رفتن به بالا

نخستين پايگاه تخصصی فوتبال در گيلان

پنجشنبه - 9 شهریور 1396   ۶ جماد ثاني ۱۴۳۹

کی‌روش ؛ مشت به جای مشت

زیباترین صحنه ی بازی بعد از سوت پایان داور استرالیایی رقم خورد ، جایی که پیرمرد شکست ناپذیر پرتغالی شادی اش را در وسط زمین به رخ کره یی ها کشید .

ایران باز هم با هدایت کارلوس کی روش به کره جنوبی نباخت . حتی تشریفاتی بودن بازی هم تاثیری در انگیزه های مرد پرتغالی نداشت تا او با تیم شایسته یی که ساخته ، مقابل رقیب سنتی خم به ابرو نیاورد ؛ حتی با وجود یک یار کم تر آن هم در جو وحشتناکی که بیش از ۶۵ هزار کره یی قرمزپوش در ورزشگاه جام جهانی سئول رقم زده بودند . 

کی روش خوب می دانست این بازی در کنار تشریفاتی بودن از بسیاری نکات دیگر برای ایرانی ها حایز اهمیت است ، از همین رو هرچه در توان داشت گذاشت تا بازنده از زمین بیرون نیاید . او حالا به معنای واقعی کلمه ، کابوسی است برای کره یی ها تا وقتی نام کی روش به میان می آید ، مو به بدنشان سیخ شود . طلسم ناکامی های ببرهای شرق مقابل یوزهای ایرانی همچنان پابرجا ماند تا حالا آن ها روزهای پر از استرس و کابوس واری در راه جام جهانی تجربه کنند . 

کی روش امروز بعد از سوت پایان داور استرالیایی به قدری خوشحال بود که با مشت های گره کرده ، درست مثل ۴ سال پیش مقابل کره یی ها  شادی خود را به رخ کشید . دویدن های او در مستطیل سبز ورزشگاه جام جهانی باعث شد تا یک بار دیگر تماشاگران حاضر در ورزشگاه ساکت و  مبهوت شاهد شادی مردی باشند که شادی را از آن ها ربوده است .

"ورزش سه"

telegram