رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
  • کد خبر : ۱۸۵۱۷
  • مشاهده :  438 بازدید
  • چاپ خبر : ملوان بندرانزلی خاطره ها – فاصله ها
ملوان بندرانزلی حقیقت رویاها (4)

ملوان بندرانزلی خاطره ها – فاصله ها

با گسترش دامنه ی نفوذ مادیات در پهنه ی فوتبال ایران ؛ رشته‌های صداقت و تفاهم گسسته شد و درون مایه‌های دیر آشنای فوتبال ملوان لاجرم غریب ماند و تداوم یکه تازی ملوان و خرامیدن قوی سپید خزری در گرداگرد کومه‌های مرداب بدل به خاطره یی شد .

به گونه یی ناخوشایند رویارویی باشگاه ملوان با پول بی حساب ، تیم‌های مصرف گرا و حضور مقطعی‌شان از آن حیث که در سطحی کلان وجوه مثبت فوتبال ملوان را درگیر خویش سازد ، باز می‌گردد به سال‌های آغازین دهه ی ۷۰‏ .

به عنوان مثال : در پی قهرمانی ملوان در جام حذفی سال ۱۳۶۹ شاهد بودیم که با به یغما رفتن استعدادهای فوتبال از اقصی نقاط کشور و تضعیف باشگاه‌های سازنده ، سیما و اسکلت ملوان به عنوان نماینده ی ایران در جام باشگاه‌های آسیا تغییر کرد و ملوانی که توانسته بود از ۶-۵ سال پیش با موفقیت‌های خویش ، بانی جریانی مثبت به سود فوتبال ایران و شهرستان‌ها و در تضاد با جریان حاکم دو قطبی بودن فوتبال کشور شود ، متحمل زیان‌های بسیاری گشت .

با گسترش دامنه ی نفوذ مادیات در پهنه ی فوتبال ایران ؛ رشته‌های صداقت و تفاهم گسسته شد و درون مایه‌های دیر آشنای فوتبال ملوان لاجرم غریب ماند و تداوم یکه تازی ملوان و خرامیدن قوی سپید خزری در گرداگرد کومه‌های مرداب بدل به خاطره یی شد .

ملوان دهه یی را پشت سر نهاد با حوادثی غریب و غیرقابل تصور چون : تشتت آرا میان همراهان همیشگی خویش ، تلخ نظیر : درگذشت سیروس قایقران ناخدای کشتی آرزوها و شیرین همانند : راه‌یابی باشگاه ملوان به دیدار پایانی مسابقات فوتبال باشگاه‌های کشور در رده‌های سنی جوانان و امید .

اکنون با مثبت اندیشی و تصور و تصدیق این موضوع که درون و برون ملوان یکی است و حمایت علاقه مندان و حضور بازیکنان جوان ، کارا و منضبط مشخصاً وجود دارد ، می‌توان گفت که مشکل ملوان از نبود سرمایه به مشکلی مضاعف تبدیل شده است و آن چه گونگی هزینه نمودن سرمایه است با توجه به روحیات متفاوت متولیانی که باشگاه با آن مواجه است .

 

نتیجه گیری

مولانا چه خوش گفته است :

هر کسی کاو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگـــــار وصل خویش

آینده ی نیک و پرواز دیگربار ملوان در گرو فایق آمدن بر حاشیه‌هایی است که متن حضور ملوان را منکوب خویش ساخته است و در این حالت حتی تلاش همگانی ملوانان نیز به دلیل عدم تفاهم و تاکید بر خود و پایگاه خودی منجر به رشد پایدار ملوان نمی‌گردد .

امیدواریم فاصله‌های میان دوستداران ، مربیان گذشته – حال و آینده ، دست اندرکاران و نهایتاً بازیکنان ملوان هرچه زودتر از خاطره ها محو شود و به یاری خدا روزهایی سبز و سالم برای ملوان فرا رسد .

۲۹/۱/ ۱۳۸۳ – سروش ملت پرست

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه