رفتن به بالا
  • یکشنبه - 19 مرداد 1399 - 20:31
  • کد خبر : ۱۹۶۷۶
  • مشاهده :  310 بازدید
  • چاپ خبر : پایان تلخ ؛ جداییِ سپیدرود از لیگِ یک

پایان تلخ ؛ جداییِ سپیدرود از لیگِ یک

سپیدرود در هفته ی سی و سومِ لیگِ یک و با شکستِ یک بر صفر در برابرِ بادران به لیگِ ۲ سقوط کرد و دیگر هیچ معجزه یی نمی تواند این تیم را از سقوط به دسته دوم نجات دهد .

جدایی از لیگ یک ؛ یک پایان تلخ برای سپیدرود بود . تیمی که در رشت به اندازه ی ملوان در انزلی محبوب است . به این خاطر که هویت فوتبال رشت است . همان طور که فوتبال در مازندران با نساجی شناخته شده است . 

بی شک دیشب خیلی ها با سقوط سپیدرود اشک ریختند ؛ از ابتدا هم مشخص بود که سپیدرود سقوط می  کند . تقصیر نه از کادرفنی است و نه از بازیکنان . هیچ یک از مربیانی که از ابتدای فصل روی نیمکت تیم نشستند و هیچ یک از بازیکنانی که در ترکیب تیم به میدان رفتند ، به دنبال سقوط به لیگ ۲ نبودند ! همه در فوتبال نگاه رو به جلو دارند . این ها به کنار ؛ آن ها هر روز در شهر رشت با تماشاگران سپیدرود رخ به رخ می شدند و می دانستند که سپیدرود برای آن ها یک تیم نیست ؛ عشق است . همانند لیلی برای مجنون ! اما هر آن چه تلاش کردند ، نشد و همه ی مشکلات از بی پولی است . باید پذیرفت و قبول کرد که فوتبال امروز مثل دهه های گذشته یک دورهمی نیست . فوتبال حرفه است و آن هایی که روی نیمکت سپیدرود می نشینند و پیراهن این تیم را برتن می کنند ، نیاز به دستمزد برای ارتزاق دارند و وقتی پول نباشد تمرکز به هم می ریزد و از تیم بدون تمرکز نمی شود بیش از این انتظار داشت . 

می شود گلایه کرد . از مدیران شهری و استانی که می توانستند برای تیم کاری کنند اما نکردند ! آن هایی که همه ی آمال و آرزوهای خود را در ارایه ی آمار و اشاره به ساخت های عمرانی می دانند و به دنبال پست های بالاتر هستند ، غافل از این که مردم شهر نیازهای روحی و روانی هم دارند و چه چیزی بهتر از یک تیم فوتبال که می تواند غرور را برانگیزد و شادی آفرین باشد . چاره چیست ؟ وقتی فوتبال راه درآمد ندارد ، سپیدرود مثل سپاهان و مثل همه تیم ها نیاز به حمایت دولت دارد اما گویی سمبه سپیدرود پر زور نیست و باید با سقوط به لیگ ۲ و در ادامه صعود به لیگ یک بعد از چند سال به حیات خود ادامه دهد . 

با همه ی بی مهری هایی که به سپیدرود دوست داشتنی می شود ، این تیم هرگز نمی میرد ؛ با جدایی از لیگ یک هم دوباره به حیات خود ادامه می دهد . این تیم هم چنان برای مردم شهر رشت دوست داشتنی و خاطره انگیز است . چه خوب همان طور که برای نساجی مالک هواپیمایی وارش پیدا شد که هزینه ها در فوتبال حرفه یی را تامین می کند ، برای این تیم هم یک آدم سخاوتمند پیدا شود ؛ آن وقت خواهید دید که سپیدرود هم در لیگ برتر خود نمایی خواهد کرد ، چرا که یک تیم با هویت است و از سرزمینی بر خاسته که مهد استعداد است . جز این چاره یی نیست . به ما ثابت شده در رشت مدیران دولتی سپیدرود را دوست ندارند ، همان طور که همواره نساجی در مازندران از نگاه مدیران استانی غریبه بوده است .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه