رفتن به بالا
  • دوشنبه - 26 اسفند 1398 - 12:47
  • کد خبر : ۱۸۷۴۶
  • مشاهده :  46 بازدید
  • چاپ خبر : هاشمیان : اگر قسمت باشد در خدمتِ تیمِ ملی هستم

هاشمیان : اگر قسمت باشد در خدمتِ تیمِ ملی هستم

مربیِ تیمِ ملیِ فوتبال در موردِ ادامه ی همکاری با تیمِ ملیِ فوتبال گفت : برای حضور در کادرِفنی تیمِ ملی شرایطِ خودم را دارم ؛ چرا که ۹ ماه است هیچ حقوقی از فدراسیونِ فوتبال نگرفتم و بابتِ وسایلی هم که خریدم از فدراسیون طلب دارم اما اگر قسمت باشد در خدمتِ تیمِ ملی خواهم بود .

«وحید هاشمیان» امروز (دوشنبه) در گفت و گوی تلویزیونی در مورد برگزاری جلسه با مسوولان فدراسیون فوتبال برای ادامه ی همکاری با تیم ملی افزود :  از ۹ ماه پیش که فدراسیون و «مارک ویلموتس» از من برای همکاری دعوت کردند ، کارم را شروع کردم . از این بابت بسیار خوشحال هستم ، چرا که کار کردن در باشگاه بیشتر یک قرارداد مالی و تعهد کاری است اما قرارداد با تیم ملی ، قلبی و معنوی است . خوشحال کردن مردم به طور حتم باعث خوشحالی بسیاری از ایرانیان می‌شود به این خاطر من کار کردن در تیم ملی را دوست داشتم . در گذشته پیشنهادات بسیار خوب برای سرمربی گری از تیم‌های لیگ برتری داشتم که قبول نکردم . تیم ملی جوانان را قبول نکردم اما در آن مقطع شرایطی پیش آمد که حس کردم ، می‌توانم تجربه ی بیش از یک دهه بازی در فوتبال آلمان ، اخذ تمام مدارک معتبر مربی گری آلمان و طی کردن مراحل مختلف مربی گری را در اختیار جوانان ایران قرار دهم .

مربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد : در آن مقطع مسایل حاشیه‌یی مانند وارد کردن پول ویلموتس پیش آمد که موجب شد که تیم ملی ما نتایج چندان خوبی را نگیرد و در نهایت ویلموتس هم جدا شود .

وی در مورد این که چرا فدراسیون به او پرداختی نداشته ، گفت : متاسفانه از فدراسیون اعلام شد که قرارداد تمام اعضای کادرفنی به یورو پرداخت شد ، این در حالی بود که قرارداد من به ریال بود و ۹ ماه هم از آن گذشته و ریالی هم نگرفتم . بابت وسایلی هم که خریدم از فدراسیون طلب دارم . شرایط و فشار اقتصادی کشور را درک می‌کنم . به خاطر همین هیچ صحبتی در مورد حقوق نکردم . مسوولان همان طور که به خارجی‌ها اهمیت می‌دهند به مربیان داخلی هم اهمیت بدهند . کادرفنی نوجونان و جوانان ما هم هیچ دریافتی از فدراسیون نداشته‌اند . مقداری از پول ایران در فیفا است که اگر آن پول آورده می‌شد ، شاید بسیاری از مشکلات حل می‌شد . 

هاشمیان در مورد اختلاف مربیان ایرانی و خارجی تصریح کرد : اعتقاد دارم وقتی توانایی پرداخت پول به خارجی نداریم . مربیان خارجی هم به شرایط پول نگرفتن عادت ندارند و می‌روند . اگر می‌خواهیم مربی خارجی بیاوریم باید ببینیم که پولش را داریم یا خیر . به نظر من مدیریت در شرایط فعلی نقش مهمی دارد و انعقاد قرارداد با مربیان گران‌قیمت خارجی بسیار سخت است .

وی در مورد این که آیا درست است که مبلغ قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران ۳ میلیون یورو بود ، گفت : من اطلاعی در مورد مسایل قراردادی ندارم و تنها جایی که من می‌رفتم مرکز ملی فوتبال بود و هیچ اطلاعی در مورد مسایل مختلف ندارم .

هاشمیان در مورد ادامه ی همکاری با تیم ملی اضافه کرد : هر مربی دوست دارد کادر خودش را بیاورد . هنگامی که اسکوچیچ آمد ، فدراسیون فوتبال دوست داشت همکاری ما ادامه داشته باشد . من هم برای خودم شرایطی دارم . اگر بدانم که می‌توانم به تیم ملی کشورم کمک کنم ، حتماً می‌مانم اما اگر ببینم نمی‌توانم ، می‌روم . اگر قسمت باشد ، می‌مانم و به کارم ادامه می‌دهم .

وی اضافه کرد : بیماری کرونا  هم که آمد شرایط را به طور کل تغییر داد و برنامه ی بازی‌ها هم به طور حتم تغییر می‌کند . این مساله هم در ادامه ی همکاری من با تیم ملی ربط دارد .

مربی تیم ملی فوتبال در مورد انتخاب اسکوچیچ و آیا او می‌تواند با تیم ملی موفق باشد ، تصریح کرد : این را بهتر است مسوولانی که او را انتخاب کردند ، جواب دهند . به طور حتم کسانی که او را انتخاب کردند ، جواب بهتری دارند . فوتبال قابل پیش‌بینی نیست . چه کسی فکرش را می کرد ویلموتس در همان مسابقات ابتدایی موفق نباشد ؟

وی همچنین در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت : باید از پزشکان و پرستاران که گذشت و فدراکاری وصف‌ناپذیری از خود نشان می‌دهند تا دیگران را نجات دهند ، تشکر کنم . کار آن ها جای تقدیر دارد .

 

"ایرنا"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه