رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
  • کد خبر : ۲۴۱۲۱
  • مشاهده :  116 بازدید
  • چاپ خبر : جولانِ چوکا در صدرِ جدول ؛ افزایشِ فاصله ی سپیدرود با صدرنشینان

جولانِ چوکا در صدرِ جدول ؛ افزایشِ فاصله ی سپیدرود با صدرنشینان

هفته ی دهمِ رقابت های فوتبالِ لیگِ دسته دومِ کشور به پایان رسید که طی آن ، چوکا با برتری برابر حریفش همچنان در صدرِ جدول باقی ماند اما سپیدرود با تساوی خانگی ، از تیم های صدرنشین فاصله گرفت .

در جریان این مسابقات و در گروه اول ، تیم سپیدرود رشت در یک دیدار خانگی مقابل شهرداری بندرعباس قرار گرفت که در نهایت مقابل حریفش به نتیجه ی مساوی بدون گل دست یافت .

سپیدرودی ها که چند هفته‌یی است مالک جدید را در راس باشگاه خود می بینند و همچنین با این تغییر ، بخشی از مشکلات مالی این تیم برطرف شده ، اما این تیم در چند دیدار اخیرش نتوانسته نتایج خوبی را کسب کند و مقابل شهرداری بندرعباس نیز علیرغم همه ی تلاشی که بازیکنان انجام دادند ، به نتیجه ی مساوی صفر بر صفر دست یافت .

سرخ پوشان رشتی هم اینک با کسب ۱۴ امتیاز از ۱۰ بازی در مکان هشتم جدول رده‌بندی قرار دارند و این در حالی است که شهرداری بندرعباس نیز با یک بازی کم تر و همین تعداد امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر بالاتر و شهدای زرکان نیز با ۱۴ امتیاز و تفاضل گل کم تر نسبت به سپیدرود ، در رتبه ی نهم جدول قراردارند .

این نماینده ی گیلان با کسب نتیجه ی مساوی خانگی برابر شهرداری بندرعباس ، فرصت نزدیک شدن به تیم های صدرجدولی را از دست داد و با توجه به این که فقط سه هفته تا پایان دور رفت این مسابقات باقی مانده ، با توجه به اختلاف امتیاز سپیدرود با تیم های صدرجدولی ، بعید است که این تیم در پایان دور رفت صدرنشین شود .

هم این ک فاصله ی سپیدرود با چوکا که در صدر جدول قرار دارد ، هشت امتیاز است و از سوی دیگر تیم های دوم و سوم جدول نیز ، ۱۹ امتیازی هستند و پنج امتیاز بیشتر از سپیدرود دارند که به همین دلیل قرارگرفتن این نماینده ی گیلان جزو سه تیم برتر گروه خود تا پایان دور رفت ، کار بسیار سخت و دشواری است .

به هرحال هم اینک شرایط مدیریتی در باشگاه سپیدرود نسبت به چند سال اخیر بسیار مناسب تر است و طرفداران پُرشمار این تیم انتظار دارند که کادرفنی و بازیکنان با قدرت بیشتر به کار خود ادامه داده ، با کسب نتایج مطلوب ، یکی از مدعیان صعود به رقابت های لیگ یک باشند .

این در حالی است که سپیدرود سه فصل پیش در رقابت های لیگ برتر ، ۲ فصل پیش در رقابت های لیگ یک و فصل گذشته در لیگ دسته دوم حضورداشت و با توجه به این که این تیم سابقه ی حضور در رقابت های لیگ برتر را دارد ، مسوولان باشگاه می‌توانند با تقویت تیم خود در دور برگشت ، نتایج ارزنده‌یی را کسب و به لیگ یک صعودکنند .

چوکای صدرنشین مطلق 

اما تیم فوتبال چوکای تالش دیگر نماینده ی گیلان در رقابت های لیگ دسته دوم که با سپیدرود در گروه اول این مسابقات قراردارد ، تاکنون نتایج بسیار خوبی را کسب کرده و یکی از امیدهای صعود به رقابت های لیگ یک است .

چوکایی‌ها که فصل گذشته در رقابت های لیگ یک حضور داشته و در نهایت به لیگ دسته دوم سقوط کردند ، قبل از آغاز مسابقات فصل جاری ، چند بازیکن موثر جذب کردند و هم اینک شرایط این تیم در جدول رده‌بندی مناسب است .

همچنین مدیران باشگاه چوکا با علی نظرمحمدی مربی نام آشنا و جوان استان گیلان نیز به توافق رسیدند و هم اینک این مربی بومی تیم چوکا را در رقابت های لیگ دسته دوم هدایت می کند که تاکنون نیز به همراه تیمش نتایج خوبی را کسب کرده است .

جولان چوکا در صدر جدول؛ افزایش فاصله سپیدرود با صدرنشینان 

از سوی دیگر با توجه به آماده‌سازی ورزشگاه پوریای ولی تالش که چند هفته یی است پذیرای بازهای خانگی چوکا شده است ، دیگر نقطه مثبت این تیم است چون  این امر باعث می‌شود تا چوکایی ها در این ورزشگاه نتایج بهتری را کسب کنند.

زمانی که چوکا در رقابت های لیگ برتر حضور داشت ، در بازی‌های خانگی خود برابر تیم های قدرتمند و معروف کشور به نتیجه ی مساوی و یا پیروزی می‌رسید و به همین دلیل ورزشگاه خانگی چوکا به قلعه ی عقاب ها معروف شد .

تیم چوکا در هفته ی دهم نیز در یک بازی خارج از خانه رو در روی تیم آبی پوشان تهران قرارگرفت که در نهایت توانست این حریفش را با نتیجه ی یک بر صفر شکست دهد تا ضمن کسب سه امتیاز حساس این دیدار ، در یک بازی خارج از خانه به پیروزی برسد .

چوکایی ها هم اینک با کسب ۲۲ امتیاز به تنهایی در صدر جدول قراردارند و با توجه به فاصله سه امتیازی این تیم با نزدیک ترین حریفانش ، طرفداران امیدوارند که این تیم در بازی آینده خود که یک دیدار خانگی است نیز به برتری برسد تا همچنان فاصله ی چوکا با سایر مدعیان ثابت و حتی افزایش یابد .

هم‌اینک تیم های فوتبال شهدای بابلسر و نیروی زمینی تهران با کسب ۱۹ امتیاز به ترتیب با قرارگرفتن در رتبه‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی ، مهم ترین تعقیب کنندگان چوکا در صدر جدول به شمار می‌روند اما تیم اورکی اسلامشهر نیز گرچه ۱۷ امتیازی است اما این تیم یک بازی کم تر انجام داده و به همین دلیل تیم شهید اورکی اسلامشهر نیز یکی از جدی ترین تعقیب کنندگان چوکا برای صدرنشینی است .

این در حالی است که اگر چوکا در بازی خانگی خود به برتری دست یابد ، همچنان فاصله ی این تیم با سایر رقبا حفظ می‌شود و از سوی دیگر کسب عنوان قهرمانی نیم فصل توسط یاران نظرمحمدی ، دور از دسترس نیست .

چوکایی ها تاکنون در اکثر دیدارهای خود با دوندگی و جنگندگی مناسب مقابل حریفان ظاهر شده و از سوی دیگر بازیکنان این تیم به خصوص در خط حمله ، استفاده ی مناسبی از فرصت های به دست آمده دارند و به همین دلیل تیم چوکا توانسته نتایج خوبی را کسب و هم اینک در صدر جدول جولان دهد .

تیم فوتبال سپیدرود رشت به همراه چوکای تالش در گروه اول رقابت های لیگ دسته دوم کشور با تیم های شهدای رزکان البرز ، ملی حفاری اهواز ، شهدا بابلسر ، شهرداری بم ، شهرداری ماهشهر ، ایرانجوان بوشهر ، پیام توس مشهد ، علم و ادب تبریز ، نیروی زمینی تهران . شهرداری بندرعباس ، شهید اورکی اسلامشهر و نماینده ی قزوین همگروه هستند .

در رقابت‌های فوتبال لیگ دسته‌ دوم باشگاه‌های کشور ۲۸ تیم در ۲ گروه ۱۴ تیمی به صورت دوره‌یی و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردارند و در نهایت ، تیم های برتر هر گروه به طور مستقیم و برنده ی تیم های دوم به رقابت‌های لیگ یک کشور صعود می کنند .

 

"ایرنا"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه