رفتن به بالا
  • جمعه - 27 دی 1398 - 19:05
  • کد خبر : ۱۸۳۱۲
  • مشاهده :  72 بازدید
  • چاپ خبر : تغییر شکل لیگ قهرمانان اروپا با فرمت جدید

تغییر شکل لیگ قهرمانان اروپا با فرمت جدید

یوفا قصد دارد بازی‌های تیم‌ها را در لیگ قهرمانان اروپا افزایش دهد و به همین خاطر شکل این رقابت‌ها تغییر خواهد کرد .

یوفا در حال بررسی است تا تغییر بزرگی در لیگ قهرمانان اروپا ایجاد کند . این سازمان می‌خواهد تیم‌ها هر فصل چهار بازی بیش‌تر انجام دهند و تعداد دیدارهای‌شان به جای ۱۳ بازی حداکثر به ۱۷ برسد . باشگاه‌های بزرگ اروپا در آخرین جلسه ی خود در پاریس برای گسترده شدن این رقابت‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد . این تغییر می‌تواند باعث درآمدزایی بیش‌تر شود .

برگزاری چهار دیدار بیش‌تر در هر فصل لیگ قهرمانان اروپا موجب می‌شود درآمد باشگاه از طریق جوایز ، بلیت و حق پخش تلویزیونی بیش‌تر شود . این پیشنهاد می‌تواند راه حلی برای یوفا در مقابل تهدید سوپر لیگ اروپا باشد که از مدت‌ها قبل بحث برگزاری چنین رقابتی وجود داشته است . گسترده کردن لیگ قهرمانان می‌تواند از فصل ۲۵ – ۲۰۲۴ انجام شود .

در این طرح جدید دو امکان وجود دارد . می‌توان در یک هشتم ، یک مرحله ی دیگر به صورت گروهی اضافه کرد به همان شکلی که در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۳ انجام می‌شد . تیم‌ها در این مرحله به جای دو بازی ۶ بازی انجام می‌دهند و سپس به صورت مستقیم به یک چهارم صعود می‌کنند .

راه حل دیگر برای بیش‌تر کردن بازی‌ها موجب می‌شود شکل لیگ قهرمانان تغییر زیادی کند . به جای هشت گروه چهار تیمی ، ۶ گروه ۶ تیمی رقابت کنند . یوفا هرگز تیم‌های گروه را به بیش از چهار تیم افزایش نداده است . هر چند این اتفاق در لیگ اروپا رخ داد و در هر گروه پنج تیم رقابت می‌کردند اما پس از سال ۲۰۰۹ دیگر این شرایط  دیده نشد . هر تیم به جای هفت بازی از یک هشتم نهایی ۱۰ دیدار انجام می‌دهد . از هر گروه دو تیم نخست و چهار تیم برتر سوم به دور بعد راه پیدا می‌کنند .

گسترش لیگ قهرمانان می‌تواند روی کشورهای بزرگ اروپایی تاثیر بگذارد و رقابت‌های کوچک‌تر ممکن است ناپدید شوند .

 

"ایسنا" به نقل از : (آس)

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه