رفتن به بالا
  • سه شنبه - 9 مهر 1398 - 21:52
  • کد خبر : ۱۷۴۷۸
  • مشاهده :  107 بازدید
  • چاپ خبر : ایراندوست : در مورد آینده سکوت می کنم

ایراندوست : در مورد آینده سکوت می کنم

سرمربی سابق تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با بیان این که قرارداد ۱۶ فصل از ۱۷ سال حضورش در تیم ملوان را سفید امضا کرده است ، به شایعات پیرامون مبلغ قرارداد بالای خود واکنش نشان داد .

مریم ایراندوست یکی از چهره‌های ویژه ی ورزشی یک‌سال اخیر بوده . علاوه بر حضور هم‌زمان به عنوان مربی و بازیکن در تیم ملوان ، واکنش‌های مجازی و مختلف او نسبت به اتفاقات ورزشی در صفحه ی شخصی‌اش هم حواشی جالب توجهی داشت . ایراندوست که در کارنامه ی خود سابقه ی هدایت تیم ملی فوتبال بانوان را دارد ، پس از حضوری موفق و یک‌ساله در تیم ملوان بندرانزلی علی رغم مشکلات عدیده ی مالی به درخواست خود از جمع آن ها جدا شد و قصد دارد در روزهای پیش رو به همراه فرزندش به زندگی شخصی‌اش خارج از ایران بپردازد .

برای احیای ملوان متحد شدیم

فصل پیش و درست زمانی که مالکیت باشگاه رسماً مشخص شد تصمیم آن ها بر این بود تا در حوزه ی بانوان تیم‌داری کنند و این موضوع از طریق بازیکنان به من اطلاع داده شد و ما توانستیم در کنار هم متحد شویم و خوشبختانه با حضور در رقابت‌های لیگ دسته اول ، توانستیم عنوان قهرمانی را به دست آوریم و به لیگ برتر صعود کنیم و در رقابت‌های لیگ برتر نیز با توجه به بضاعت خود ، نمایش‌های خوبی مقابل حریفان خود داشته باشیم .

با مدیریت اینستاگرام‌ و مصاحبه‌هایم تلاش می‌کنم از یک چالش تازه جلوگیری کنم

فعالیت‌های مجازی من اتفاقی طبیعی است و نامرسوم در حوزه ی فوتبال بانوان نیست و اغلب مربیان و بازیکنان در فضای مجازی فعالیت خود را دنبال می‌کنند ؛ من در رابطه با هر مساله‌یی که نیاز باشد هواداران و مردم مطلع شوند و از مسایل پیرامونی ما اطلاع داشته باشند ، اطلاع‌رسانی می‌کنم . هر چند که در طول چند سال اخیر مطبوعات و رسانه‌ها توجه‌شان به فوتبال زنان بیشتر شده است اما آن‌طور که باید نیست . به طور مثال یک مسابقه ی فوتبال زنان برگزار می‌شود و فردای آن نتایجش را از تلویزیون تماشا می‌کنیم برای همین من تمام سعی خود را می‌کنم که از طریق فضای مجازی اطلاع‌رسانی درست و لازم را برای هواداران و مردم داشته باشم . ترجیح می‌دهم حاشیه‌یی صحبت نکنم و با توجه به تمام رخدادها ، سعی کرده‌ام تا بتوانم مطالب صفحه ی اینستاگرام و مصاحبه‌هایم را مدیریت کنم تا موضوعی به چالش کشیده نشود .

موفقیت من با تلاش خودم بوده نه با رانت دختر ایراندوست بودن

خوشحالم که دختر اسطوره ی بزرگ فوتبال هستم و این برای من یک پوئن است ، چرا که می‌توانم هر سوال فنی یا مدیریتی را که دارم از ایشان بپرسم اما در این میان ، تلاش‌های خودم باعث شد تا به جایگاهی که دوست دارم ، برسم . ما اسطوره‌های بزرگی داریم در سطح کشور که دختر هم دارند و قطعاً علاقه‌مند به ورزش هم بوده‌اند اما دیدگاه این که از رانت پدر خود کسی استفاده کرده است ، درست نیست . اگر از دریچه ی رانت بخواهیم نگاه کنیم و بخواهم به گذشته باز گردم ، اتفاقاً به دلیل آن که دختر نصرت ایراندوست بودم به مدت ۶ سال تیم ما زمین تمرینی در انزلی نداشت و در فاصله‌یی ۶۰ کیلومتری از انزلی ، هر روز تمرین می‌کردیم و فکر می‌کنم برخی با مطرح کردن این مسایل به دنبال آن هستند تا نقاط ضعف خود را این‌چنین پوشش دهند . موفقیت من حاصل تلاش خودم بوده است و خوشحالم که از کمک‌های فنی و مدیریتی پدرم هم توانسته‌ام استفاده کنم .

شرط من آن بود که ملوان را احیا کنم و بروم !

کسی به من اعلام نکرد که نباشم و اتفاقاً هفته ی گذشته جلسه‌یی با آقای پژمان نوری داشتم و ایشان گفتند که دوست دارند بنده در خدمت تیم باشم اما به ایشان گفتم قرار ما از فصل قبل آن بود که من تنها یک فصل در خدمت تیم باشم و بتوانیم با هم تیم بانوان ملوان را احیا کنیم و سپس آن را تحویل سارا قمی و پگاه نوری بدهم تا آن ها تیم را مدیریت کنند و من بروم . شرایطی که پس از اتمام فصل گذشته در ابتدای تیر ماه وجود داشت و این‌که مالک جدید آمدند ایشان سراغی از تیم بانوان نگرفتند و هیچ سوالی از شرایط تیم بانوان نکردند . نه ایشان بلکه تمامی مسوولان نگران تیم آقایان بودند با توجه به چالش‌های آن ها ، به دنبال رفع مشکلات بودند و ما با گذر زمان ، فرصت آماده‌سازی را از دست می‌دادیم البته من چندین بار از بازیکنان خواستم تا تمرینات خود را شروع کنند و از برنامه ی خود ، عقب نمانند اما آن سردرگمی که در باشگاه حاکم بود ، اجازه نداد تا تیم زود بسته شود . خوشبختانه با حضور آقای نوری ، صحبت‌های خوبی انجام شد و من هم آن چه می‌توانستم کمک کردم تا تیم استارت بزند و خوشبختانه کار آغاز شد و در حال حاضر هم خیلی خوب و هدفمند بازیکنان زیر نظر کادرفنی در حال آماده‌سازی هستند تا بتوانند در رقابت‌های لیگ برتر شرکت کنند .

۱۷ سال در ملوان بودم ۱۶ سال سفید امضا کردم

باید شاکر خدا باشم . اگر می‌گویند قرارداد مالی من بالا است این هم یک پوئن برای ورزش زنان حساب می‌شود ، چرا که می‌توان گفت در ایران هم برای بانوان قراردادهای سنگین بسته می‌شود . من در خصوص این موضوع ، سعی می‌کنم به همین توضیحات کوتاه اکتفا کنم ، چرا که همه ی نزدیکان و دوستان من می‌دانند که من چه قراردادی را امضا کردم و در طول هفده سال فعالیتم در باشگاه ملوان ، به جز یک‌سال همیشه به صورت سفید قراردادم را امضا کردم . اما امیدوارم روزی برسد که قرارداد فوتبال آقایان و بانوان یکسان شود .

در مورد آینده‌ فعلاً ترجیحم سکوت است

فعلاً بهتر است در مورد آینده صحبت نکنیم و همین‌که در خصوص زمان حال و آن چه گذشت صحبت شد ، فکر می‌کنم کافی باشد . انشالله آینده برای همگی‌مان خیر و خوب باشد و برای تمامی مردم کشورم سلامتی ، تندرستی و شادی را خواهانم و چیزی بالاتر از این نیست .

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه