رفتن به بالا
  • سه شنبه - 19 شهریور 1398 - 19:03
  • کد خبر : ۱۷۳۶۴
  • مشاهده :  84 بازدید
  • چاپ خبر : پیروزی راحت تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ در نخستین گام
انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ؛

پیروزی راحت تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ در نخستین گام

شاگردان مارک ویلموتس با دو گل هنگ کنگ را در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ شکست دادند .

تیم ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ در دومین دیدار از مرحله ی دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه ملی هنگ کنگ به میدان رفتند . این دیدار در نهایت با پیروزی دو بر صفر تیم ملی خاتمه یافت .

سردار آزمون در دقیقه ی ۲۴ و کریم انصاری فرد در دقیقه ی ۵۴ برای ایران گل زدند .

با این پیروزی ایران ۳ امتیازی شد و بعد از بحرین ۴ امتیازی در رده ی دوم قرار گرفت . تیم‌های عراق ، کامبوج و هنگ کنگ با یک امتیاز در رده ی سوم تا پنجم قرار گرفتند .

نیمه ی نخست :

شاگردان ویلموتس از نخستین دقیقه ی بازی میل خود برای گلزنی را نشان دادند اما در دقیقه ی ۱۲ جدی‌ترین موقعیت بازی خلق شد . سانتر جهانبخش و ضربه ی سر آزمون به سمت دروازه ، با واکنش سریع و خوب دروازه‌بان هنگ کنگ همراه بود . دومین موقعیت بازی هم به دست آزمون خلق شد اما شوت محکم او از فاصله ی حدوداً ۱۵ متری با فاصله ی اندک از کنار دروازه عبور کرد .

در دقیقه ی ۱۹ هنگ کنگ توانست خودنمایی کند . ضدحمله ی سریع بازیکنان قرمزپوش هنگ کنگ منجر به پاس پشت مدافعان ایران شد که بیراوند در لحظه ی رسیدن مهاجم این تیم به توپ ، توانست توپ را کنترل کند .

گل : در دقیقه ی ۲۴ ، سردار آزمون در سومین اقدام خود به گلزنی دروازه ی هنگ کنگ را با یک شوت گشود . ارسال ناقص رضاییان و شوت نه چندان خوب ابراهیمی در داخل محوطه ی جریمه به انصاری فرد رسید و او با پاس تک ضرب ، آزمون را در موقعیت گلزنی قرار داد و مهاجم تیم ملی گل نخست را وارد دروازه کرد .

در دقیقه ی ۳۷ ضربه ی قیچی برگردان کریم انصاری فرد از فاصله ی کم تر از ده متر به دروازه ی هنگ کنگ با دیرک افقی دروازه ی این تیم برخورد کرد و به گل تبدیل نشد .

در دقیقه ی ۴۳ ، هنگ کنگ حمله ی خطرناکی را انجام داد که علیرضا بیرانوند از دروازه خارج شد و روی توپ شیرجه زد و توانست دو بار موقعیت هنگ کنگی ها را دفع کند .

نیمه ی دوم :

گل : در دقیقه ی ۵۴ ، علیرضا جهانبخش با حرکتی سریع و تند و تیز وارد محوطه ی جریمه ی هنگ کنگ شد و با پاس در عمق ، کریم انصاری فرد را صاحب موقعیت گل کرد که انصاری فرد با ضربه ی آرام و دقیق گل دوم ایران را وارد دروازه کرد .

در ادامه ، بازی گره خورد و ایران در خلق موقعیت خطرناک روی دروازه ی هنگ کنگ ناکام بود تا ویلموتس دو تعویض هجومی را انجام دهد .

در نهایت بازی در نیمه ی دوم بسیار کم موقعیت و پر برخورد دنبال شد و اقدام ایران برای خلق موقعیت گل با ناکامی همراه بود تا بازی با نتیجه ی دو بر صفر تمام شود .

ترکیب تیم ملی ایران : علیرضا بیرانوند ، احسان حاج‌صفی ، میلاد محمدی ، امید ابراهیمی (علی کریمی ۷۰) ، کریم انصاری‌فرد ، محمدحسین کنعانی‌زادگان ، مهدی ترابی (وحید امیری ۶۰) ، علیرضا جهانبخش ، سیدمجید حسینی ، سردار آزمون  و رامین رضاییان .

 

 

"ایسنا"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه