رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 25 تیر 1399 - 08:28
  • کد خبر : ۱۹۴۲۲
  • مشاهده :  65 بازدید
  • چاپ خبر : احتمالِ سقوطِ ملوان به دسته ی پایین تر با حکمِ فیفا !
توضیحات پژمان نوری درباره ی پرونده ی 70 هزار دلاری پاشنکو

احتمالِ سقوطِ ملوان به دسته ی پایین تر با حکمِ فیفا !

با پایانِ فرصتِ یک ماهه ی فیفا به باشگاه ملوان در موردِ پرداختِ حدودِ هفتاد هزار دلارِ دیگر به سرگیی پاشنکو ، پژمان نوری توضیحات مفصلی ارایه کرد .

پژمان نوری در خصوص پرونده ی دروازه بان سابق ملوان گفت :  پاشنکو در فصل ۹۵-۹۴ با رفتار نامناسبی از طرف بعضی افراد در باشگاه ملوان ناچار به ترک ملوان و انزلی شد و به همین دلیل برای دریافت مطالبات خود مجبور به شکایت از باشگاه به کمیته ی انضباطی فیفا شد . از آن جایی که قرارداد پاشنکو با ملوان به ریال منعقد شده بود ؛ این کمیته در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۸ ملوان را به پرداخت مبلغ ۳۳۵ میلیون تومان محکوم کرد . علیرغم اشتباهی که در مقدار طلب پاشنکو در رای مذکور وجود داشت ؛ به علت عدم اعتراض باشگاه ملوان در فرصت مقرر این حکم قطعی شد . به دلیل عدم پیگیری های لازم در اجرای حکم صادره – شاید به امید توافق با مدیران ملوان اجرای این حکم تا همین چند ماه پیش به تعویق افتاده بود که در تاریخ دهم فروردین امسال کمیته ی انضباطی فیفا با ارسال ایمیلی به باشگاه ملوان خواستار پرداخت اصل مطالبات این بازیکن به علاوه جریمه ی تاخیر آن از ۲۰۱۸ تاکنون شد و ضرب الاجل یک ماهه یی را بدین منظور تعیین کرد .

نوری اضافه کرد : مدیریت باشگاه در فرصت اعلام شده ضمن مطالعه و بررسی پرونده و کمک گرفتن از مطلعین ، اهالی فن و وکیل باشگاه ، تلاش کرد با شخص پاشنکو ارتباط برقرار نموده و با توجه به سابقه ی دوستی با وی پرونده را به شکل توافقی حل و فصل نماید اما ایشان به دلیل بدقولی های مکرر مدیران سابق باشگاه حاضر به گفت و گو و توافق با مدیران باشگاه ملوان نشد و انجام هرگونه مذاکره یی را به وکیل خود ارجاع داد . به علت عدم دستیابی به توافق با وکیل بازیکن ، باشگاه ملوان یکی از سه روش زیر را برای پرداخت ۳۸۶ میلیون تومان به عنوان اصل و فرع مطالبات پاشنکو به طرف مقابل پیشنهاد داد : ملاقات حضوری در ایران یا کشور دیگر برای پرداخت این مبلغ / معرفی یک حساب ریالی و واریز این مبلغ به آن حساب / تبدیل این مبلغ با نرخ رایج بازار ایران به دلار و واریز آن به حساب ارزی اعلام شده . در نهایت باشگاه ملوان بنا بر خواست وکیل پاشنکو در تاریخ اول اردیبهشت – با نرخ تبدیل حدود ۱۶۰۰۰ تومان به ازای هر دلار – مبلغ ۲۴۰۹۴ دلار را به حساب معرفی شده واریز و خواهان مختومه اعلام کردن این پرونده از طرف پاشنکو شد . وکیل بازیکن با استناد به نرخ اعلام شده در سایت بانک مرکزی و تعداد دیگری از سایت های بین المللی مبنی بر برابری هر دلار با ۴۲۰۰ تومان ، مبلغ واریزی باشگاه ملوان را ناکافی دانسته و خواستار حدود هفتاد هزار دلار دیگر برای اعلام رضایت شد . 

نوری در ادامه گفت : با توجه به افزایش نرخ ارز به صورت هفتگی و حتی روزانه ، باشگاه ملوان که در خود توان پرداخت چنین مبلغی – آن هم به ناحق – را نمی دید ، ضمن برگزاری جلساتی با مسوولان و وکلای فدراسیون فوتبال ، مسوولان سیاسی استان و شهرستان ؛ در چندین مرحله با فیفا مکاتبه نمود و در مورد نرخ واقعی ارز در ایران ( رسمی – نیمایی – بازار آزاد ) و همچنین آمادگی باشگاه برای پرداخت کل مبلغ به ریال مطابق رای صادره ؛ توضیحات مفصلی ارایه نمود اما این توضیح واضحات به سرانجام نرسید و فیفا طی ایمیلی به تاریخ ۱۶ خرداد با ملاک دانستن نرخ ۴۲۰۰ تومان مندرج در سایت بانک مرکزی در مبادلات بین المللی که همه ی ما می دانیم نرخ دلار در کشور ما این مبلغ نیست ، حکم نهایی خود در این پرونده را صادر نمود و به باشگاه ملوان یک ماه دیگر فرصت داد باقیمانده ی مبلغ مورد درخواست وکیل بازیکن را به حساب وی واریز کند . در واقع باید بگوییم نرخ ارز در بانک مرکزی که به هیچ عنوان به باشگاه ها و مردم تعلق نمی گیرد ، موجب خسارت بیش از ۷۰ هزار دلاری باشگاه ملوان شده در حالی که باشگاه مبلغ طلب پاشنکو را که به ریال بوده ، تمام و کمال پرداخت کرده است !

 پژمان نوری اضافه کرد : در حال حاضر نیز از آن جا که با پایان فرصت یک ماهه ی کمیته ی انضباطی فیفا ، باشگاه ملوان توان پرداخت چنین مبلغی را نداشت ، در مرحله ی اول به ممنوعیت ثبت قرارداد جدید در همه ی رده های سنی محکوم شدیم و در صورت عدم پرداخت این بدهی ؛ در مراحل بعد مشمول جرایم کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین تر خواهیم شد که برای جلوگیری از این اتفاقات باید با بهره گرفتن از همه پتانسیل های موجود ، هرچه سریع تر مطالبات این بازیکن پرداخت شود .

پژمان نوری در پایان از حکم توقیف اموال باشگاه ملوان توسط یکی از بازیکنان بومی خبر داد و گفت به همین دلیل ۲۵ تیرماه باید در دادگاه حاضر شوم .

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه