیاز دسته اولی کارون اروند را خرید اما ظاهراً مشکلاتی برای این انتقال خارج از فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال وجود دارد !

لیگ دسته اول در این فصل برای اولین مرتبه زودتر از مسابقات لیگ برتر آغاز شده و این هم یکی دیگر از ویژگی های مسابقات لیگ دسته یک است !

 

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه