رفتن به بالا
  • شنبه - 21 دی 1398 - 18:43
  • کد خبر : ۱۸۲۳۹
  • مشاهده :  28 بازدید
  • چاپ خبر : سهمیه ی صعود این فصل ۲٫۵ تیم نمی‌شود

سهمیه ی صعود این فصل ۲٫۵ تیم نمی‌شود

غلامرضا بهروان ، مشاور سازمان لیگ از هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال خواسته است سهمیه ی صعود از لیگ یک به لیگ برتر را به ۲٫۵ تیم افزایش دهد .

غلامرضا بهروان در این باره گفته است : « قطعاً افزایش سهمیه ی صعود از دو تیم به دو و نیم تیم می‌تواند برای لیگ یک بسیار مفید باشد و از هیات رییسه ی فدراسیون و سازمان لیگ می‌خواهم به این مساله به طور جدی ورود کند ، زیرا لیگ یک اساس و پایه ی لیگ برتر است و بسیاری از تیم‌های لیگ یک نیز به تیم‌های رده ی پایه توجه دارند . اگر امکان افزایش سهمیه ی صعود تیم‌ها از لیگ یک به لیگ برتر وجود ندارد ، پس بهتر است در یک پروسه ی زمانی رقابت‌های لیگ یک به جای ۱۸ تیم به ۱۶ تیم کاهش پیدا کند . در گذشته زمانی که من مسوولیت داشتم ، می‌خواستیم سهمیه را دو و نیم تیم کنیم اما برخی از دوستان در سازمان هیات رییسه ی لیگ مخالفت کردند . »

اگر قرار به صعود دو و نیم تیم از لیگ یک به لیگ برتر باشد ، این اتفاق در فصل جاری صورت نخواهد گرفت . بر اساس قانون تغییر در آیین نامه ی برگزاری بازی ها باید در ابتدای فصل به تیم ها ابلاغ شود و سازمان لیگ مجاز است این تغییر را در فصل آتی مسابقات به وجود بیاورد . البته تغییردر آیین نامه ی برگزاری بازی های لیگ یک و لیگ برتر منوط به این است که طرح مربوط به آن از سوی اعضای هیات رییسه ی سازمان لیگ به هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال ارایه شود و اعضای هیات رییسه ی فدراسیون فوتبال آن را تصویب کند .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه