رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
  • کد خبر : ۲۵۱۰۰
  • مشاهده :  112 بازدید
  • چاپ خبر : آیا کِشتیِ ملوان در قزوین به ساحلِ لیگِ برتر می‌رسد ؟

آیا کِشتیِ ملوان در قزوین به ساحلِ لیگِ برتر می‌رسد ؟

هفته ی سی‌امِ رقابت های فوتبالِ لیگِ یکِ کشور از امشب آغاز می‌شود که تحتِ شرایطِ خاصی و با اندکی خوش شانسی ، ملوانان می‌توانند در صورتِ پیروزی در قزوین صعودِ خود به لیگِ برتر را مسجل کنند و پیروزیِ زودهنگامِ خود را جشن بگیرد .

طی هفته ی سی‌ام این رقابت ها ، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی باید در قزوین رو در روی تیم شمس‌آذر قرارگیرد و تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده ی استان گیلان نیز ، در یک دیدار خانگی مقابل تیم استقلال خوزستان بازی خواهدکرد .

ملوانان که هفته ی گذشته برابر سایپا به برتری رسیدند و دوباره به صدر جدول بازگشتند ، با روحیه ی مناسب مقابل شمس آذر قرارخواهندگرفت و تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا که چند هفته‌یی نتایج خوبی را کسب نکرده و طعم شیرین پیروزی را نچشیده ، برای تصاحب هر سه امتیاز بازی خانگی خود رو در روی استقلال خوزستان قرارمی‌گیرد .

شانس زیاد ملوان برای صعود به لیگ برتر 

گرچه هر چه قدر به هفته‌های پایانی مسابقات نزدیک‌تر می شویم‌ ، بازی ها حساس‌تر می شوند ، اما هفته ی سی ام از حساسیت خاصی برای ملوانان برخوردار است ، زیرا آنان می‌توانند با شرایط خاصی در پایان این هفته ، به لیگ برتر صعودکنند و دوباره در سطح اول فوتبال کشور قرارگیرند .

تیم فوتبال ملوان انزلی هم اینک با کسب ۶۱ امتیاز صدرنشین رقابت های لیگ یک است و اگر در بازی خارج از خانه ی خود برابر تیم شمس آذر قزوین به برتری برسد ، ۶۴ امتیازی می شود . علاوه بر این در آن طرف جدول ، در صورت شکست تیم سوم جدولی آرمان گهر سیرجان مقابل خوشه طلایی ساوه ، صعود ملوان به لیگ برتر پیش از پایان فصل مسجل خواهدشد .

تیم فوتبال آرمان گهر ۴۹ امتیازی است و چنانچه این تیم در ساوه مغلوب خوشه طلایی شود ، در صورت پیروزی در چهار بازی باقیمانده ی خود ، مجموع امتیازاتش را به ۶۴ خواهدرساند که با توجه به این که در بازی رو در رو برابر ملوان مغلوب شده ، در صورت کسب امتیاز مساوی ، تیم ملوان بالاتر از آرمان گهر قرارمی‌گیرد .

به همین دلیل بازی های هفته ی سی ام برای ملوان از اهمیت ویژه یی برخوردار است ، چون آنان با برتری برابر حریف خود و همچنین شکست تیم آرمان گهر ، می توانند در قزوین جشن صعود به لیگ بر تر را بر پا کنند و با خیالی راحت در چهار بازی باقی مانده به میدان بروند .

البته ملوان کار سختی را در قزوین مقابل شمس آذر خواهدداشت ، چون این تیم در پنج هفته ی اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده و توانسته چند پله در جدول رده بندی صعودکند و به طور حتم در مقابل ملوان نیز با انگیزه ی زیادی به میدان خواهدآمد تا بتواند صدرنشین لیگ را شکست دهد .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی تا پایان هفته ی بیست و نهم رقابت های لیگ یک کشور با کسب ۶۱ امتیاز در صدرِجدول قراردارد و تیم فوتبال شمس آذر قزوین با کسب ۳۷ امتیاز در رتبه ی دهم جدول رده بندی قرارگرفته است .

ملوان شایسته‌ترین تیم برای صعود به لیگ برتر

سیدامیر فرحسینی کارشناس فوتبال گیلان نیز در خصوص بازی های هفته ی سی‌ام نمایندگان گیلان در لیگ یک کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : ملوان شایسته ترین تیم برای صعود به لیگ برتر است و به هرحال در مجموع ملوان نشان داد که شایستگی صعود به لیگ برتر را دارد .

فرحسینی افزود : ملوانان علاوه بر این که یک تیم بسیار خوب و منسجم در زمین دارند ، از تشکیلات خوبی نیز در بیرون زمین برخوردار است که این امر باعث کسب نتایج مطلوب این تیم در رقابت های فصل جاری شده و امیدواریم که این روند همچنان ادامه یابد .

وی که به مدت ۱۹ سال به عنوان مربی و مدیر در تیم های پایه ی باشگاه سپیدرود رشت فعالیت داشت ، ادامه داد : البته بازی این هفته ی ملوان بسیار حساس است ، زیرا با توجه به شرایط جدول ، این تیم در صورت کسب پیروزی برابر حریف خود و همچنین شکست آرمان گهر ، می‌تواند صعودش را به لیگ برتر حتمی کند .

معاون اسبق تربیت بدنی و سلامت اداره ی آموزش و پرورش گیلان بیان کرد : البته گاهی اوقات تیم ملوان در بازی های خارج از خانه ، آن اعتماد به نفس لازم را ندارد که در این راستا ، کادرفنی باید این اعتماد به نفس لازم را در تیم افزایش دهد تا آنان بتوانند در این بازی خارج از خانه ، فقط برای کسب پیروزی به میدان بروند .

وی اضافه کرد : از سوی دیگر بازی های هفته های پایانی حساسیت بیشتری دارند که در این راستا ، گاهی مسایل غیرفوتبالی و حاشیه هایی را برای تیم ها به وجود می آورند و همچنین اشتباهات داوری نیز باعث می‌شود که حاشیه هایی ایجادشود و به همین دلیل ملوان باید از این حاشیه ها فاصله بگیرد .

این کارشناس فوتبال بیان کرد : با توجه به این شرایط ، کادرفنی ملوان باید با اعتماد به نفس لازم تیم خود را مهیای بازی مقابل شمس آذر قزوین کند و تمرکز تیم بیشترشود تا با کسب نتیجه ی مطلوب در این دیدار ، ایجاد حاشیه های احتمالی در چند بازی باقیمانده تاثیری در صعود ملوان به لیگ برتر نداشته باشد .

آیا کِشتی ملوان در قزوین به ساحل لیگ برتر می‌رسد؟

شهرداری آستارا به دنبال اتمام روند ناکامی 

اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده ی گیلان در هفته ی سی ام این مسابقات در یک بازی خانگی مقابل تیم استقلال خورستان قرارخواهدگرفت که به طور حتم این تیم مترصد پیروزی برابر استقلال خوزستان است تا با کسب سه امتیاز این بازی خانگی ، به روند ناکامی های چند هفته ی اخیر خود خاتمه دهد .

یاران پایان رافت در چند هفته ی اخیر چه در دیدارهای خانگی و چه در بازی های خارج از خانه ، نتوانستند نتایج قابل قبولی را کسب کنند و به همین دلیل چند پله در جدول رده بندی سقوط و در نیمه ی دوم جدول قرارگرفتند که این تیم در صورت کسب پیروزی در این بازی  خانگی ، می تواند چندپله در جدول صعودکند .

البته بازی با تیم استقلال خوزستان بسیار دشوار است ، چون این تیم در فصل جاری بازی های خوبی را از خود به نمایش گذاشته و گرچه شانس صعود به رقابت های لیگ برتر را ندارد ، اما پیروزی برابر این تیم سخت است اما تیم شهرداری آستارا برای این که به روند نتایج ضعیف چند هفته ی اخیر خود خاتمه دهد ، باید در بازی خانگی خود برابر استقلال خوزستان به برتری برسد .

تا پایان هفته ی بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ یک کشور ، تیم استقلال خوزستان با کسب ۳۹ امتیاز در مکان هفتم جدول رده بندی قراردارد و تیم شهرداری بندرآستارا نیز با کسب ۳۶ امتیاز در رتبه ی دوازدهم جدول رده بندی قرارگرفته است .  

ثبات مدیریتی و کادرفنی ، نیاز اساسی شهرداری آستارا

فرحسینی در ادامه به تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا نیز اشاره کرد و گفت : با توجه به تغییر و تحولاتی که در این تیم ایجاد شد ، شاهد نوسان های زیادی از شهرداری آستارا در رقابت های فصل جاری لیگ یک کشور بودیم .

مسوول مدارس فوتبال هیات فوتبال گیلان اظهارکرد : تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا باید ثبات مدیریتی و ثبات مربی گری داشته باشد و از سوی دیگر به کادرفنی فرصت لازم داده شود تا این تیم بتواند نتایج خوبی را کسب کند و برای فصل آتی نیز با توجه به تجربه ی ۲ فصل اخیر ، با تیم قدرتمندتری در لیگ حضوریابد .

این کارشناس فوتبال به بازی شهرداری آستارا در هفته ی سی ام نیز اشاره و بیان کرد : این نماینده ی گیلان باید در یک دیدار خانگی رو در روی استقلال خوزستان قرارگیرد و با توجه به این که شهرداری آستارا در زمین خود و مقابل هوادارانش به میدان می‌رود ، شانس پیروزی این تیم در این بازی زیاد است .

وی ادامه داد : شهرداری آستارا در بازی های خانگی نتایج بهتری را کسب کرده و قدرتش در خانه زیاد است و در این دیدار نیز می‌تواند با حمایت طرفدارانش برابر تیم استقلال خوزستان به برتری برسد تا نتایج ضعیفش در چند هفته ی اخیر را فراموش کند .

فرحسیی در خاتمه خاطرنشان کرد : به هر حال شهرداری آستارا باید خود را مهیا کند تا فصل آینده با قدرت بیشتری در لیگ حضور یابد و با تجربه یی که اندوخته و همچنین با توجه به ثبات مدیرتی ، بتواند فصل آینده برای صعود به لیگ برتر مبارزه کند .

با توجه به شرایط موجود ، هفته ی سی‌ام رقابت های فوتبال لیگ یک کشور برای فوتبال گیلان از حساسیت زیادی برخوردار است ، چون ملوانان در صورت کسب پیروزی می‌توانند گام بلندی را برای صعود به لیگ برتر بردارند و یا حتی صعود خود را مسجل کنند و تیم شهرداری آستارا نیز می تواند با پیروزی خانگی برابر استقلال خوزستان ، نوار ناکامی‌های چند هفته ی اخیر خود را قطع کند .  

در رقابت های فوتبال لیگ یک باشگاه‌های کشور جام آزادگان ، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره یی و رفت و برگشت با هم رقابت می‌کنند که تیم های ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند که در نهایت تیم‌های اول و دوم این مسابقات به لیگ برتر صعود می کنند .

 

"ایرنا"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه