رفتن به بالا
  • جمعه - 15 آذر 1398 - 13:35
  • کد خبر : ۱۷۹۴۵
  • مشاهده :  81 بازدید
  • چاپ خبر : تاج : قرارداد ویلموتس فسخ شد

تاج : قرارداد ویلموتس فسخ شد

رییس فدراسیون فوتبال با بیان این که «مارک ویلموتس» قبل از دیدار با عراق در انتخابی جام جهانی ی ۲۰۲۲ قطر قرارداد خود را فسخ کرد ، گفت : سرمربی جدید تیم ملی ایران به زودی انتخاب و معرفی خواهد شد .

«مهدی تاج» امروز (جمعه) در یک برنامه ی تلویزیونی گفت : قرار بود اردوی تیم ملی چهارشنبه شروع شود که با ناهماهنگی‌های ویلموتس ، اردوی تیم ملی یکشنبه آغاز شد . در این بین ما چند نامه به فیفا دادیم تا از بودجه ی خود ، پول ویلموتس را پرداخت کنند اما با توجه به تحریم‌های جدید ، آن‌ها نتوانستند بانکی را پیدا کنند و ویلموتس هم این را بر این اساس گذاشت که فدراسیون اراده‌یی برای پرداخت پول خود ندارد . با این حال ما تنها ۷ روز دیرتر پول او را پرداخت کردیم .

وی خاطر نشان کرد : زمانی که ویلموتس به ایران آمد ، قرارداد مالی خوبی را با او امضا کردیم اما ما در آن ذکر کرده بودیم که مبلغ قرارداد شفاف‌سازی نشود . در یکی از تبصره‌های قرارداد هم آمده بود که هر کدام از طرفین قرارداد را یک طرفه فسخ کرد ، ۳ ماه به طرف دیگر غرامت دهد . همچنین این که در رسانه‌های مختلف مطرح شده که قرارداد او همراه با دستیارانش به ۳ میلیون می رسد که درست نیست .

تاج ادامه داد : قراردادی را که با ویلموتس امضا کردیم شامل همه چیز می‌شود و قبل از ارایه آن به ویلموتس ، به ۳ کارشناس بین‌المللی که یکی از آن‌ها عضو کمیته ی استیناف فیفا است ، نشان دادیم . رقم قرارداد ویلموتس برای کسی که بلژیک و فوتبال این کشور را می‌شناسد ، منطقی است . وقتی نماینده ی مجلس می‌گوید ، این مربی ۵۰۰ هزار دلار هم نمی ارزد ، این حرف درستی نیست . در لیگ ما مربیان داخلی و خارجی های زیادی هستند که بیش از ۵۰۰ هزار دلار پول می گیرند .

وی ادامه داد : در مورد تغییر «مارک ویلموتس» با تعدادی از کارشناسان در این رابطه صحبت کردیم که اظهار داشتند او مربی بزرگی است . مگر می‌شود کسی در دنیا او را نشناسد . اما کارشناسان اعتقاد داشتند که او در عین بزرگی با فوتبال ، لیگ و بازیکنان لژیونر ما گره نخورده است و او حتی گاهی نمی‌دانست بازیکن تیم ملی در کدام باشگاه بازی می‌کند .

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد : اگر با یک مربی دیگر قرارداد ببندیم راجع به قرارداد ویلموتس نه تنها ضرر نمی‌کنیم بلکه سود هم خواهیم کرد . چرا که رقم قرارداد سرمربی جدید ، رقمش کم تر است .

وی در خصوص گمانه‌زنی‌ها در خصوص حضور «برانکو ایوانکوویچ» اظهار داشت : در این رابطه بهترین تصمیم را خواهیم گرفت . حتماً باید کسی را انتخاب کنیم که لیگ ، تیم ملی و فوتبال ما را بشناسد و ضمن آن که فرصت آزمون و خطا را هم نداریم و باید بهترین تصمیم را بگیریم . در این برهه از زمان نمی‌توانیم مربی یی را بیاوریم که بعداً از او استفاده کنیم و زمانی که ویلموتس را انتخاب کردیم به عنوان یک مربی جوان انتظار داشتیم که در آینده به فوتبال ما کمک کند .

تاج همچنین در خصوص این که گفته می‌شود رقم قرارداد ویلموتس ۳ میلیون دلار بود ، گفت : مبلغ قرارداد کی‌روش به اضافه ی کمک‌های او سه میلیون دلار بود و اگر هم به ویلموتس همین مبلغ را داده باشیم که نداده‌ایم ، افزایشی در این موضوع نداشته‌ایم . قراردادهایی که ما می‌بندیم زیر نظر وزارت ورزش است و چیزی برای پنهان کردن نداشته‌ایم . نهادهای نظارتی در مورد قرارداد ویلموتس کاملاً آگاه بوده اند .

 

 

"ایرنا"

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه