رفتن به بالا
  • یکشنبه - 4 آبان 1399 - 19:02
  • کد خبر : ۲۰۱۲۲
  • مشاهده :  50 بازدید
  • چاپ خبر : اشجاری : مهم ترین دغدغه ی ما تجهیزِ ورزشگاه وحدت است

اشجاری : مهم ترین دغدغه ی ما تجهیزِ ورزشگاه وحدت است

سرمربیِ تیمِ فوتبالِ شهرداری آستارا گفت : مهم ترین دغدغه ی تیم فوتبال و هوادران شهرداری تجهیز ورزشگاه وحدتِ این شهر و از دست ندادنِ میزبانی در لیگِ یک است .

بدون شک تیم فوتبال شهرداری آستارا یکی از تیم‌های موفق چند سال اخیر گیلان و ایران است . حسن اشجاری بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ، ملوان ، ذوب آهن ، استیل آذین ، سپاهان و استقلال از سال ۱۳۹۷ هدایت تیم فوتبال شهرداری آستارا را بر عهده گرفت و موفق شد با کسب نتایجی درخشان و خیره کننده با این تیم در لیگ سه و دو ، مهرماه امسال در دور برگشت از مرحله ی پلی‌آف مسابقات لیگ دسته دوی کشوری با نتیجه ی چهار بر سه در ضربات پنالتی پاس همدان را در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج همدان شکست دهد و برای نخستین بار در تاریخ ورزش شهرستان آستارا با صعود به لیگ دسته یک کشوری ، دل هزاران هوادار این تیم را شاد کند .

در خصوص آخرین وضعیت و آمادگی تیم فوتبال شهرداری آستارا برای حضور در مسابقات لیگ یک کشور ، خبرنگار ایمنا ، با “حسن اشجاری” سرمربی این تیم گفت و گویی انجام داده است ، که در ادامه می‌خوانید :

در لیگ یک چه اهدافی را دنبال می‌کنید ؟

با توجه به این که تیم شهرداری آستارا برای اولین بار حضور در لیگ یک را تجربه می‌کند ، هدف اصلی ما حفظ سهمیه در این لیگ است . سعی می‌کنیم در این لیگ تیم قابل احترامی برای همه ی حریفان باشیم . طی این مدت هواداران باشگاه منتظر صعود تیم به لیگ یک بودند . در حال حاضر انتظار زیادی دارند تا تیم به لیگ برتر صعود کند . ولی ما باید واقعیت را بپذیریم که در مقابل تعداد زیادی از تیم‌ها بودجه ی بسیار کمی داریم . بسیاری از تیم‌های لیگ یکی پنج الی شش برابر ما هزینه می‌کنند . به نظرم از لحاظ میزان بودجه و هزینه ما تیم آخر جدول باشیم .

در این مدت چه بازیکنانی خریداری و به تیم اضافه شدند ؟

بیشتر سعی کردیم بازیکنان بومی و با کیفیت گیلان را جذب و به تیم اضافه کنیم ، تعدادی از بازیکنان سال گذشته را هم حفظ کردیم و با تعدادی بازیکن زیر ۲۳ سال هم قرار داد بستیم . عارف اکبری ، ایمان شیرزاد و بهزاد سلطانی سه بازیکن فصل گذشته ی پاس همدان ، شایان عاشورنژاد بازیکن فصل گذشته ی چوکای تالش ، امیر قلی پور دروازبان فصل گذشته ی نخبگان مهر اردبیل ، دانیال نیارشید دروازه بان سابق تیم ملی نوجوانان و آکادمی باشگاه ملوان بندرانزلی ، اشکان توانا دروازه بان فصل گذشته ی مس شهر بابک ، جابر نصیری هافبک فصل گذشته و سعید طالبی هافبک سابق داماش گیلان ، علیرضا لطفی پور هافبک سابق آلومینیم هرمزگان ، حمید ابراهیمی مدافع وسط فصل گذشته ی آرمان گهر سیرجان و امید بامتی مهاجم سابق تیم واسالوند سوئد با امضا قرارداد به تیم شهرداری آستارا ملحق شدند .

رقم قرارداد بازیکنان شهرداری چه قدر است ؟

به دلیل قانون بدی که توسط سازمان لیگ در لیگ برتر برای ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی گذاشته شده ، باشگاه‌های لیگ برتر مجبورند بازیکنان خودشان را از لیگ یک خریداری کنند و این مساله باعث افزایش وحشتناک قیمت بازیکنان شده و در حال حاضر بازیکنی زیر ۲۳ سالی که فقط یک سال در لیگ یک بازی کرده ، ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون تومان پول می‌خواهد که واقعاً این قیمت‌ها فاجعه است . تلاش کردیم بازیکن خوب زیر ۱۰۰ میلیون تومان خریداری کنیم . به استثنا یک یا دو بازیکن تاثیرگذار که مابقی حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند . در لیگ‌های سه و دو هم با همین شیوه نتیجه گرفتیم . بیشتر بازیکنان شهرداری آستارا ، گیلانی بودند و امسال بازیکنان جوان و با استعداد آستارایی را هم به تیم اضافه کردیم ، امیدواریم در لیگ یک بتوانیم ۱۰ تا ۱۲ بازیکن خوب آستارایی را به فوتبال ایران معرفی کنیم .

آیا باشگاه شهرداری تیم‌های پایه دارد ؟

تشکیل تیم‌های پایه در باشگاه شهرداری آستارا برای تقویت تیم بزرگسال لازم و ضروری است . در حال حاضر شهرداری یک تیم جوانان دارد و مدیران باشگاه در تلاشند تا تیم امید را هم تشکیل دهند .

برای آمادگی بیشتر بازیکنان تیم چه برنامه‌یی دارید ؟

از امروز یکشنبه چهارم آبان ماه به مدت یک هفته در تهران اردوی تدارکاتی برگزار می‌کنیم ، چند بازی دوستانه با تیم‌های لیگ برتری ، دسته دو و دسته سه داریم ، بازی با تیم‌های نفت ایرانیان از لیگ دسته سه ، استقلال تهران در لیگ برتر و ویستا توربین تهران از لیگ دسته دو از جمله بازی‌های دوستانه ی شهرداری آستارا است . دوشنبه پنج آبان به مصاف نفت ایرانیان ، سه‌شنبه شش آبان در زمین شماره ی دو مجموعه ی ورزشی آزادی به مصاف استقلال تهران می‌رویم و روز پنج شنبه هشتم آبان هم با ویستا توربین تهران بازی می‌کنیم . بازی با یکی از تیم‌های لیگ برتری نفت مسجدسلیمان ، پیکان و سایپا را از دیگر برنامه‌های اردوی هفت‌روزه ی تیم فوتبال شهرداری آستارا است .

مهم ترین دغدغه ی تیم و هواداران شهرداری در لیگ یک چیست ؟

در حال حاضر مهم ترین نگرانی و دغدغه ی تیم و هواداران شهرداری در لیگ یک از دست دادن میزبانی در شهر آستارا است . ورزشگاه وحدت نسبت به چوکا ایرادات کم تری دارد . زمین چمن ورزشگاه استاندارد است .

اگر مسوولان رختکن و فنس ، نیمکت ، رختکن و جایگاه تماشاچیان را احداث و نور استادیوم را تامین کنند . مشکلی به لحاظ میزبانی نخواهیم داشت . نماینده ، فرماندار و شهردار قول دادند . ورزشگاه را تجهیز کنند ، در حال حاضر با شرایطی که ورزشگاه دارد بعید می‌دانم تا ۲۶ آبان ماه تکمیل شود .

به نظرم سه تا چهار بازی اول را نمی‌توانیم در خانه بازی کنیم . از مسوولان وزارت ورزش و جوانان درخواست می‌کنیم ورزشگاه وحدت را تجهیز کنند . اگر ورزشگاه تکمیل نشد ، در صورت موافقت مسوولان انزلی در ورزشگاه تختی و در غیر این صورت مجبوریم در ورزشگاه سردارجنگل رشت بازی‌های خودمان را برگزار کنیم .

برای ایاب و ذهاب بازی‌های خارج از خانه مشکلی ندارید ؟

ما سعی می‌کنیم هزینه‌ها را مدیریت کنیم . در لیگ دو خیلی از بازی‌های خارج از خانه را سه روز زودتر با اتوبوس به محل برگزاری مسابقات می‌رفتیم . در طول فصل هم هیچ مشکلی پیش نیامد . امسال شش تا هفت پرواز داریم و هزینه‌های آن را برآورد کردیم ، خوشبختانه هزینه‌ها را شهرداری و مدیریت باشگاه به موقع پرداخت می‌کنند و از این بابت مشکلی نداریم . منتظر برگزاری گل‌ریزان برای حل مشکلات مالی باشگاه هستیم .

آیا تیم شهرداری اسپانسری دارد ؟

مدیران تیم شهرداری تاجر و بازاری هستند و با افراد سرمایه گذار زیادی ارتباط دارند ، در تلاشند تا اسپانسر خوبی برای تیم جذب کنند . قرار است برای کمک به حل مشکلات مالی باشگاه ، گلریزانی با حضور تجار و بازاریان برگزار شود . در حال حاضر دو ماه حقوق بازیکنان از لیگ دو هنوز پرداخت نشده ، نماینده و شورای شهر قول دادند که به زودی جشن صعود به لیگ یک را برگزار و به میزان یک ماه حقوق به اعضای تیم پاداش پرداخت کنند .

در این مدت از تیم‌های دیگر پیشنهاد مربی گری داشتید ؟

در مقطعی که خودمان را برای بازی پلی آف در مقابل پاس همدان و صعود به لیگ یک آماده می‌کردیم . خیلی از تیم‌ها در حال جذب سرمربی و بازیکن بودند . در آن مقطع تمرکزم فقط بر روی موفقیت شهرداری آستارا و صعود به لیگ یک بود ، پیشنهادات خوب سرمربی گری تعداد زیادی از تیم‌ها را از دست دادم .

مسوولان آستارا در این مدت از تیم شهرداری حمایت کرده اند ؟

مدیران باشگاه ، شهردار و اعضای شورای شهر آستارا تلاش می‌کنند تا شرایط خوبی برای تیم فراهم کنند . نماینده ی آستارا در مجلس شورای اسلامی از روزی که انتخاب شد ، نشان داد که به ورزش و ورزشکاران علاقه دارد . در این مدت یکی از حامیان خوب تیم بوده است . فرماندار شهرستان هم که به تازگی انتخاب شده ، قول داده تا از تیم حمایت کند . از تجار ، بازاریان و افرادی که در آستارا از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردارند ، انتظار داریم بخش کوچکی از هزینه‌های خود را به تیم اختصاص دهند .

 

گفت و گو از سید محمدرضا رشیدی خبرنگار خبرگزاری ایمنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه