رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 26 دی 1398 - 20:51
  • کد خبر : ۱۸۲۹۹
  • مشاهده :  98 بازدید
  • چاپ خبر : ال‌گیلانو جذاب مثل قدیم ؛ یا اهتزاز یا پرواز
شمالی ها در انتظار یکشنبه‌ی پرهیاهو ؛

ال‌گیلانو جذاب مثل قدیم ؛ یا اهتزاز یا پرواز

در اولین‌ روز هفته ی آینده ال‌گیلانو بین دو تیم داماش و ملوان بندرانزلی در رشت برگزار خواهد شد .

در آخرین روزهای اولین ماه از فصل زمستان شاهد دیداری پر حرارت خواهیم بود . رشت شهر نام آشنای فوتبالی هاست که از گذشته صاحب تیم در لیگ های مختلف کشوری بوده است . روز یکشنبه از سرمای زمستان هوای رشت کاسته می‌شود ، یا در آسمان همیشه بارانی رشت پرچم های لاجوردی پوشان به اهتزاز در می آید یا این که قوهای سپید به پرواز در خواهند آمد .

رنگ و بویی تازه و متفاوت تر از سایر روزی های هفته ، کوچه و پس کوچه های شهر به خود خواهند گرفت . خبری که در راه است خبر ال‌گیلانو می باشد .
 استقلال ، پگاه و حالا داماش سه تیم آبی‌پوش شهر هستند که در خاطر فوتبالی‌ها ماندگار شده اند . این‌بار انزلی‌چی‌ها به رشت آمده اند ، شاید پسران شهر باران به این معتقد باشند که ؛ پرواز قوهای سپید در آسمان رشت ممنوع ! اما باز دو شهر فوتبالی گیلان برابر یکدیگر صف آرایی خواهند گرفت .
دوران حیات استقلال رشت ، هیاهو و جذابیت در روز بازیِ دوتیم آبی و سپید از رشت و انزلی به اوج می‌رسید . اکنون نیز همین طور است کاملاً مثل قدیم ؛ در بازار ماهی فروشان ، تلویزیون فقط شبکه ی باران پخش می‌کند ، تاکسی ها به سمت ورزشگاه می‌روند ، جوان ها کل کل می کنند و پا به سن گذاشته ها تحلیل .
 رقابت های لیگ یک به هفته ی بیستم رسید ، هفته یی که ال‌گیلانو باید در آن برگزار شود . دیداری که سال های نه چندان دور در لیگ برتر برگزار می‌شد اما با نامساعد شدن اوضاع فوتبالی سرسبزترین استان کشور این بازی رنگ و بوی لیگ یکی به خود گرفته است .
نوبت تیفوسی‌هاست که از رقیب سنتی‌شان پذیرایی کنند ، داماشی ها در خانه میزبان ملوانان هستند . بندرنشینان در نیمه ی دوم جدول نشسته اند و به دنبال ثبات هستند و در مقابل داماش با کادری جدید در پی مدعی شدن است تا شاید بتواند مجدد به لیگ برتر برگردد .
ملوان ۶۴ بار با تیم های رشتی بازی کرده که ۲۴ بار برده و ۲۳ بازی به تساوی رضایت داده ، همچنین ۱۷ بار بازی را واگذار کرده است . ملوان اولین ال‌گیلانو لیگ برتری را به سود خود تمام کرد و با نتیجه ی دو بر یک برابر استقلال رشت پیروز شد اما در اولین دیدار برابر داماش در لیگ برتر با نتیجه ی ۲ بر ۱ مغلوب رشتی‌ها شد‌ .
اما تقابل دو تیم داماش و ملوان ۲۵ بار صورت گرفته که کاملاً سهم دو تیم در برد و تساوی برابر بوده است . هر دوتیم ۸ برد ، ۹ تساوی و ۸ باخت به ثبت رسانده اند . 
اولین دیدار لیگ یکی داماش – ملوان با نتیجه ی تساوی به پایان رسید و در هفته ی آتی شاهد دومین تقابل لیگ یکی این دوتیم خواهیم بود‌ که روز یکشنبه ۲۹ دی ماه از ساعت ۱۴ دیداری تازه صورت خواهند داد .

نویسنده : اسماعیل بابایی دوست - "دی اسپورت"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه