رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 14 خرداد 1399 - 10:25
  • کد خبر : ۱۹۰۴۶
  • مشاهده :  71 بازدید
  • چاپ خبر : ملوان دیگر به مریم ایراندوست احتیاجی ندارد !

ملوان دیگر به مریم ایراندوست احتیاجی ندارد !

سرمربیِ سابقِ تیمِ ملوانِ بندرانزلی در مورد احتمالِ بازگشتِ دوباره ی خود به این تیم گفت : فکر می‌کنم ملوان دیگر به مریم ایراندوست نیاز ندارد .

با شیوع ویروس کرونا ، لیگ برتر فوتبال بانوان متوقف شد و تیم‌ها پس از چند ماه استراحت ، اکنون منتظر اعلام پایان مسابقات و معرفی قهرمان هستند . در این مدت ورزشکاران مختلف در قرنطینه یا محیط‌های خلوت تمرینات خود را پیگیری کردند . مریم ایراندوست مربی باسابقه ی فوتبال هم ضمن پیگیری تمرینات ورزشی خود ، شرایط متفاوتی را تجربه کرد ؛ او که به دلیل ابتلای نصرت ایراندوست (پدرش) به کرونا ، به گفته ی خود روزهای سختی را پشت سر گذاشته ، اکنون مدتی است که همراه با تعدادی از علاقه‌مندان به فوتبال که عموماً آشنایانش هستند در زمین فوتبالی ساحلی بازی می‌کنند .  

ایراندوست در مورد شرایط خود پس از شیوع ویروس کرونا به ایسنا گفت : در این مدت با چند نفر از بازیکنان در ارتباط بودم اما ششم اسفند هنگام برگشتن به انزلی با تیم هیات البرز خداحافظی کردم ، چون می‌دانستم که برگزاری لیگ در این شرایط غیرممکن است . در این مدت درگیر کرونا و داستان‌های دیگری هم شدم با این حال تمریناتم را شخصی دنبال کردم اما فعالیتی در فضای تیمی و مربی گری نداشتم .

۵۰ روز درگیر بیماری پدرم بودیم

در روزهای گذشته خبری مبنی بر ابتلای نصرت ایراندوست ، پیشکسوت فوتبال به ویروس کرونا منتشر شد که مریم ایراندوست در این زمینه گفت : متاسفانه پدرم درگیر بیماری کرونا شد اما خوشبختانه اکنون خیلی خوب است . شرایط سختی داشیم و پدرم قبل از اعلام کرونا به این ویروس مبتلا شده بود ، چون علایم بیماری از ۵ اسفند شروع شد در حالی که پدرم از دو اسفند به بعد از خانه بیرون نرفت ، به همین دلیل تا حدودی برای مان غیرمنتظره بود . از طرفی این ویروس چند ماه قبل خیلی شناخته شده نبود و فکر می کردیم که سرفه علامت آن است اما از آن جایی که پدرم سرفه و تنگی نفس نداشت ، حتی پزشکان هم تشخیص آنفولانزا دادند تا این که به تدریج بی‌حالی و ضعفش شدید شد و بعد از تشخیص کرونا او را در بیمارستان بستری کردیم . خوشبختانه بدنش به داروها واکنش مثبت نشان داد و اکنون مرخص شده است اما تقریباً ۵۰ روز درگیر کرونا بودیم .

او در این مورد افزود : هر بیماری سختی خود را دارد اما هنور دارویی برای کرونا نیست و هر پزشکی تجویز و تشخیص خود را دارد . با این وجود برخی از مردم خیلی ساده می‌گیرند ، ماسک نمی‌زنند و مسایل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند . تعجب می‌کنم که چه گونه با وجود هشدارهای زیاد سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت ایران ، این گونه رفتار می‌کنند و راحت همه جا می‌روند .

خدا را شکر که عاشق فوتبال هستیم

ایراندوست که این روزها در زمین فوتبالی کنار ساحل همراه با چند نفر دیگر فوتبال بازی ‌می‌کند ، در این مورد گفت : خدا را شکر که عاشق فوتبال هستیم و گرنه زندگی در این چند ماه خیلی سخت می‌گذشت . دقیقاً ۵۲ روز همراه با راستین (پسر مریم ایراندوست) قرنطینه بودیم ، حتی به دیدن خواهرم که همسایه‌ هستیم هم نمی‌رفتیم . شرایط بعد از این مدت بهتر شد ، انزلی جز شهرهای سفید قرار گرفت و ما هم کنار ساحل فوتبال بازی کردیم . خوشبختانه خیلی از نظر روحی و روانی به ما کمک می‌کند . البته اوایل با ماسک بازی می‌کردم که نفسم تنگ می‌شد اما یکی از دوستان پزشکم که کنارمان بازی می‌کند ، گفت احتیاجی به ماسک در فضای باز نیست .

او در این مورد افزود : سه روز در هفته فوتبال بازی می‌کنیم و جنسیت برای مان اهمیتی ندارد ، حتی موقع یارکشی به این توجه نمی‌کنیم که یک تیم چند خانم دارد یا کدام تیم قوی‌تر است ، چون هدف مان فوتبال است . هر چند با هم کل کل و کری‌خوانی داریم ؛ من در یک تیم و آقای عزیز اسپندار (آقای گل دو دوره ی جام تخت جمشید) در تیم دیگر با هم کری‌خوانی داریم .

ملوان بخشی از وجودم است

سرمربی سابق ملوان بندرانزلی که در نیم فصل دوم لیگ ۹۸ هدایت هیات فوتبال البرز را بر عهده گرفت ، در مورد شرایط این دو تیم گفت : ملوان داستان متفاوتی دارد و نمی‌توانم هیچ تیمی را با آن مقایسه کنم . تیم شهرم و بخشی از وجودم است و هدفم از رفتن ، کمک به آن بود چون تا زمانی که مریم ایراندوست می‌ماند کسی کمک نمی کرد و همه انتظار داشتند که ایراندوست به تنهایی اسپانسر جذب کند و تیم را بچرخاند اما رفتنم باعث شد تا نگاه‌ها به سمت تیم بیاید و دست به دست هم به تیم کمک کنند . هیات البرز با این که ساختار باشگاه را نداشت اما شرایط لازم برای تیم را فراهم کرده بود . از نیم فصل دوم به این تیم رفتم و فقط در چند باز حضور داشتم و بازیکنان در مورد عملکرد هیات و تیم بهتر نظر می‌دهند .

سال بد فوتبال بانوان

این مربی وضعیت لیگ سال ۹۸ را نسبت به فصل قبل ضعیف‌تر دانست و گفت : یکی از سال‌های بد فوتبال زنان ایران را سپری کردیم . نمی‌دانم کمیته ی داوران به دنبال چه بازخوردی بود که داوران الیت و ملی را خانه نشین کرد و به بهانه ی جوان‌گرایی قضاوت لیگ را به داوران دیگر داد ؟ قضاوت دیدار تیم ما با آویسای خوزستان را به یک داور ۳۸ ساله فوتسال داده بودند که حتی نمی‌دانست آفساید چیست . علاوه بر این بازی دیگرمان را به داوری داده بودند که ۱۵ هفته قضاوت نکرده بود ، در حالی که رفابت سختی داشتیم و کنترل بازی از دستش خارج شد . همه ی مربیان به تدریج اعتراض کردند . این نکته ی منفی لیگ بود که خیلی به تیم‌ها ضرر زد تا جایی که هیات البرز ۶ امتیاز قطعی را به خاطر این تصمیم‌گیری‌ها از دست داد . فکر می‌کنم تصمیم‌گیری در مورد فوتبال بانوان با انتخابات فدراسیون حرفه‌یی‌تر شود . همان گونه که روی فوتبال مردان حساس هستند و همه چیز را از لبه ی تیغ می‌گذرانند ، باید برای فوتبال بانوان هم این حساسیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های درست وجود داشته باشد .

ملوان دیگر به مریم ایراندوست نیاز ندارد

ایراندوست در پاسخ به این سوال که فصل آینده به ملوان برمی‌گردد ؟ بیان کرد : روزی که تصمیم گرفتم از ملوان بروم به برگشتن ، فکر نکردم . کادر فعلی برای همین شهر هستند و به تیم کمک می‌کنند . علاوه براین شاکله ی قبلی تیم هنوز هم بازی می‌کنند و فکر می‌کنم ملوان دیگر به مریم ایراندوست نیازی ندارد .

نباید به زنان به عنوان جنس دوم نگاه شود

زنان ایران در بازی ایران و هنگ کنگ که قرار بود هفتم فرودین ماه ۹۹ در ورزشگاه آزادی برگزار شود ، شانس این را داشتند که برای دومین بار حضور در ورزشگاه را تجربه کنند اما به دلیل شیوع کرونا (بازی) لغو شد . ایراندوست در این مورد گفت : کرونا با ورود زنان به ورزشگاه مشکل داشت و در حالی که ما برای برابری و حضور در ورزشگاه تلاش می‌کردیم ، بازی لغو شد اما جدا از لغو فوتبال ، اکنون نمی‌دانیم وضعیت چه گونه است . امیدوارم شرایط به گونه‌یی پیش برود که اهمیت ورود زنان به ورزشگاه فراموش نشود . شاید برخی فکر کنند چه معنی دارد که یک خانم دو ساعت به ورزشگاه برود اما این باور اهمیت دارد که به زنان به چشم جنس دوم نگاه نشود و تبعیض وجود نداشته باشد . قطعاً انرژی زنان برای خانواده ، جامعه و محیط‌های دیگر شرایط بهتری را فراهم می‌کند و همین موضوع ساده ی ورود به ورزشگاه می‌تواند بر آن تاثیر بگذارد .

این مربی فوتبال در پایان گفت : از شما و سایر همکاران رسانه تشکر می‌کنم ، چون ورزش زنان برای دیده شدن جز شما ، چیزی ندارد . تلویزیون نداریم و تنها چیزی که اسپانسرها را دلخوش می‌کند وجود شما است که ورزش زنان را به مردم نشان می‌دهیم .

 

"ایسنا"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه