رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 29 آبان 1398 - 11:09
  • کد خبر : ۱۷۸۴۰
  • مشاهده :  94 بازدید
  • چاپ خبر : پورغلامی : کی‌روش تیم ملی را رها نمی‌کرد !

پورغلامی : کی‌روش تیم ملی را رها نمی‌کرد !

یک کارشناس فوتبال ایران می‌گوید ، مسوولان فدراسیون باید در قرارداد ویلموتس طوری عمل می‌کردند که سرمربی به وظایفش در قبال تیم ملی عمل کند .

فرهاد پورغلامی ، کارشناس فوتبال درباره ی عملکرد تیم ملی ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت :‌ با شکستی که مقابل عراق داشتیم ، کار سخت شده است اما دور برگشت هم وجود دارد و باید تمرکز بیش‌تری در تیم ملی وجود داشته باشد . به نظر من این درست نیست که مربیان حقوق‌شان را نگیرند و به خاطر این مساله در تمرینات حضور نداشته باشند . این یکی از مشکلاتی بود که برای تیم ملی به وجود آمد . اگر فدارسیون فوتبال حق و حقوق مربیان را سر وقت بدهد ، دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نیستیم . به نظر من با وجود این اتفاقات ، تیم ملی با آمادگی ایده‌آلی مقابل عراق قرار نگرفته بود .

او درباره ی بازی تیم ملی ایران مقابل عراق ادامه داد :‌ تیم ملی در بازی با عراق تغییر سیستم داد و از ۲-۴-۴ به ۱-۲-۳-۴ تغییر کرد . نمی‌دانم چرا هر کس به عراق می‌رسد تغییر تاکتیک می‌دهد . اگر یادتان بیاید در مسابقات جام ملت‌های آسیا ،‌ ما در دو بازی اول عملکرد خوبی داشتیم اما وقتی به بازی برابر عراق رسیدیم ،‌ شکل بازی تغییر کرد و نتوانستیم بازی خوبی ارایه دهیم . نمی‌دانم چرا این اتفاق برای تیم ملی می‌افتد و مربیان مقابل این تیم استرس می‌گیرند و هیچ‌گاه موفق نمی‌شوند .

این کارشناس در ادامه افزود : شکست ما مقابل بحرین ،‌ یکی از مشکلات دیگر ما بود . ایران مقابل بحرین نتوانست قابلیت‌های خودش را نشان دهد . ما درحالی در دور رفت رقابت‌های انتخابی جام جهانی نتایج خوبی نگرفتیم که تمام امکانات در اختیار ویلموتس بوده است .‌ ملی‌پوشان در دور برگشت کار بسیار سختی دارند اما صعود به دور بعدی رقابت‌ها دور از دسترس نیست ولی باید تمرکز زیادی داشته باشیم .

وی ادامه داد : کار ما بسیار سخت شده است . کار ما در دور برگشت خیلی دشوارتر از دور رفت است . ما بازیکنان خوبی داریم و اگر نتوانیم نتیجه ی لازم را کسب کنیم ، مربی تیم باید پاسخگو عملکرد خود باشد .

پورغلامی درباره ی تفکرات مارک ویلموتس گفت : من بازی هجومی را دوست دارم و این نوع سبک تماشاگرپسند و لذت‌بخش است اما نیامدن به تیم ملی و این مشکلاتی که سر مسایل مالی پیش آمد را تایید نمی‌کنم . همه می‌دانند که ما مشکلات مالی داریم و تحریم هستیم و ممکن است که انتقال پول به تاخیر بیفتد . خوبی کی‌روش این بود که کارش را انجام می‌داد و تیم ملی را رها نمی‌کرد . من نمی‌دانم مسوولان فدارسیون با مربیان تیم ملی چه گونه به جمع‌بندی می‌رسند و قرارداد می‌بنند اما این شکل کار به هیچ عنوان خوب نیست .

او افزود : این مربیان ، آدم‌های حرفه‌یی هستند اما قرارداد طوری باید بسته شود که آن‌ها بتوانند کارشان را انجام دهند . فدراسیون در این بخش باید خیلی قوی‌تر از این‌ها عمل کند تا تیم ملی ضربه نخورد . وقتی شاهد چنین اتفاقاتی هستیم ، تمرکز تیم ملی به هم می‌خورد .

مربی گل‌گهر سیرجان درباره ی بازی معوقه ی تیمش مقابل شهر خودرو در هفته ی هشتم رقابت‌های لیگ برتر گفت : ما در این بازی شکل کار خود را بنا بر تیم حریف عوض کرده بودیم . بازیکنان دوندگی زیادی داشتند . با این که مالکیت بازی در اختیار تیم حریف بود اما نتوانستند موقعیت زیادی خلق کنند . ما فرصت گلزنی داشتیم اما نتوانستیم از آن‌ها بهره ببریم و در عین شایستگی می‌توانستیم حداقل بازی را با نیتجه ی مساوی پایان ببریم . ما به تیم اول جدول باخیتم و این که بازیکنان تیم ما توانستند جلوی موقعیت‌سازی تیم حریف را بگیرند ،‌ نشان می‌دهد که اعتماد به نفس بازیکنان افزایش پیدا کرده است .

 

"ایسنا"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه