رفتن به بالا
  • شنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
  • کد خبر : ۲۵۱۴۸
  • مشاهده :  113 بازدید
  • چاپ خبر : کورسِ قهرمانیِ مس و ملوان و شرایطِ عجیبِ جدول برای سقوطِ یک تیم
هفته ی سی و یکمِ لیگِ یک ؛

کورسِ قهرمانیِ مس و ملوان و شرایطِ عجیبِ جدول برای سقوطِ یک تیم

رقابت‌های هفته ی سی و یکمِ لیگِ یکِ فوتبال یکشنبه برگزارمی‌شود و به جز مس و ملوان که برای کسبِ عنوانِ قهرمانی با هم رقابت دارند ، شرایطِ جدولِ لیگ برای تعیین یک تیمِ سقوط کننده عجیب است .

دیدارهای هفته ی سی و یکم لیگ یک فوتبال یکشنبه شب برگزارمی‌شود در حالی که ۴ هفته مانده به پایان رقابت‌ها دو تیم مدعی مس کرمان و ملوان انزلی با کسب ۵ امتیاز دیگر صعودشان را به لیگ برتر جشن خواهندگرفت . با این حال جنگ قهرمانی این دو تیم شاید تا روز آخر لیگ ادامه داشته باشد . در حال حاضر هر دو تیم ۶۲ امتیازی هستند و مس به لطف تفاضل گل بهتر صدرنشین است . هر دو تیم این هفته به مصاف دو تیم خوزستانی می‌روند . مس کرمان میهمان استقلال خوزستان است . استقلالی که در حال حاضر هدایتش برعهده ی سیروس پورموسوی است ولی با دو باخت متوالی با ۳۹ امتیاز در رده ی هشتم جدول است و فقط برای دفاع از اعتبارش می‌خواهد از مس امتیازبگیرد . 

ملوان بندرانزلی هم به مصاف دیگر استقلال لیگ یک یعنی استقلال ملاثانی می‌رود که در رده ی سیزدهم و خطر سقوط است . دومین استقلال خوزستانی لیگ انگیزه‌های زیادی برای امتیاز گرفتن از ملوان دارد . این تیم هفته ی گذشته به یک برد پرگل مقابل تیم سقوط کرده ی ماشین سازی دست پیداکرد و این هفته هم برای نباختن بازی خواهدکرد . در واقع این هفته صدرنشین لیگ را دو استقلال خطه ی جنوب مشخص خواهندکرد .

آرمان گهر و خیبر خرم آباد تیم‌های سوم و چهارم جدول لیگ هم رقابت نزدیکی برای قرار گرفتن روی پله ی سوم باهم دارند . این دو تیم ۸ امتیاز با دو مدعی اصلی صعود فاصله دارند و بعید است که این فاصله در ۴ هفته ی پایانی لیگ برتر جبران شود . آرمان گهر با شمس آذر قزوین بازی دارد و خیبر خرم آباد هم با تیم سقوط کرده ی شاهین شهرداری بوشهر بازی می کند که در واقع فرصتی خوب برای شاگردان فراز کمالوند است  تا به یک برد پرگل برسند .

نکته ی جالب جدول لیگ این است که از تیم پنجم تا شانزدهم جدول در خطر سقوط به لیگ یک هستند ! اتفاقی عجیب و البته دور از ذهن است که مثلاً تیم پنجم لیگ یک به دسته ی پایین تر سقوط کند ولی روی کاغذ و بحث احتمالات این مساله در جدول لیگ وجود دارد ، این که شرایط فنی و نتیجه گیری تیم ها خیلی به یکدیگر نزدیک است . البته فقط یک تیم دیگر به لیگ یک سقوط می کند و ماشین سازی و شاهین شهرداری بوشهر پیش از این سقوط شان قطعی شده است .

برنامه ی مسابقات هفته ی سی و یکم :

یکشنبه اول خرداد

* قشقایی شیراز – شهرداری آستارا – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : حافظیه ی شیراز

* آرمان گهر سیرجان – شمس آذر قزوین – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : امام علی (ع) سیرجان

* شهرداری همدان – خوشه طلایی ساوه – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : شهیدحاجی بابایی همدان

* رایکای بابل – مس شهربابک  – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : هفتم تیر بابل

* ویستاتوربین تهران – پارس جنوبی جم – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : غدیر تهران

* استقلال خوزستان – مس کرمان – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : تختی خرم آباد

* ملوان بندرانزلی – استقلال ملاثانی – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : سیروس قایقران انزلی

* ماشین سازی تبریز – سایپای تهران – ساعت ۱۹ – ورزشگاه : شهیدسردارسلیمانی تبریز

* شاهین شهرداری بوشهر – خیبر خرم‌آباد – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : شهیدمهدوی بوشهر

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه