رفتن به بالا
  • یکشنبه - 10 آذر 1398 - 14:29
  • کد خبر : ۱۷۹۱۶
  • مشاهده :  68 بازدید
  • چاپ خبر : حمید درخشان از خانواده ی قایقران عذرخواهی کرد

حمید درخشان از خانواده ی قایقران عذرخواهی کرد

انتشار اظهاراتی از سوی حمید درخشان درباره ی مرحوم سیروس قایقران با واکنش‌های تندی مواجه شد تا او به توضیح درباره ی آن بپردازد .

حمید درخشان چهره ی جنجالی چند روز اخیر فوتبال ایران بوده که با اظهاراتش درباره ی سیروس قایقران حاشیه ی بزرگی را شکل داد . او با حضور در استودیوی آنتن اما منکر این اظهارات شد و مدعی است که تدوین و جمله بندی صحبت‌هایش باعث شده تا این حاشیه شکل گیرد . در ادامه می‌توانید توضیحات او را بخوانید . 

توضیحات ابتدایی درخشان درباره ی ادعای شکل گرفته

قبل از هر چیزی بگویم که خداوند روح مرحوم سیروس قایقران را شاد کند . من نمی‌دانم بعضی اوقات این مصاحبه‌ها برداشت هایی از آن می شود که عادلانه نیست . کسی که سال ها با او دوست بودم و کنارش در تیم ملی بازی کردم . جز شاخصه های خوب فوتبال ما از نظر فنی و اخلاقی بود . بعضی اوقات صحبت هایی می شود که برداشت اشتباهی از آن می شود و این به نظرم دور از انصاف است . شخصیت من این طور نیست و مصاحبه یی از من ندیدید که بخواهم بد کسی را بگویم و تخریب کنم . من همیشه سعی کردم فنی حرف بزنم . من وقتی چند خصوصیت از ایشان گفتم ، گفتم که ایشان نمی توانسته نه بگوید و این دلیل بر ذات خوبش بوده است . دلش نمی خواست دل کسی را بشکند و جواب رد بدهد و چیزی که از دستش بر می آید برای عزیزانی که می توانسته انجام می‌داد . در سال هایی که در قطر در کنار هم بودیم و دوست داشتم با ایشان معاشرت کنم که افتخار بازی کردن در تیم ملی را در کنارش داشته باشم و هم افتخار این را داشتم که دوست خوبی برای هم باشیم . جمله یی که گفتند من نیتم این نبود که ایشان در آن فاز فعالیت می‌کند . من فقط این را گفتم که ایشان این قدر خوب بوده که به کسی نه نمی گفته . همیشه به ایشان افتخار کردم و ایشان الگو و افتخار انزلی بوده است . این را به صراحت می گویم ، اگر صحبتی شده که خدای ناکرده سوتفاهمی شکل گرفته این طور نبوده و او همیشه از نظر فنی و اخلاقی اسطوره بوده است .

از خانواده ی قایقران و مردم انزلی معذرت می‌خواهم

درخشان در ادامه درباره ی این که این ویدیو چیزی را به مخاطب می‌دهد که انگار او در پاسخ به این که آیا قایقران درگیر مسایل قمار یا … بوده ، مدعی شده که او را از این راه نجات داده ، این طور می‌گوید : شاید اینجوری برداشت شده . در قطر ما یک اعتباری داشتیم و مشورت می‌کردند که آیا فلان بازیکن مناسب است و ما به خاطر ایرانی بودن و کیفیت آن بازیکن تایید می‌کردیم . مثلاً حمید فرزام نیا و خیلی های دیگری بودند . ما آن جا واقعاً به هم کمک می‌کردیم . باشگاه از من مشورت می گرفت ، من کمک می‌کردم و اسم آن را کمک می‌گذارم . من از این جهت گفتم و در زندگی شخصی سیروس که نبودم . حالا یک عده این مساله را به آن چسباندند . اصلاً من این قمار را به زبان نیاوردم و فقط گفتم کمک کردم . آن جمله ی قبلی بود که مصاحبه کننده گفت . اگر این طور برداشت شده ، من عذرخواهی می‌کنم . از همین جا اگر سوتفاهمی پیش آمده از همه ی عزیزان عذرخواهی می‌کنم . اصلاً قصدم تخریب سیروس نبوده و افتخار می‌کنم که کنارش بازی می کردم . او جزو خاطرات خوب من است . وقتی پسرش به دنیا آمد من در بیمارستان کنارش بودم و از همین جا از خانواده اش عذرخواهی می‌کنم بابت این سوتفاهم .

حی و حاضر هستم و عذرخواهی می‌کنم

پیشکسوت فوتبال ایران در واکنش به این که آیا واقعاً صحبتی درباره ی این مساله نداشته و نگران این نیست که با انتشار نسخه ی کامل مصاحبه مشخص شود که سوتفاهمی نبوده و او صحبت‌هایش را مطرح کرده ، گفت : من اینجا زنده و حاضر هستم . اصلاً نیت من این نبود . شاید من آن جمله را دیر فهمیدم و تفهیم آن برای من در آن لحظه ممکن نشده و سریع جواب دادم . من نیتم فقط این بوده که در کنار هم در قطر بودیم و کمک کردیم . اما هیچ وقت درباره ی آن موضوع این طور نبوده و به صراحت می‌گویم اگر خدای ناکرده این طور برداشت شده ، من عذرخواهی می‌کنم .

درخشان در بخش دیگر صحبت‌های خود در خصوص این که به نظر می‌رسید در آن مصاحبه آمادگی مناسبی نداشته و یک سوتی دیگر در خصوص تدریس زبان در دانشگاه نیز داشته ، این طور پاسخ داد : درس خواندن هم می‌شود تدریس دیگر ؟ حالا شاید من اشتباه کردم . بعضی می گویند استاد تدریس می کند ولی من گفتم تدریس می کنم و زبان یاد می‌گیرم و اگر سوتفاهمی این شکلی شده ، عذرخواهی می کنم و شاید یک روز روز آدم نباشد و حوصله نداشته باشد و روی مود مصاحبه نباشد و این اشتباهات می‌شود .

واکنش به انتقاد مازیار زارع

درخشان درباره ی انتقاد زارع که ضمن درخواست برای عذرخواهی او ، اعلام کرد که قایقران خط قرمز آنهاست ، گفت : از همینجا از مازیارخان هم که در پرسپولیس زحمت کشیده و دوستش دارم از او و تمامی عزیزان انزلی عذرخواهی می کنم و سیروس خان جزو افتخارات خودم هم بوده است . همین که خودم آمدم با صراحت و شهامت می گویم عذرخواهی می کنم ، بدانید که در دلم چیزی نبوده و قصدی نداشتم . همیشه فوتبالیست‌ها قابل احترام هستند و برای مملکت زحمت کشیدند . اگر حرفی گفته شده و سوتفاهمی بوده با شهامت عذرخواهی می‌کنم . انشاالله اگر قصوری کردیم به خاطر آن ما را ببخشید . به خاطر زحماتی که برای مملکت کشیدیم یک جایی هم اشتباه ما را قبول کنند و ببخشند .

شرایط تیم ملی و مارک ویلموتس

پیشکسوت فوتبال ایران در بخش دیگر صحبت های خود درباره ی شرایط تیم ملی و احتمال حذف شاگردان ویلموتس از انتخابی جام جهانی نیز گفت : تیم ملی ما حذف نمی‌شود . بازی برگشت همه ی حریفان را در خانه خواهیم برد و شانس زیادی برای صعود داریم . حتماً عراق را در اینجا شکست خواهیم داد و باید کمکش کنیم و بازی های تدارکاتی مناسب ترتیب داده شود . امیدوارم مشکلات ویلموتس هم حل شود . ما یک انتخابی کردیم که نصف راه تیم ملی را رفته و باید کمک کنیم که طبق تعهد بقیه راه را برود . وقتی مربی دیگری بیاوریم تعهدی ندارد که بتواند این مسیر را به پایان برساند . ویلموتس شناخت خوبی از تیمش به دست آورده . اگر نهایتاً به بن بست خوردند به سراغ مربی خارجی نروند و از گزینه ی داخلی که آشنایی با فوتبال ما دارد ، استفاده‌ کنند و با کمک فدراسیون می تواند این راه سخت را پشت سر بگذارد . 

امیدوارم تغییراتی در تفکر تاکتیکی پرسپولیس شکل گیرد

من هم از شرایط پرسپولیس همانند هواداران راضی نیستم . پرسپولیس به نظرم می تواند با مهره هایی که دارد بهتر بازی کند . آن ها در هر پست دو مهره ی خوب دارند و امیدوارم تغییر و تحولاتی در خصوص تفکرات تاکتیکی تیم شکل گیرد . با این پتانسیل می تواند خیلی بهتر بازی کند و حریفان حساب ویژه یی روی تیم باز کنند .

دفاع درخشان از خرید تادئو و حمله به جونیور

درخشان درباره ی این که مسوولان پرسپولیس و کالدرون با انتخاب جونیور او را درباره ی انتخاب تادئو روسفید کردند و رو دست خرید او زدند ، گفت : تادئو فوتبال را بلد بود و اگر زمان می دادند که ما وزن او را کم می‌کردیم می توانست به ما کمک کند . در کنار تادئو البته گابریل را هم آوردیم که جزو خریدهای خوب پرسپولیس بوده . یک موقعی است که از نظر وزنی در شرایط فیت نباشد و وظیفه ی مربی است که او را به شرایط بیاورد اما وقتی بازیکنی می گیرید که حتی استپ و پاس بلد نیست که دیگر کیفیت اولیه ندارد و آن خیلی ناشیانه است . تادئو باز فوتبال بلد بود و اگر وزن او زیاد بود به خاطر این بود که بدون تست گرفته بودیم و وقت داشتیم که او را برسانیم ولی زیاد مهمان پرسپولیس نبودیم و بعد از هشت بازی جدا شدیم . خیلی از بازیکنان در تعطیلات وزن زیاد می کنند اما در تمرینات به شرایط مسابقه برمی گردند . اما درباره ی جونیور اصلاً کیفیت نداشت و دریغ از یک استپ ساده . کالدرون گفت گزینه ی نهم است و اصلاً چرا انتخابش کردی ؟ وقتی انتخاب کردی باید بگویی خوب نیستی ؟ همیشه گزینه ی اول تا سوم اولویت است و گزینه ی نهم دیگر چیست ؟

علیپور تنهاست و به او حمله نکنید

درخشان که در زمان مربی گری اش در پرسپولیس علیپور را به این تیم آورده ، به دفاع از این مهاجم پرداخت و گفت : علیپور اکنون در خط حمله تنهاست . علاوه بر این که تنهاست ، توپ به او هم زیاد نمی رسد . چند موقعیت گل به او می رسد . یک توپ گیرش می آید و می گوییم چرا نزده و این فشار روحی وارد می کند و تخریب می‌شود . این را تخریب می کنید و هم کمکی نمی کنید تا او را بالا بیاورید . علیپور در لیگ قهرمانان و لیگ گل زده و چرا گلزن نیست ؟ نوع بازی کردن تیم به شکلی نیست که خلق موقعیت شکل گیرد . الان هفته ی ۱۲ است و سوای جام حذفی و بازی‌های تدارکاتی که حداقل ۲۰ بازی انجام داده اما شناخت از ترکیب به دست نیاورده است . این خیلی عجیب است که هنوز ترکیب اصلی را به دست نیاورده . ۴ بازی دیگر نیم فصل تمام می شود . این پرسپولیس بازیکنان باکیفیت و خوبی دارد اما به این شکل کار کند کار سخت می شود و امیدوارم تغییراتی داشته باشد . نوع بازی کردن و نوع انتخاب بازیکن و جا به جایی زیاد همه اشکالات تیم کالدرون است . استفاده از بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی باعث می شود که تیم نتواند روان بازی کند . مطمئناً این باعث سردرگمی و احتیاط بازیکن می شود . این گره‌ها در نهایت باعث بازی بی کیفیت تیم می شود . صادقانه و بهتر باید به بازیکن کمک کنید و درصد کارایی بازیکن را بالا ببرید .

تهدید نشدم اما باز عذرخواهی می‌کنم

بخش پایانی صحبت‌های حمید درخشان بار دیگر به عذرخواهی او از مردم انزلی و هواداران ملوان و خانواده ی قایقران اختصاص داشت و او با اعلام این که بعد از انتشار این ویدیوها تهدیدی نشده ولی صادقانه عذرخواهی می‌کند ، گفت : خیلی خوشحالم که این تریبون را داشتم تا بتوانم صادقانه بار دیگر از مردم خوب انزلی و خانواده ی قایقران عذرخواهی کنم و بگویم که این بحث به شکلی که مطرح شده از سوی من نبوده و هیچ گاه چنین جسارتی نمی‌کنم . من هیچ تهدیدی هم نشدم و هیچ وقت وارد حواشی نمی‌شوم . یک سوتفاهم بود و امیدوارم مردم خوب انزلی و گیلان و خانواده ی قایقران مرا ببخشند .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه