رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷
  • کد خبر : ۲۵۱۹۲
  • مشاهده :  128 بازدید
  • چاپ خبر : ملوان مقابلِ حریفی که به جای سرمربی ماساژور دارد !
هفته ی سی‌ودومِ لیگِ یک

ملوان مقابلِ حریفی که به جای سرمربی ماساژور دارد !

رقابت‌های هفته ی سی و دومِ لیگِ یکِ فوتبال جمعه ی این هفته در حالی برگزارمی‌شود که مسِ کرمانِ صدرنشین در صورتِ پیروزی مقابلِ شهرداریِ آستار صعودش را به لیگِ برتر قطعی می‌کند .

دیدارهای هفته ی سی و دوم لیگ یک فوتبال جمعه برگزار می‌شود . در این هفته هم دو تیم مدعی مس کرمان و ملوان همچنان در کورس قهرمانی با یکدیگر قراردارند و تقریباً می‌توان گفت این دو تیم در آستانه ی لیگ برتری شدن هستند . مس کرمان اگر این هفته مقابل شهرداری آستارا پیروز شود ، ۶۸ امتیازی خواهدشد و صعودش به لیگ برتر را قطعی می‌کند .

مسی ها می‌دانند که گرفتن سه امتیاز در خانه ی شهرداری آستارا کار آسانی نخواهدبود ، با این حال شاگردان فرزاد حسین‌خانی انگیزه‌های بیشتری نسبت به تیم هشتم جدول دارند ، تیمی که نه در خطر سقوط است نه دغدغه ی صعود دارد . البته مس کرمان با یک مساوی هم به شرط توقف آرمان گهر سیرجان در این هفته لیگ برتری خواهدشد . کرمانی‌ها البته به دنبال قهرمانی در این فصل هم هستند تا جمع تیم‌های استان کرمان در لیگ برتر جمع شود . در حال حاضر تیم های گل‌گهر سیرجان و مس رفسنجان هم در لیگ برتر حضور دارند .

ملوان تیم دوم جدول هم این هفته میهمان تیم سقوط کرده ی ماشین سازی تبریز است . به نظر می رسد ملوانان این هفته کار سختی برای پیروزی نخواهندداشت ولی هفته ی گذشته همین ماشین سازی در تهران سایپای در خطر سقوط  را با نتیجه ی مساوی ۳ بر ۳ متوقف کرد .  این در حالی است که ماشین سازی بدون سرمربی بود و ماساژور تیم کارهای سرمربی را مقابل سایپا انجام داد و تیمش را هدایت کرد ! بنابراین شاگردان مازیار زارع اگر خود را از پیش برنده بدانند ، ممکن است دوباره غافلگیر شوند . ملوان هفته ی گذشته مقابل تیم قعر جدولی استقلال ملاثانی ۲ بر یک شکست خورد تا در رده ی دوم جدول و پشت سر مس بایستد . ملوان اگر از سه بازی آخر خود ۵ امتیاز بگیرد ، بدون اما و اگر صعودش به لیگ برتر قعطی می‌شود .

آرمان گهر سیرجان تیم رده ی سوم جدول که جدی‌ترین تعقیب کننده ی ملوان و مس است ، این هفته به مصاف تیم سایپا می‌رود . نارنجی‌پوشان تهرانی که فصل پیش به لیگ یک سقوط کرده‌اند اگر در این سه بازی آخر نتوانند خوب امتیاز بگیرند ، ممکن است به لیگ دسته دوم هم سقوط کنند . آرمان گهر اما سودای صعود به لیگ برتر را دارد . سایپا باید از این بازی خانگی سه امتیاز را بگیرد ولی وقتی شاگردان حمید درخشان مقابل دو تیم سقوط کرده ی ماشین سازی و شاهین بوشهر به تساوی رضایت دادند ، عبور از تیم سوم جدول کار بسیار دشواری به نظر می‌رسد .

خیبر خرم آباد هم روی کاغذ شانس صعود به لیگ برتر را خواهد داشت به شرطی که ملوان و آرمان گهر هر سه بازی باقیمانده را بازنده شوند و خیبر هر سه بازی را با برد پشت سر بگذارد که خیلی بعید است . خیبری‌ها این هفته به مصاف قشقایی شیراز رده سیزدهمی می‌روند .

ویستاتوربین دیگر تیم در خطر سقوط است که این هفته باید به مصاف مس شهربابک برود . ویستاتوربین هم مثل سایپا ۳۶ امتیازی است و به دلیل تفاضل گل در رده ی پانزدهم ایستاده است . سومین تیم در خطر سقوط رایکای بابل است که ۳۵ امتیازی است ، شاگردان پیروز قربانی این هفته به مصاف خوشه طلایی ساوه ، تیم رده ی ششمی جدول لیگ خواهندرفت . در واقع رقابت سه تیم سایپا ، ویستا و رایکا برای تعیین سومین تیم سقوط کننده خیلی فشرده و هیجان انگیز است . 

برنامه ی مسابقات هفته ی سی و دوم لیگ یک :

* مس شهربابک – ویستاتوربین تهران ، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه : شهیدسلیمانی شهربابک

* خیبر خرم‌آباد – قشقایی شیراز ، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه : تختی خرم‌آباد

* خوشه طلایی ساوه – رایکای بابل ، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه : یادگار امام (ره) قم

* شمس آذر قزوین – شهرداری همدان ، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه : سردار آزادگان قزوین

* سایپای تهران – آرمان گهر سیرجان ، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه : پاس قوامین تهران

* شهرداری آستارا – مس کرمان ، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه : وحدت آستارا

* ماشین‌سازی تبریز – ملوان بندرانزلی ، ساعت ۱۹ ، ورزشگاه : شهیدسلیمانی تبریز

* پارس جنوبی جم – استقلال خوزستان ، ساعت ۱۹:۳۰ ، ورزشگاه : تختی جم

* استقلال ملاثانی – شاهین شهرداری بوشهر ، ساعت ۱۹:۳۰ ، ورزشگاه : اختصاصی فولاد اهواز


"خبرگزاری فارس"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه