رفتن به بالا
  • دوشنبه - 19 خرداد 1399 - 18:59
  • کد خبر : ۱۹۱۰۳
  • مشاهده :  70 بازدید
  • چاپ خبر : میثاقیان : ملوان به اندازه ی ابومسلم برایم عزیز است
در انزلی غیربومی نیستم

میثاقیان : ملوان به اندازه ی ابومسلم برایم عزیز است

اکبر میثاقیان دوست داشتنی بار دیگر به فضای مربی گری برگشت . او که این فصل به دلیل عمل پاهایش خانه نشین شده بود ، پیش از اتمام فصل دوباره تیم گرفت تا در همه ی دهه های حضور در فوتبال یک فصل هم بیرون از گود نمانده باشد .

رکوردار هدایت تیم ها از لیگ یک به لیگ برتر این بار هدایت تیم دوران بازیگری اش را برعهده گرفته است . ملوان . اکبر آقا که در تیم های ابومسلم و استقلال هم سابقه ی بازی دارد ، بعد از قبول هدایت ملوان پاسخگوی سوالات ما بود که به اتفاق این مصاحبه را می خوانیم : 

* اکبر آقا قرار بود تا پایان فصل کاری نکنی ! چه طور شد به یک باره سرمربی ملوان شدی ؟ 

خب ابتدای فصل پاهایم را عمل کردم و تصمیم گرفتم استراحت کنم تا کاملاً خوب شوم . ابتدای فصل هم پیشنهادات خوبی داشتم . حتی برخی از تیم ها پیشنهاد دادند با عصا سر زمین حاضر شوم اما گفتم که تا پایان فصل مربی گری نمی کنم . الان هم قصد مربی گری نداشتم و در نوشهر مشغول استراحت بودم که باشگاه ملوان به من زنگ زدم . 

* و بدون شک ملوان برای شما دوست داشتنی است . چون دو سال در آن جا بازی کردی …

بله همین طور است . ملوان را به اندازه ی ابومسلم دوست دارم . دو سال از بهترین خاطرات زندگی ام در شهر انزلی و  تیم ملوان رقم خورده است . من ۴۷ سال است که در فوتبال هستم و الان چهل و هشتمین سال حضورم در فوتبال است . در ملوانی که بازی می کردم چه تیمی بود . غفور جهانی ، نصرت ایراندوست ، پیشگاه هادیان … و مربی تیم هم بهمن خان صالح نیا بود . بعد از ۴۳ سال به انزلی برمی گردم . قسم می خورم هر تیم دیگری در این برهه به من پیشنهاد می داد ، قبول نمی کردم . اما ملوان برای من حکایت دیگری دارد . 

* به نظر می رسد ملوان پانزدهمین تیمی است که هدایتش را قبول می کنی . درست است ؟ 

کرونا باعث شده خیلی چیزها را فراموش کنم . 

* و اگر ملوان را به لیگ برتر هدایت کنی هفتمین تیم صعود کننده تحت هدایت شما خواهد بود . 

خیلی دوست دارم مردم انزلی را هم خوشحال کنم . هیچ چیزی تو دنیا برای من لذت بخش تر از هدایت تیم یک شهر به لیگ برتر نیست . چون مردم یک شهر خوشحال می شوند . من ۶ تیم را به لیگ برتر هدایت کردم . با دو تیم هم تا مرحله ی پلی آف بالا آمدم و مانع از سقوط چهار تیم به لیگ یک شدم . هدف من در ملوان هم این است که تیم را به لیگ برتر هدایت کنم . این فصل باید به جایگاه خوبی دست پیدا کنیم و فصل آینده برای صعود به لیگ برتر برنامه ریزی کنیم . خدا کند کرونا هر چه زودتر برود تا تماشاگران هم در استادیوم حاضر شوند . فوتبال بدون تماشاگر اصلاً مزه یی ندارد . 

* اکبر آقا برای حضور در ملوان با خانمت هم مشورت کردی ؟ 

من تو همه ی کارهایم با او مشورت می کنم . با هم نوشهر بودیم که باشگاه ملوان تماس گرفت . خانمم هم ملوان را دوست دارد . آن زمانی که من در ملوان بازی می کردم با خانمم نامزد بودم و یک بار هم برای دیدن من به انزلی آمد . خاطرات خوبی از ملوان در ذهن او نقش بسته و او هم مثل من ملوان را دوست دارد . 

* معمولا کم تر شاهد حضور مربی غیربومی در ملوان بودیم . این ریسک را چه طور قبول کردی ؟ 

من فرق می کنم ! (با خنده) من بازیکن ملوان بودم . آن هم در چه دورانی . بک وسط بودم به همراه محمود پیشگاه هادیان و منوچهر ناوران . آن زمان که ملوان بازی می کردم ، غفور جهانی – عزیز اسپندار و نیاکانی مثلث طلایی خط حمله بودند و جلوی هر خط دفاعی بازی می کردند ، گل می زدند . اکبر میثاقیان از خانواده ی ملوان است و خوشحال هستم یک بار دیگر مربی یک تیم دوست داشتنی شدم . گفتم ملوان برای من با خیلی از تیم ها تفاوت دارد و به اندازه ی ابومسلم برای من عزیز و دوست داشتنی است .
 

* برای هدایت تیم ملوان صحبت مالی هم داشتی ؟

اصلا و ابدا . مازیار زارع و پژمان نوری با من صحبت کردند . هم چنین شرف الدینی که تا به اینجای کار به خوبی از تیم حمایت کردند . ما فقط صحبت کردیم و هیچ چیز مکتوب نشده است . اصلاً صحبت مالی نکردم . هدف من این است که تیم را لیگ برتری کنم . خوشحال کردن مردم انزلی برای من بالاترین مزد است . 

* جالب است با این همه حضور در فوتبال و این همه موفقیت در لیگ یک ، باز هم برای موفقیت انگیزه داری !

وقتی به تیم لیگ یکی می روی اگر آن تیم را به لیگ برتر نبری یعنی موفق نبودی . من برای موفقیت با همه ی توان می جنگم و از همه چیز می گذرم . چون خوشحالی مردم قدر و قیمت ندارد . این ها به کنار ؛ من ذاتی نمی توانم شل و بی انگیزه کار کنم . ۲۴ ساعت سرو کارم با فوتبال است و این چند ماهی که خانه نشسته بودم ، برایم عذاب آور بود . از این جهت که از فوتبال دور بودم . اما به خوبی متوجه شدم خانمم چه زحماتی را در خانه متحمل می شود . 

* و حرف آخر

جدول را که نگاه می کنم و بعضی تیم ها را نمی بینم برایم خیلی دلگیر است . یکی از این تیم ها ملوان است . قول می دهم که ملوان را لیگ برتری کنم . از جان مایه می گذارم تا به این هدف برسم . اما کار سختی را پیش رو دارم . به همین خاطر همه باید با هم سخت کار کنیم . اینجا یادی می کنم از قدیمی های ملوان . از بهمن خان صالح نیا که به عنوان استاد در دوران بازیگری خیلی برایم زحمت کشید و از او خیلی چیزها آموختم . از محمد احمد زاده همبازی ام که برای ملوان خیلی زحمت کشید . حتماً با او تماس می گیرم تا هم تشکر کنم و هم برای شروع مربی گری اجازه بگیرم . از اعتماد باشگاه ملوان هم تشکر می کنم و امیدوارم با کمک مردم خوب انزلی اتفاق خوبی را در شهر رقم بزنیم و ملوان را به جایگاه اصلی اش برگردانیم .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه