رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
  • کد خبر : ۱۹۴۸۸
  • مشاهده :  489 بازدید
  • چاپ خبر : ۴ تیمِ شمالی در معرضِ سقوط به لیگِ دو

۴ تیمِ شمالی در معرضِ سقوط به لیگِ دو

رقابتِ تنگاتنگی در انتهای جدولِ رده بندی قرار دارد و از میانِ ۶ مدعیِ بقا در لیگِ یک ، دو تیم مسافرِ رقابت های لیگِ دسته دوم خواهندشد .

در حالی که هفته‌هاست سقوط تیم علم و ادب تبریز به لیگ دو ، مسجل شده است اما برای انتخاب دو مسافر دیگر رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال ایران رقابت نزدیکی میان ۶ تیم برقرار است و هر هفته نیز این رقابت تنگاتنگ‌تر دنبال می‌شود ؛ تیم‌های قشقایی شیراز ، داماش گیلانیان ، نیروی زمینی تهران ، رایکای بابل ، ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت برای بقا در لیگ جنگ و تلاش دارند که از میان آن‌ها باید دو تیم با رقابت های لیگ یک خداحافظی کنند .

البته که قشقایی شیراز خطر کم تری را متحمل است اما هنوز این تیم هم در جمع فانوس به دستان به شمار می‌آید ؛ به ویژه آن‌که شاگردان ابراهیم طالبی شب گذشته دوئلی شش امتیازی را به رایکای بابل واگذار کردند تا با ۳۵ امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول قرار گیرند .

داماشی‌ها که این هفته بازنده ی دوئل ال‌گیلانو با سپیدرود بودند ، با ۳۳ امتیاز جایگاه سیزدهم جدول را تصاحب کرده‌اند و تداوم روند سینوسی آن‌ها می‌تواند این تیم ریشه‌دار فوتبال ایران را دوباره میهمان رقابت های لیگ دسته دوم نماید .

دیگر مصاف شش امتیازی هفته میان نیروی زمینی و ملوان برگزار شد که پس از هفته‌ها ناکامی ، طلسم نبردن های نیروی زمینی شکست و آن‌ها ملوانی را از پیش‌روی برداشتند که با اکبر میثاقیان سرمربی جدید خود رنگ باخت را به خود ندیده بود ؛ نیروی زمینی با این پیروزی به جایگاه چهاردهم جدول آمد و ۳۲ امتیازی شد تا ترافیک شدید میان مدعیان بقا برقرار باشد .

رایکا بابل که با پیروزی بزرگ برابر قشقایی ۳۱ امتیازی شده و با تفاضل بهتر به ملوان در رده پانزدهم جدول قرار گرفتند تا امیدوار به هفته‌های آتی برای بقا در لیگ دسته اول شوند؛ ملوانی‌ها هم که شب گذشته بازنده یک دوئل شش امتیازی بودند،  با سقوط به جایگاه شانزدهم و با ۳۱ امتیاز دوباره منطقه قرمز جدول بازگشتند و حالا چهار هفته سرنوشت ساز را مقابل خود خواهند داد.

شاگردان سهیل حق شناس هم نخستین گام با سرمربی جدید را بلند برداشتند و در ال‌گیلانو به پیروزی رسیدند هر چند که جایگاه آن‌ها با توجه به سایر نتایج در جدول تغییری نکرد اما با ۳۰ امتیاز امید بیشتری به جدال‌های پیش‌روی خود دارند تا بتوانند این تیم ریشه‌دار را در لیگ یک حفظ کنند .

شرایط تیم‌های پایین جدولی (تا پایان هفته ی سی‌ام) :
۱۲ – قشقایی شیراز / ۳۵ امتیاز
۱۳ – داماش گیلانیان / ۳۳ امتیاز
۱۴ – نیروی زمینی تهران / ۳۲ امتیاز
۱۵ – رایکای بابل / ۳۱ امتیاز
۱۶ – ملوان بندرانزلی / ۳۱ امتیاز
۱۷ – سپیدرود رشت / ۳۱ امتیاز

در چهار هفته ی سرنوشت ساز باقیمانده از لیگ یک ، باید دید کدامیک از دو تیم همراه با علم ادب تبریز مسافر لیگ دسته دوم کشور خواهند داشت و چهار تیم باقی مانده در جدول رقابت های لیگ یک کدام یک خواهند بود ؟

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه