رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 19 تیر 1399 - 19:57
  • کد خبر : ۱۹۳۳۹
  • مشاهده :  442 بازدید
  • چاپ خبر : پیامدهای دربیِ گیلان

پیامدهای دربیِ گیلان

باشگاه سپیدرودِ رشت از داورِ بازیِ این تیم برابرِ ملوانِ انزلی در دربیِ گیلان در لیگِ یک شکایت کرد .

در هفته ی بیست و هشتم رقابت های فوتبال لیگ یک کشور و در یکی از دربی های گیلان تیم های سپیدورد رشت و ملوان بندرانزلی دوشنبه شب در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم رفتند که در نهایت دو تیم به نتیجه ی مساوی یک بر یک دست یافتند اما این دیدار که به الگیلانو معروف است ، تبعاتی نیز داشت که یکی از مهم ترین آن شکایت باشگاه سپیدرود رشت از داور این دیدار بود .

مسوول روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت روز چهارشنبه در این خصوص در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : متاسفانه سپیدرود رشت از ابتدای فصل تاکنون بارها از اشتباهات داوری متضرر شده که یکی از نمونه های بارز آن بازی برابر ملوان بود .

رادنی دیدار افزود : گل ملوان با خطای هند مسلم بازیکن این تیم به ثمر رسید که در این خصوص شکایت رسمی باشگاه سپیدرود رشت علیه تیم داوری این مسابقه را به فدراسیون ارسال کردیم و در زمینه ی به ثمر رسیدن گل ملوان نیز بسیاری از داوران سرشناس کشور در تماس با ما این گل را مردود دانستند و همگان اظهار داشتند که خطای هند به طور وضوح قابل رویت بود .

وی ادامه داد : البته نه همدردی آن ها و نه حتی جریمه و محرومیت داور ، سه امتیاز را به سپیدرود برنمی‌گرداند و ما از کمیته ی داوران ، کمیته ی اخلاق و ریاست سازمان لیگ می‌خواهیم به این حق کشی‌ ها علیه یکی از معدود تیم‌های خصوصی و ریشه‌ دار فوتبال ایران به ‌صورت ویژه رسیدگی کنند .

وی بیان کرد : در فاصله ی ۲۴ ساعت تا مسابقه ی ملوان ، تیم داوری به ناگهان تغییر می کند و یک داور جوان (حسین زیاری) برای مسابقه با این درجه ی حساسیت جایگزین اشکان خورشیدی می‌شود ، ضمن این که ما از همان داور اول هم (اشکان خورشیدی) کم صدمه ندیده بودیم و در برابر داماش از یک پنالتی ما چشم‌ پوشی و یک پنالتی هم علیه ما اعلام کرده بود .

مسوول روابط عمومی باشگاه سپیدرود گفت : وقتی یک باشگاه خصوصی بدون وابستگی به دولت و صنایع بزرگ ملی و نگرفتن درآمدهای بدیهی فوتبال ، مانند حق پخش تلویزیونی ، تبلیغات پیرامونی ، حق کپی ‌رایت ، بلیط فروشی و مسایل دیگر بیش از نیم قرن زنده مانده و به فوتبال ایران به‌لحاظ داشتن باشگاهی قدیمی اعتبار بخشیده ، این ناحقی‌ ها فشار و ظلمی مضاعف بر شانه ی نحیف فوتبال خصوصی است .

دیدار خاطرنشان کرد : سپیدرود به دلیل اشتباهات پی در پی و مسلسل ‌وار داوری از ابتدای فصل تاکنون متضرر شده و حتی سقوط این تیم به لیگ یک نیز یکی از عینی ‌ترین نشانه ی اشتباهات داوران علیه سپیدرود است .

مدیر روابط عمومی باشگاه سپیدرود اظهار کرد : خاموش شدن چراغ تیم ‌های ریشه‌دار و خصوصی ؛ مرگ فوتبال است و تیم هایی همچون آرارات ، ابومسلم ، شاهین ، شموشک و بسیاری دیگر در سایه ی همین نوع مدیریت باری به هر جهتی نابود شدند و امسال نیز تمام دوستان منتظر هستند تا یک نام اصیل و ریشه‌دار دیگر به این لیست طولانی اضافه شود .

وی ابراز امیدواری کرد که مسوولان فدراسیون فوتبال و کمیته ی انضباطی پیگیر این موضوعات و همچنین شکایت باشگاه سپیدرود باشند و با درنظرگرفتن راه حل مناسب ، دیگر شاهد چنین اشتباهات محرزی از سوی داوران در رقابت ها نباشیم .

 

 

"ایرنا"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه