رفتن به بالا
  • جمعه - ۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۱
  • کد خبر : ۲۵۲۰۶
  • مشاهده :  256 بازدید
  • چاپ خبر : ۱۶ تیمِ لیگِ برتر برای فصلِ ۱۴۰۲-۱۴۰۱

۱۶ تیمِ لیگِ برتر برای فصلِ ۱۴۰۲-۱۴۰۱

با صعودِ تیم های مسِ کرمان و ملوانِ انزلی به لیگِ برتر چهره ی ۱۶ تیمِ حاضر در فصلِ جدیدِ مسابقات مشخص شد . مسابقاتی که بر اساسِ اعلامِ سهیل مهدی رییسِ کمیته ی مسابقات از ۱۵ مرداد آغاز می شود .

امشب با برگزاری دیدارهای هفته سی و دوم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور تیم های مس کرمان و ملوان انزلی صعود خود را به لیگ برتر قطعی کردند و با این صعود تکلیف تیم های حاضر در فصل آتی بازی های لیگ برتر مشخص شد.

سقوط فجر سپاسی به لیگ یک قطعی شده ؛ این تیم بعد از شکست دو بر یک در برابر تراکتور در استادیوم یادگار امام همه ی شانس های بقا در جدول بازی ها را در فاصله ی یک هفته مانده به پایان بازی ها از دست داد . تکلیف دومین تیم سقوط کننده هم تا ۴۸ ساعت دیگر و با برگزاری دیدار پرسپولیس در برابر شهرخودرو مشخص خواهدشد . به روی کاغذ شهر خودرو شانس بقا در جدول بازی ها را دارد به شرط این که در مصاف با پرسپولیس و فولاد برنده شود و نفت مسجدسلیمان هم در بازی پایانی در برابر استقلال امتیازی کسب نکند . شاید برتری استقلال در برابر نفت مسجدسلیمان محتمل و منطقی به نظر آید اما کسب ۶ امتیاز از جدال با تیم های پرسپولیس و شهرخودرو در توان شاگردان داوود سید عباسی نیست و به نظر می رسد در بین تیم های نفت مسجدسلیمان و شهر خودرو شانس تیم رضا مهاجری برای بقا بیشتر است . هر چند در فوتبال وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد . در چنین شرایطی این ۱۶ تیم در لیگ برتر فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ حاضرخواهندبود .

۱ – استقلال تهران
۲ – سپاهان اصفهان
۳ – پرسپولیس تهران
۴ – فولاد خوزستان
۵ – گل گهر سیرجان 
۶ – مس رفسنجان 
۷ – ذوب آهن اصفهان 
۸ – آلومینیوم اراک 
۹ – پیکان تهران 
۱۰ – هوادار تهران 
۱۱ – صنعت نفت آبادان 
۱۲ – نساجی مازندران 
۱۳ – تراکتور تبریز
۱۴ – مس کرمان 
۱۵ – ملوان بندرانزلی
۱۶ – نفت مسجدسلیمان یا شهرخودرو

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه