رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 23 آبان 1398 - 19:40
  • کد خبر : ۱۷۷۸۹
  • مشاهده :  74 بازدید
  • چاپ خبر : عراق ۲ – ایران ۱ ؛ بازگشت به دوران نگرانی

عراق ۲ – ایران ۱ ؛ بازگشت به دوران نگرانی

ملی پوشان ایران نتوانستند نمایش چندان خوبی ارایه دهند و با گل لحظات پایانی برابر عراق شکست خوردند .

تیم ملی ایران در دو مسابقه ی ابتدایی‌اش در مرحله ی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به دو برتری برابر هنگ‌کنگ و کامبوج رسید ولی در دیدار اخیرش شکست تلخی را در خانه ی بحرین متحمل شد تا مشخص شود از همین ابتدا کار سختی در این رقابت‌ها دارد ، اما شاگردان مارک ویلموتس اکنون که به مصاف عراق رفتند ، از انگیزه ی زیادی برای کسب برتری برخوردار هستند تا علاوه بر بهبود شرایط جدولی برابر حریف ۷ امتیازی خود ، انتقام ناکامی‌های اخیرشان در رسیدن به پیروزی مقابل عراقی‌های سرسخت را بگیرند .

مرحله ی مقدماتی جام جهانی ۲۰۰ قطر – قاره آسیا – گروه C
پنج‌شنبه : ۹۸/۰۸/۲۳ ؛ ساعت ۱۷:۳۰
استادیوم ملی شهر امان – اردن
داور : دیلان پریرا (سریلانکا) / کمک‌ها : پاراکراما هماسونگا و سانجیوا پرمالا ؛ داور چهارم : سید عبدالله یعقوب (عمان) / ناظر داوری : محمد عبدالله(قطر)

تیم ملی عراق

محمد حمید (۴۸ – جلال حسن)
سعد ناطق
احمد ابراهیم
ریبین سولاقا
علاء مهاوی
علی عدنان
امجد عطوان
صفاء هادی
همام طارق
بشار رسن (۸۸ – علاء عبدالزهره)
مهند علی (۷۶ – علاء عباس)

سرمربی : سرچکو کاتانچ

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند
مرتضی پورعلی‌گنجی
محمدحسین کنعانی‌زادگان
رامین رضاییان
میلاد محمدی (۵۳ – محمد نادری)
امید ابراهیمی
احمد نوراللهی
مسعود شجاعی
محمد محبی
مهدی طارمی (۶۲ – وحید امیری)
سردار آزمون (۹۰ – کاوه رضایی)

سرمربی : مارک ویلموتس

اخطار

علاء علی مهاوی (۱۶) علی عدنان (۲۷) از عراق

مسعود شجاعی (۴۹ و ۸۱) مرتضی پورعلی‌گنجی (۶۰) از ایران

اخراج

مسعود شجاعی (۸۱) از ایران

شرح گل

عراق ۱ – ایران صفر (دقیقه ی ۱۱ : مهند علی) : بشار رسن نفوذ سریعی از سمت راست زمین انجام داد و ارسال خوبی به مقابل تیرک دوم انجام داد که سانتر او و شوت والی محکم علی عدنان را بیرانوند با واکنش مناسبی برگشت داد ، اما در ریباند امید ابراهیمی نتوانست توپ را دفع کند تا مهند علی با فرصت‌طلبی و شوت پُرقدرت به طاق دروازه موفق به گلزنی برای عراق شود .

عراق ۱ – ایران ۱ (دقیقه ی ۲۵ : احمد نوراللهی) : محمد محبی به زیبایی و با تکنیک بالای خود از بین بشار رسن و علی عدنان عبور کرد و از روی خط عرضی زمین ، پاس کات‌بک داد تا با رها کردن توپ توسط سردار آزمون ، احمد نوراللهی صاحب موقعیت شود و با حرکت در عرض و شوت زمینی پُرقدرت که با دفع ناقص محمد حمید همراه شد ، گل تساوی ایران را به زیبایی به ثمر رساند .

لحظات حساس

دقیقه ی ۳ : حرکت سریع مهند علی به سمت محوطه ی جریمه و شوت او را مدافعان تیم ملی ایران برگشت دادند .

دقیقه ی ۶ : ارسال زیبای بشار رسن از روی ضربه ی ایستگاهی میانه ی زمین به پشت مدافعان ایران را مهند علی در موقعیت آفساید با ضربه ی سر زد که توپ راهی اوت شد .

دقیقه ی ۱۵ : پاس بلند پورعلی گنجی از میانه ی زمین به پشت مدافعان عراق نزدیک بود با اشتباه محمد حمید ، دروازه‌بان این تیم و توپی که از روی سر او عبور کرد ، تبدیل به گل شود ولی توپ با فاصله ی کمی کنار دروازه ی این تیم به اوت رفت .

دقیقه ی ۲۰ : خطایی که رضاییان در جناح راست زمین گرفته بود را مسعود شجاعی با سانتر بلند به مقابل تیرک دوم فرستاد ، اما قبل از ضربه ی سر طارمی ، مدافعان عراق توپ را دفع کردند .

دقیقه ی ۲۱ : رضاییان در زدن ضربه ی آخر دقت لازم را نداشت تا توپ راهی اوت شود .

دقیقه ی ۲۲ : شوت پای چپ عدنان هادی از پشت محوطه دراختیار بیرانوند قرار گرفت .

دقیقه ی ۳۷ : ضربه ی ایستگاهی راه دور علی عدنان دقت لازم را نداشت و با فاصله ی زیادی از دروازه ی ایران به اوت رفت .

دقیقه ی ۴۴ : خطایی که ابراهیمی از احمد ابراهیم در پشت محوطه ی جریمه گرفته بود را رامین رضاییان با ضربه‌یی دقیق زد ولی با بدشانسی ، توپ او از کنار دروازه ی عراق به بیرون رفت ولی در همین حین برخورد محمد حمید به تیرک عمودی دروازه موجب مصدومیت او برای لحظاتی شد .

دقیقه ی ۵۵ : ضربه ی سر پورعلی‌گنجی روی ارسال شجاعی از بالای دروازه ی عراق راهی اوت شد .

دقیقه ی ۵۶ : علاء مهاوی نفوذ سریعی از سمت راست محوطه ی جریمه ی ایران انجام داد ولی شوت پای چپ او بعد از برخورد مشکوک به خطای هند پنالتی به نادری برخورد کرد و دفع شد .

دقیقه ی ۵۹ : مهند علی در محوطه ی جریمه ی ایران قصد داشت بعد از برخورد با پورعلی‌گنجی از داور سریلانکایی پنالتی بگیرد که او خطایی تشخیص نداد و بازی را دنبال کرد .

دقیقه ی ۷۹ : ارسال بلند بشار رسن از روی ضربه ی آزاد میانه ی زمین و شوت علی عدنان به تور پشت دروازه ی ایران برخورد کرد و راهی اوت شد .

دقیقه ی ۸۶ : محبی باز هم حرکت سریعی از سمت راست زمین انجام داد و قصد داشت این بار با شوت محکم زمینی شانس خود را برای گلزنی امتحان کند که ضربه ی او را جلال حسن در دو مرحله جمع کرد .

دقیقه ی ۴+۹۰ : ارسال محبی و ضربه ی سر کاوه رضایی از کنار دروازه ی عراق به اوت رفت .

در حاشیه

* علی عدنان که از ابتدای بازی خشن کار می‌کرد ، در دقیقه ی ۲۶ و در حالی که توپ روی هوا بود ، ضربه شدیدی به صورت رضاییان زد ولی داور سریلانکایی تنها به دادن کارت زرد به او بسنده کرد .

* بعد از گل اول عراق تعدادی از بازیکنان این تیم ازجمله علاء مهاوی ، امجد عطوان و مهند علی با گرفتن دست جلوی دهان و در ادامه صفاء هادی با زدن ماسک جلوی دوربین خوشحالی گل کردند .

* محمد حمید ، گلر تیم ملی عراق که در نیمه ی اول در برخورد با تیرک عمودی دروازه مصدوم شده بود ، در شروع نیمه ی دوم نتوانست به بازی ادامه دهد و در دقیقه ی ۴۸ جای خود را به جلال حسن داد .

* میلاد محمدی به خاطر آسیب دیدگی در دقیقه ی ۵۳ از زمین خارج شد و جای خود را به محمد نادری داد .

* سرچکو کاتانچ ، سرمربی تیم ملی عراق در دقیقه ی ۶۰ به دلیل اعتراض به داوری به خاطر عدم اعلام پنالتی روی مهند علی کارت زرد گرفت .

* مرتضی پورعلی‌گنجی بعد از آن که به داوری به دلیل عدم دادن اخطار به مهند علی معترض شد ، کارت زرد گرفت تا با دو کارته شدن در این رقابت‌ها ، دیدار بعدی تیم ملی برابر هنگ‌کنگ را به خاطر محرومیت از دست بدهد .
* تماشاگران عراقی از ابتدای مسابقه سر و صدای زیادی در ورزشگاه ملی امان برپا کردند و پرچم‌های بزرگی در دست دارند .
* خشونت در بازی عراقی‌ها در تمام جریان مسابقه دیده می‌شود که بعضاً واکنش جدی داور و حتی گرفتن خطا از سوی او را به همراه ندارد .

* شجاعی که در دقیقه ی ۴۹ یک کارت زرد گرفته بود ، در دقیقه ی ۸۱ به خاطر بالا آوردن بیش از اندازه ی پا مقابل امجد عطوان ، با تشخیص دیلان پریرا با اخطار دوم مواجه شد تا ایران ۱۰ نفره شود .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه