رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 18 مهر 1398 - 19:36
  • کد خبر : ۱۷۵۴۶
  • مشاهده :  72 بازدید
  • چاپ خبر : ایران ۱۴ – کامبوج صفر / مقدم بانوان “گل‌باران” شد

ایران ۱۴ – کامبوج صفر / مقدم بانوان “گل‌باران” شد

تیم‌ملی فوتبال ایران توانست کامبوج را با ۱۴ گل در هم بکوبد .

تیم‌های فوتبال ایران و کامبوج از ساعت ۱۷ امروز در مرحله ی انتخابی جام جهانی به مصاف هم رفتند . این دیدار با پیروزی ۱۴ بر صفر ایران به پایان رسید . در این بازی  کریم انصاری‌فرد (۴ بار) ، سردار آزمون (۳ بار) ، محمد محبی (۲ بار) ، مهدی طارمی (۲ بار) ، مهرداد محمدی ، احمد نوراللهی و محمدحسین کنعانی‌زادگان برای ایران گل‌زنی کردند .

نیمه ی نخست :

دیدار با یک دقیقه سکوت به احترام زنده‌یاد جعفر کاشانی آغاز شد .

دقیقه ی ۴ ، شاگردان ویلموتس که بازی را تهاجمی آغاز کرده بودند ، در پشت محوطه ی جریمه ی کامبوج توسط محمد محبی صاحب توپ شد که مدافعان حریف توپ او را با خطا زدند اما داور آوانتاژ داد تا توپ سرگردان پشت محوطه ی جریمه به احمد نوراللهی برسد . این مدافع تیم‌ملی هم با ضربه‌یی محکم و زیبا توپ را به زیر طاق دروازه ی کامبوج زد .

تیم‌ملی پس از گل به بازی تهاجمی‌اش ادامه داد و چندین موقعیت خوب گل‌زنی داشت اما موفق به باز کردن دروازه ی کامبوج نشد . در یکی از موقعیت‌ها که در دقیقه ی ۷ اتفاق افتاد ، محمد محبی می‌توانست دروازه ی خالی کامبوج را با ضربه ی سر باز کند اما ضربه ی او از روی خط توسط مدافع کامبوج برگردانده شد .

دقیقه ی ۱۰ ، ایران در ادامه ی حملاتش ، این بار از جناح راست حمله کرد که ارسال رامین رضاییان در داخل محوطه ی جریمه به کریم انصاری‌فرد رسید که او توپ را سر ضرب برای محبی کاشت اما ضربه ی محبی به مدافع کامبوج برخورد کرد . البته این پایان کار نبود و سردار آزمون از پشت سر رسید و با ضربه‌یی خوب ، توپ را به گوشه دروازه ی کامبوج فرستاد .

کامبوجی‌ها در دقیقه ی ۱۵ پشت محوطه ی جریمه ی ایران صاحب یک ضربه ی ایستگاهی شدند که ضربه ی سوکفنگ از بالای دروازه ی بیرانوند به بیرون رفت .

دو دقیقه پس از ایجاد نخستین موقعیت کامبوج روی دروازه‌ ی ایران ، شاگردان ویلموتس به گل سوم رسیدند . رامین رضاییان در دقیقه ی ۱۷ ارسال خوبی به روی دروازه ی کامبوج داشت که کنعانی‌زادگان با یک ضربه ی سر محکم و دقیق ، دروازه ی کامبوج را باز کرد .

در دقیقه ی ۲۰ ضربه ی ایستگاهی رامین رضاییان بعد از واکنش دروازه‌بان و برخورد به تیر دروازه در شلوغی محوطه ی جریمه به طارمی رسید و ضربه ی او با برخورد به مدافع حریف وارد دروازه ی کامبوج شد .

تا دقیقه ی ۳۰ بازیکنان ایران توپ و میدان را کاملاً در اختیار داشتند و با پاسکاری‌های متعدد به سمت دروازه ی کامبوج حمله می‌کردند و موقعیت‌های خطرناکی هم به دست آوردند .

حملات ایران باز هم ادامه پیدا کرد تا این که در دقیقه ی ۳۵ به گل پنجم رسید . مهدی طارمی از گوشه ی محوطه ی جریمه شوتش را راهی دروازه ی کامبوج کرد که شوت محکمی هم نبود اما با اشتباه فاحش دروازه‌بان حریف ، توپ مقابل دروازه ی خالی به سردار آزمون رسید که او هم دروازه‌ را باز کرد .

شاگردان هوندا در تیم کامبوج در دقیقه ی ۳۷ اشتباه فاحش دیگری انجام دادند و با دادن پاس به عقب به دروازه‌بان و برداشتن این توپ توسط این دروازه‌بان ، مرتکب خطای غیرمستقیم در داخل محوطه ی جریمه‌شان شدند . شاگردان ویلموتس هم از این ضربه ی ایستگاهی غیرمستقیم استفاده کردند و توسط کریم انصاری‌فرد به گل ششم رسیدند .

سردار آزمون در دقیقه ی ۴۴ روی توپ ریباند ضربه ی طارمی توانست دروازه ی کامبوج را برای بار هفتم باز کند و هتریک کند .

نیمه ی نخست دیدار ایران و کامبوج با پیروزی ۷ بر صفر شاگردان ویلموتس به پایان رسید .

گزارش نیمه ی دوم :

در همان ابتدای نیمه علیرضا بیرانوند روی بازیکن حریف مرتکب خطای پنالتی شد اما خود او ضربه ی پنالتی را مهار کرد تا نتیجه تغییری نکند .

در دقیقه ی ۴۸ ، ارسال میلاد محمدی به روی دروازه ی کامبوج به کریم انصاری‌فرد رسید که او هم پس از سر توپ زدن و برداشتن مدافع حریف ، توپ را به گوشه دروازه ی کامبوج فرستاد و بازی را ۸ بر صفر کرد .

همکاری مهدی طارمی و سردار آزمون در دقیقه ی ۵۴ منجر به گل نهم شد . روی صحنه ی این گل ، مهدی طارمی توانست پاس تو در سردار آزمون را با ضربه‌یی چیپ وارد دروازه ی کامبوج بکند .

سردار آزمون در دقیقه ی ۵۶ جای خودش را به مسعود شجاعی داد . آزمون دقایقی قبل از تعویض شدنش ، احساس مصدومیت کرده بود .

کریم انصاری‌فرد در دقیقه ی ۶۰ توانست روی یک ضربه ی کرنر تمرین شده ، دروازه ی کامبوج را برای دهمین بار باز کند و خودش هم هتریک کند . البته او قبل از ضربه ی کرنر فرصت باز کردن دروازه ی کامبوج را داشت اما ضربه‌ ی سرش با واکنش عالی دروازه‌بان به کرنر رفت .

در دقیقه ی ۶۴ ، محمد محبی روی یک کار ترکیبی در داخل محوطه ی جریمه ی کامبوج صاحب توپ شد و با چرخش و ضربه‌یی فنی ، دروازه ی حریف را برای یازدهمین بار باز کرد تا بالاخره مزد بازی خوبش در نخستین بازی ملی‌اش را بگیرد .

محمد محبی دو دقیقه بعد در دقیقه ی ۶۶ توانست ارسال خوب میلاد محمدی را با یک ضربه ی سر وارد دروازه ی کامبوج بکند .

مرتضی پورعلی‌گنجی در دقیقه ی ۷۷ خطای بدی روی دروازه‌بان کامبوج انجام داد که باعث شد با کارت زرد داور جریمه شود .

شوت سنگین محمدحسین کنعانی‌زادگان از فاصله ی حدوداً ۴۰ متری با واکنش خوب دروازه‌بان کامبوج راهی کرنر شد .

شاگردان ویلموتس که چند موقعیت‌ خوب را خراب کرده بودند در دقیقه ی ۸۴ توسط مهرداد محمدی به گل سیزدهم رسیدند . محمدی در این صحنه پاس در عمق خوبی که برایش ارسال شده بود را توانست به گل تبدیل کند .

در دقیقه ی ۸۸ ، کامبوجی‌ها توانستند چند پاس در نیمه ی زمین ایران به یکدیگر بدهند اما بلافاصله پس از این که توپ را از دست دادند ، ایران صاحب یک ضدحمله شد که مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد در موقعیت دو به تک با مدافع کامبوج قرار گرفتند . در این صحنه مهدی طارمی پس از این که وارد محوطه ی جریمه کامبوج شد به کریم انصاری‌فرد پاس داد و او هم دروازه ی حریف را باز کرد . این گل ، چهاردهمین گل ایران و چهارمین گل انصاری‌فرد در این بازی بود .

ترکیب ایران : علیرضا بیرانوند ، احسان حاج‌صفی (امید ابراهیمی ، دقیقه ی ۶۴) ، میلاد محمدی ، احمد نوراللهی ، مرتضی پورعلی‌گنجی ، کریم انصاری‌فرد ، محمدحسین کنعانی‌زادگان ، مهدی طارمی ، محمد محبی (مهرداد محبی ، دقیقه ی ۷۲) ، رامین رضاییان ، سردار آزمون (مسعود شجاعی ، دقیقه ی ۵۶)

 

 

 

 

"ایسنا"

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه