رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
  • کد خبر : ۲۴۱۳۴
  • مشاهده :  192 بازدید
  • چاپ خبر : عزت‌اللهی شاگردِ استراماچونی !

عزت‌اللهی شاگردِ استراماچونی !

هافبکِ دفاعیِ ملی‌پوشِ ایرانی شاگردِ آندره آ استراماچونی در الغرافه ی قطر شد .

عزت اللهی که یک و نیم فصل موفق را در تیم وایله بولدکلاب دانمارک سپری کرده بود ، پس از ناکامی این تیم در صعود به پلی آف کسب سهمیه با جدایی از این تیم راهی لیگ ستارگان قطر شد تا پیراهن تیم زردپوش الغرافه را برتن کند .

سعید عزت اللهی سابقه ی بازی در لیگ چمپیونشیپ انگلستان ، روسیه ، بلژیک و دانمارک را دارد و حالا در الغرافه اولین تجربه ی آسیایی خود را پشت سر خواهدگذاشت و به جمع کثیری از بازیکنان ایرانی در لیگ ستارگان ملحق می‌شود .

نکته ی جالب درباره ی عزت اللهی این که او حالا شاگرد آندره استراماچونی خواهدشد که دو فصل پیش در ایران هدایت استقلال تهران را برعهده داشت و حالا یک ستاره ی ایرانی را تحت هدایت خود دارد .

هدایت الغرافه ، تیم جدید عزت اللهی ، برعهده ی آندره استراماچونی سرمربی سابق استقلال است .

این در حالی است که عزت اللهی در نظرسنجی بهترین هافبک لیگ دانمارک هم قرارداشت و گفته می‌شد که مورد توجه ی استقلال هم قراردارد اما در نهایت این تیم الغرافه بود که با ارایه ی پیشنهادی مطلوب ، نظر عزت اللهی را جلب کرد تا این بازیکن برای نیم فصل پیش رو راهی الغرافه شود .

نکته ی جالب اینکه الغرافه با کسب سهمیه ی آسیایی ، در لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ هم حضور خواهدداشت و به این ترتیب احتمال تقابل عزت اللهی با سپاهان یا فولاد هم وجود دارد .

آخرین بازیکن ایرانی الغرافه ، مهدی طارمی بود که موفق شد در لیگ قهرمانان دروازه ی تراکتور را باز کند ؛ حالا احتمال دارد عزت اللهی برابر سپاهان یا فولاد قراربگیرد .

عزت اللهی ۲۵ ساله که از سال ۲۰۱۴ در زمره ی لژیونرهای فوتبال ایران به حساب می‌آید ، در این یک و نیم فصل نزدیک به ۵۰ بازی با پیراهن وایله انجام داد و یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان این تیم بود . او همچنین ۵ گل با پیراهن وایله به ثمر رساند و با ارایه ی نمایش‌های مطلوب ، به عنوان مهره ی فیکس تیم ملی در دوران اسکوچیچ نیز مطرح شد .

حالا عزت اللهی که ۴۱ بازی ملی هم دارد ، با امضای این قرارداد فصل جدیدی از دوران فوتبال خود را تجربه می‌کند و به استقبال روزهای نو می‌رود .

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه