رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 3 بهمن 1398 - 20:02
  • کد خبر : ۱۸۳۴۶
  • مشاهده :  100 بازدید
  • چاپ خبر : بیانیه ی باشگاه ملوان در خصوص اتفاقات دربی گیلان

بیانیه ی باشگاه ملوان در خصوص اتفاقات دربی گیلان

باشگاه ملوان بندرانزلی در خصوص اتفاقات رخ داده در دربی گیلان ، بیانیه یی را صادر کرد .

به گزارش “سپید نیوز” از روابط عمومی باشگاه ملوان بندرانزلی ؛ پس از پایان دربی گیلان که با وجود شرایط جوی نامساعد ، مورد استقبال هواداران پُرشور هر دو تیم قرار گرفته بود ؛ صحبت هایی از جانب سرمربی محترم و برخی اعضای باشگاه داماش شنیده شد که باشگاه ملوان را بر آن داشت توضیحاتی در این مورد بیان نماید :

بر خلاف اتهام وارد شده از جانب سرمربی محترم تیم داماش در خصوص انجام تمارض و ضدفوتبال از سوی بازیکنان ملوان – که برای این تیم نامدار و پُرافتخار که بخش بزرگی از تاریخ فوتبال را نگاشته دور از انصاف و واقعیت است – به استحضار عموم فوتبال دوستان به خصوص مردم با فرهنگ استان می رساند ؛ هم اینک سه تن از بازیکنان ارزنده و تاثیرگذار ملوان به علت مصدومیت و جراحات وارده در آن دیدار ، تمرینات ملوان را از دست داده و چند هفته یی دور از میدان خواهند بود .

ضمن این که هافبک دفاعی ملوان “میثم شاه مکوندزاده” نیز با وجود شکستگی دنده در این دیدار ، چهل دقیقه از دربی را با غیرتی مثال زدنی و با وجود درد فراوان به بازی ادامه داد که همین امر نیز موید این نکته است که ضدفوتبال در مکتب پُرافتخار ملوان بزرگ جایی ندارد .

اما مساله ی دیگری که ذهن مان را آزار می دهد ، حاشیه سازی و اصرار به برجسته نمودن سیاهی های دربی است . آن هم درحالی که باشگاه ملوان با استناد به فیلم های موجود ، می توانست بابت جو نامناسب ورزشگاه و برخوردهای ناشایستی که نسبت به اتوبوس های هواداران ملوان انجام شده بود ، از شرایط میزبانی گلایه نموده ، به باشگاه هم استانی فشار وارد نماید . اما استراتژی مدیریت ملوان در دو دربی گذشته بر این (اصل) قرار داشته است که با نگاهی متفاوت ، راه را بر تفکراتی که از این گونه التهابات سود می برند ، ببندد و خود عاملی در جهت تهییج هواداران نباشد .

لذا به دوستان مان در باشگاه های مرکز استان توصیه می نماییم ، از شعله ور کردن آتش اختلاف میان تیم های استان خودداری نموده ، در سوق دادن دربی های گیلان به سوی وفاق و دوستی گام بردارند .

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه