رفتن به بالا
  • شنبه - 12 مهر 1399 - 18:50
  • کد خبر : ۱۹۹۳۱
  • مشاهده :  25 بازدید
  • چاپ خبر : عزت‌اللهی : از انتخاب‌هایی که کردم ، پشیمان نیستم

عزت‌اللهی : از انتخاب‌هایی که کردم ، پشیمان نیستم

هافبکِ تیمِ ملی که اخیراً به لیگِ دانمارک رفته ، معتقد است اگر به عقب برگردد بازهم همان انتخاب‌های قبلی را خواهد کرد .

مدت‌هاست از سعید عزت‌اللهی خبری نیست و کم تر از او خبر یا مصاحبه‌یی در رسانه‌ها می‌بینیم . هافبک دفاعی ملی‌پوش کشورمان که همچنان تحت قرارداد روستوف روسیه است ، سال گذشته قرضی به تیم ردینگ در چمپیون‌شیب انگلیس پیوست و درحالی‌که دوران خوبی را سپری می‌کرد با یک مصدومیت سخت مواجه شد . او بعد از بهبودی و رهایی از آن آسیب‌دیدگی سنگین ، در انتقالی که کسی انتظارش را نداشت به تیم وایله دانمارک رفت . این انتقال به این دلیل غیرمنتظره بود که پیش از این هیچ بازیکنی از ایران به دانمارک نرفته بود و لیگ این کشور برای یک ملی‌پوش ایرانی با سابقه ی بازی در جام‌جهانی کمی کوچک به‌نظر می‌رسید . اما خود سعید اعتقاد دارد با توجه به پیشنهادهایش انتخاب خوبی کرده است . عزت‌اللهی به همه ی سوالات در این‌باره پاسخ داده است .

* خیلی از علاقه‌مندان فوتبال از خودشان می‌پرسند چه شد که سعید عزت‌اللهی تصمیم گرفت به لیگ دانمارک و تیم وایله برود ؟ علت این انتخاب چه بود ؟
فکر می‌کنم با توجه به پیشنهادهایی که بود انتخاب درستی کردم . نیاز به جایی داشتم که بتوانم توانایی‌هایم را بیشتر از گذشته نشان دهم . با توجه به صحبت‌هایی که با مسوولان باشگاه وایله داشتم ، دیدم اینجا برای بازی کردن و قدم برداشتن به سمت اهدافم ، شرایط خوبی مهیا است . ضمن این که مسوولان وایله هم توانستند رضایت باشگاه روستوف را جلب کنند و به این ترتیب به وایله پیوستم .

* حدود ۲ سال به دلایل مختلف بازی نمی‌کردی اما انگار شرایط‌ت در تیم وایله خوب است ؟
فکر نمی‌کنم مدت دوری‌ام از میادین ۲ سال بوده باشد ، چون بعد از جام‌جهانی به باشگاه ردینگ انگلیس رفتم و آن جا شرایط خیلی خوبی داشتم . در همه ی بازی‌ها داشتم فیکس بازی می‌کردم ولی متاسفانه یک مصدومیت پیش آمد که بیشترین ضربه را به من زد . حدود ۸ماه تا یک سال از فوتبال دور بودم و در برگشت به لیگ بلژیک رفتم که متاسفانه آن جا در حقم کم‌لطفی شد و در مسیر پیشرفت فوتبالی‌ام وقفه افتاد . اما حالا امیدوارم در فصل جدید روزبه‌روز پیشرفت کنم و به اهدافی که دارم برسم .

* با همان مصدومیت از تیم‌ملی هم مدتی دور افتادی و در تیم ویلموتس هم حضور بسیار کمرنگی داشتی . حالا که اسکوچیچ آمده فکر می‌کنی به تیم‌ملی برگردی ؟
قطعاً همه ی تلاش من همیشه این بوده که بتوانم به تیم ملی کشورم خدمت کنم . به‌عنوان یک ایرانی و مانند یک سرباز همیشه برای تیم ملی کشورم همه ی وجودم را گذاشته‌ام . حالا در آن مقطع نظر سرمربی تیم‌ملی این بود که من ، علیرضا جهانبخش ، امیر عابدزاده و چند بازیکن دیگر که چندین سال بود برای تیم ملی زحمت کشیده بودیم ، یکی دو اردو دعوت نشویم . دقیقاً نمی‌دانم معیارهای ویلموتس چه بود که ما را نخواست . البته نتایجی هم که رقم زد ، فکر می‌کنم خودش گویای درستی یا نادرستی این تصمیمات بوده که همچنان هم متاسفانه مشکلاتش گریبان فوتبال ما را گرفته است .

* نظرت راجع به اسکوچیچ چیست ؟
اسکوچیچ چه در دوره ی مربی گری و چه در زمانی که فوتبالیست بوده در باشگاه‌های معتبری کار کرده ، بنابراین حتماً از شرایط موجود درک خوبی دارد . من هم امیدوارم با عملکرد خودم نظر ایشان را جلب کنم . ان‌شاءالله همه دست‌به‌دست هم بدهیم که تیم‌ ملی بتواند دوباره به جام‌جهانی صعود کند و نتایج اخیر را هم از ذهن‌ها پاک کنیم .

* در مورد انتخاب‌های باشگاهی‌ات همیشه بحث‌هایی مطرح است . اگر شرایط به گذشته برگردد آیا حاضری باز هم با یک قرارداد عجیب و غریب به تیم روستوف بپیوندی ؟
انتخاب‌هایی که داشتم با توجه به پیشنهادهایی که روی میز بود در آن مقطع بهترین انتخاب‌ها بودند . قطعاً شما باید همیشه در مورد چیزهایی که وجود خارجی دارد ، صحبت کنید نه براساس شایعاتی که در نقل‌وانتقالات وجود دارد . درباره ی روستوف هم فکر می‌کنم انتخاب این تیم در یک زمانی برای من خیلی خوب بود ، چون در لیگ قهرمانان بازی کردم و در لیگ اروپا توانستم مقابل تیم‌های بزرگ بازی کنم . نایب‌قهرمانی روسیه را با این تیم به‌دست آوردم که فکر می‌کنم نخستین نایب‌قهرمانی تاریخ‌شان بود . همان طور که گفتم خوبی‌هایی برای من داشت ولی از یک جایی به بعد یک سری مشکلات بین من و مسوولان باشگاه به‌وجود آمد . یک اختلاف نظرهایی پیش آمد و کارم سخت شد . بعد از آن به ردینگ انگلیس رفتم که انتخاب عاقلانه و خیلی خوبی بود ولی متاسفانه این مصدومیت یک مقدار من را عقب انداخت . البته من همیشه می‌گویم گذشته برای گذشته است و من الان به تنها چیزی که فکر می‌کنم ، زمان حال و پیشرفتم است .

* تو در اسپانیا ، روسیه ، انگلیس ، بلژیک و حالا دانمارک حضور داشته‌ای . درباره ی تفاوت سطح فوتبال و لیگ این کشورها چه نظری داری ؟

لیگ هر کشوری قطعاً سبک و استایل خاص خودش را دارد و تفاوت کیفی هم بین این لیگ‌ها هست . اما به‌نظرم برای یک بازیکن ایرانی همه ی این لیگ‌ها در سطحی هستند که به رشد بازیکن کمک کنند و سطح او را بالاتر ببرند .

* امسال از تیم‌های داخلی هم پیشنهاد داشتی ؟
نه ، پیشنهادی نداشتم . خودم هم هدفم نبود به لیگ ایران بیایم و می‌خواستم فوتبالم را در اروپا دنبال کنم .

 

 

"ورزش سه" به نقل از همشهری ورزشی 

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه