رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 31 مرداد 1398 - 20:16
  • کد خبر : ۱۷۲۴۶
  • مشاهده :  441 بازدید
  • چاپ خبر : اتفاق بی سابقه در پشت پرده ی فوتبال ایران
پرداخت مبلغ قرارداد با چک سرقتی

اتفاق بی سابقه در پشت پرده ی فوتبال ایران

علی لطیفی سرمربی تیم ملوان رکورد زمان در یک نشست مطبوعاتی در فوتبال ایران را شکست .

پیش از علی لطیفی ، علیرضا منصوریان سرمربی سابق استقلال در آخرین گفت و گوی مطبوعاتی خود پس از بازی با ذوب آهن زمان این چنینی را ثبت کرده بود اما لطیفی این بار پیش از بازی ملوان مقابل آرمان گهر در هفته ی دوم لیگ دسته اول برای توضیح آن چه که بر ملوان گذشته ، وادار شد تا در مصاحبه یی ۹۰ دقیقه یی حضور داشته باشد .

نکته ی جالب این که در این نشست خبری بازیکنان ملوان ، کادرفنی و کادر تدارکات تیم نیز حضور داشتند تا شاهدی بر مدعای او باشند . آن چه لطیفی در این نشست مطبوعاتی به زبان آورد ، مسایلی بود که آن را در تیم های دسته اولی شنیده ایم . مسایلی از جمله نامشخص بودن منابع مالی ، بی سازمانی حداکثری و به هم ریختگی کاملی که در چند هفته ی گذشته بر تیم ملوان حکمفرما بوده است . ملوان که با کناره گیری کادرفنی قبلی و با پنجره ی بسته و مربی بومی خود را برای حضور در لیگ دسته اول آماده می کرد ، از یک ماه پیش در اختیار تیم مالکیتی جدیدی قرار گرفت و با جذب چند بازیکن نسبتاً مطرح ، نوید یک شروع پر قدرت در لیگ دسته اول را داشت اما با جدایی تمامی بازیکنان قرارداد بسته ، مشخص شد آن چه در پس پرده ی ملوان می گذرد ، چیز دیگری است .

لطیفی و بازیکنان ملوان روز گذشته درباره ی بخش هایی از این موضوع صحبت کردند که مسایلی عجیب و باورنکردنی بود .

لطیفی که علاقه اش را برای حضور در تیم ملوان را تکرار نکرد ، سعی کرد با کلمات محترمانه از نحوه ی اداره ی ملوان و نامشخص بودن کامل شرایط انتقاد کند . او در بخشی از حرف های خود گفت : پیش از دیدار با سرخ پوشان در هفته ی اول ، من ترکیب را روی تخته وایت برد تیم نوشتم اما به عنوان مثال مشخص شد بازیکن هافبک دفاعی ما نمی تواند بازی کند . بعد از آن که گزینه ی اول کنار رفت ، نفر دوم را جانشین کردم اما او نیز شرایط بازی کردن را نداشت و من هرگز با چنین موضوعی مواجه نشده بودم .

در این بین آرمان شهداد نژاد دروازه بان سابق کرمانی ها به نکته ی عجیبی اشاره کرد و گفت : چکی را که برای قرارداد از مالک تحویل گرفتم به بانک بردم اما در بانک به من گفتند این چک سرقتی است و مالک چک به من گفت ، این چک هفته ی گذشته به سرقت رفته است !

دیگر بازیکنی که درباره ی ملوان و شرایط آن صحبت کرد ، حافظ یعقوبی کاپیتان ملوانان بود . او گفت : در روزی که مالک ملوان قصد راهی کردن بازیکنان به محلی را داشته بر سر کرایه ی تاکسی با راننده سر و کله می زده است .

او همچنین به مسایلی اشاره کرد که در روزهای حضور این تیم در ایفمارک رخ داده و این که پولی برای پرداخت به ایفمارک در بساط نبوده و بنابر این این مرکز پزشکی از پذیرش بازیکنان ملوان خودداری می کرده است .

در این بین همچنین به نکات دیگری اشاره شد ؛ ۳۰ دقیقه قبل از بازی اول برابر سرخ پوشان ، ملوانان لباس فرم برای حضور در زمین را نداشتند و یک پیک موتوری لباس ها را می رساند و بازیکنان خود با چسباندن شماره ، وارد زمین می شوند .

در حاشیه نشست به حضور افرادی در تمرین اشاره شد که از سوی مالک برای حضور در ملوان معرفی شدند اما علت حضور آن ها فنی نبوده است . بنابر آن چه که گفته می شود ، ملوان بعد از بازی امروز برابر آرمان گهر از مالک فعلی (محسن میرابی) پس گرفته می شود و به گروه جدیدی تحویل داده خواهدشد و پژمان نوری و کادرفنی سابق به تیم بازخواهند گشت .

همچنین در این نشست خبری ، خبرنگاران بومی انتقاد شدیدی به خسته بند نماینده ی مردم انزلی داشتند و او را از دلایل مشکلات فعلی ارزیابی می کردند . از جمله زمانی که لطیفی اعلام کرد که خسته بند به او گفته “مهم برای او ملوان است” و خبرنگاران به این جمله واکنش نشان دادند و خندیدند .

در هر صورت این تیم پر خاطره و جذاب فوتبال ایران در شرایطی لیگ دسته اول را ادامه خواهد داد که قصه ی پر غصه‌اش همچنان ادامه دارد . اتفاقی که البته برای همه ی تیم های خصوصی رخ خواهد داد مگر آن که فوتبال ایران در عرصه ی کسب درآمد شفاف به یک نتیجه ی قطعی برسد .

 

 

“ورزش سه”

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه