رفتن به بالا
  • شنبه - 9 فروردین 1399 - 20:09
  • کد خبر : ۱۸۸۰۹
  • مشاهده :  47 بازدید
  • چاپ خبر : محمودزاده : احتمالِ تغییرِ زمانِ پنجره ی نقل و انتقالات از سوی فیفا وجود دارد

محمودزاده : احتمالِ تغییرِ زمانِ پنجره ی نقل و انتقالات از سوی فیفا وجود دارد

مسوولِ نقل و انتقالات سازمانِ لیگِ فوتبالِ ایران گفت : احتمالِ ایجادِ تغییراتی در قوانین و زمانِ نقل و انتقالات با توجه به شیوعِ ویروسِ کرونا از سوی فیفا وجود دارد .

فریبرز محمودزاده در مورد شرایط نقل و انتقال بازیکنان در سال ۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان اظهار داشت : در مبحث نقل و انتقال بازیکنان در فوتبال با توجه به زمان بندی مشخصی که در این زمینه وجود دارد و بازه ی زمانی نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی مشخص و محدود است ، احتمال ایجاد تغییراتی در این زمینه از سوی فیفا امکانپذیر است . به طور مثال زمان نقل و انتقالات تابستانی که پیش از این از سوی فیفا ۸۴ روز (۱۲ هفته) تعیین شده بود ، احتمال دارد بیشتر یا حتی کم تر شود . زیرا هنوز وضعیت مسابقات فوتبال باشگاهی سراسر دنیا نامشخص است و معلوم نیست که چه زمانی لیگ ها دوباره کارشان را آغاز و در نهایت به پایان خواهند رساند .

وی افزود : از سویی دیگر برخی مباحث اصلی و حقوقی در قوانین نقل و انتقالات از سوی فیفا تعیین و ابلاغ می شود که در حال حاضر جهان با بحران ویروس کرونا مواجه شده است و باید ببینیم که مسوولان فدراسیون بین المللی فوتبال چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ خواهندکرد . ممکن است در مورد زمان قرارداد بازیکنان و باشگاه ها نیز مصوبه های جدیدی از سوی فیفا تدوین و ابلاغ شود . به دلیل این که حوزه ی نقل و انتقالات یک استاندارد بین المللی داشته و جنبه ی حقوقی آن فقط توسط فیفا بررسی ، تدوین و ابلاغ می گردد .

محمودزاده در مورد احتمال کاهش دستمزد ۵۰ درصدی بازیکنان فوتبال از سوی فیفا گفت : در این زمینه هم تابع مراجع بالادستی مثل فیفا هستیم ؛ البته هنوز تکلیف برگزاری مسابقات لیگ های کشورمان مشخص نشده و منتظر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و اگر بتوانیم مسابقات لیگ را به پایان برسانیم ، قطعاً بحث کاهش دستمزد بازیکنان فوتبال باشگاه های ایرانی در صورتی موضوعیت پیدا خواهد کرد که با توافق طرفین (بازیکن و باشگاه) صورت بگیرد .

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه