رفتن به بالا
  • شنبه - 28 تیر 1399 - 00:39
  • کد خبر : ۱۹۴۷۷
  • مشاهده :  43 بازدید
  • چاپ خبر : بیانیه ی باشگاه ملوانِ بندرانزلی در خصوصِ اتفاقاتِ دیدارِ ملوان – مسِ رفسنجان

بیانیه ی باشگاه ملوانِ بندرانزلی در خصوصِ اتفاقاتِ دیدارِ ملوان – مسِ رفسنجان

با نگاهی اجمالی به اتفاقاتِ این بازی در می یابیم برخلافِ آن چه عزیزان اصرارِ به آن داشته اند نه تنها باشگاه ملوان از تصمیماتِ داوریِ این دیدار و طولِ فصل جاری منتفع نشده است ، بلکه پنالتی یی که علیه ملوان گرفته شد نیز اشتباه بوده و به مانندِ خیلِ بازی های گوناگونی که در این چند سال دیده ایم ، اشتباهاتِ داوری جزیی از زندگی مان بوده است !

به گزارش “سپید نیوز” ؛ روابط عمومی باشگاه ملوان بندرانزلی در خصوص اتفاقات دیدار ملوان – مس رفسنجان بیانیه یی را منتشر کرد که اهم آن به شرح زیر است :

بررسی صحنه های حساس داوری دیدار ملوان – مس رفسنجان توسط کارشناس محترم داوری لیگ یک که بر تمام سروصدای رسانه یی که در هفته ی گذشته صورت گرفته بود ، خط بطلان کشید ، نکات جالبی داشت که پرداختن به آن خالی از لطف نیست .

در کارشناسی داوری مربوطه اعلام پنالتی علیه ملوان در دقایق ابتدایی بازی ، مشخص شد که محمدرضا محرمی مدافع ملوان خطایی انجام نداده و این پنالتی علیه ملوان اشتباه بوده است و صحنه ی مشکوک دیگری در اواخر بازی که کادرفنی محترم مس اعتقاد به برخورد توپ به دست مهیار زحمت کش داشته اند نیز ادامه ی بازی بهترین و صحیح ترین تصمیم داور بوده است . متاسفانه کادرفنی محترم تیم حریف در طول مسابقه و حتی در طول هفته ی جاری با هیاهو و جنجال فراوان سعی در توجیه این باخت داشته اند و به نوعی رفتار خود را الگو نیز می دانستند !! کافی است به صحنه ی اعلام پنالتی علیه ملوان دقت کنید . در حالی که کاپیتان و بازیکن ملوان در چند قدمی داور بودند ، بدون کوچک ترین اعتراضی ، حکم داور را پذیرفته و از به جنجال کشیدن آن خودداری کردند در حالی که در شرایط مشابه و با اعتراضات و الفاظ ناشایستی که بازیکن حریف از خود نشان داد ، زمینه ساز اخراج خود و تضعیف تیم مس را فراهم کرد . رفتاری که متاسفانه از دید عزیزان مسی کاملاً مخفی نگه داشته شده است و اگر این بازیکن به مثابه ی بازیکنان ملوان برخورد در خور احترامی از خود نشان می داد ، قطعاً پاسخ مناسب تری دریافت می کرد .

شایسته است این گونه رفتارها که در فوتبال ما فراموش شده است ، به عنوان الگو معرفی شده تا فضای فوتبال مان که امروزه حاشیه یی به مراتب پُررنگ تر از متن دارد ، تغییر پیدا کرده و با منش و رفتاری مشابه ی آن چه باشگاه ملوان در دیدار مذکور و هفته ی جاری از خود نشان داد ، به استقبال روزهای بهتری برای فوتبال کشورمان باشیم .

در پایان معروضیم با نگاهی اجمالی به اتفاقات این بازی در می یابیم برخلاف آن چه عزیزان اصرار به آن داشته اند نه تنها باشگاه ملوان از تصمیمات داوری این دیدار و طول فصل جاری منتفع نشده است ، بلکه پنالتی یی که علیه ملوان گرفته شد نیز اشتباه بوده و به مانند خیل بازی های گوناگونی که در این چند سال دیده ایم ، اشتباهات داوری جزیی از زندگی مان بوده است ! اما حقیقتاً بیم آن داریم جوسازی رسانه یی هفته ی گذشته سبب شود شرایط داوری و نگاه اهالی فوتبال تغییر یافته و این جنجال ها سبب شود باشگاه ملوان آشی نخورده و دهانی سوخته نصیبش شود . 

امیدواریم کمیته ی داوران و سایر عزیزان بدون توجه به این هیاهوها و با نگاهی عدالت محور ، بازی های باقی مانده که در سقوط و صعود تیم ها بسیار حایز اهمیت هستند را برگزار کرده ، و فارغ از جوسازی آنانی که رسانه در دست دارند به برقرای عدالت یاری رسانند .  

 

روابط عمومی باشگاه ملوان بندرانزلی

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه