رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 12 آذر 1399 - 19:14
  • کد خبر : ۲۰۴۶۷
  • مشاهده :  156 بازدید
  • چاپ خبر : جداییِ کی‌روش از تیمِ ملیّ کلمبیا

جداییِ کی‌روش از تیمِ ملیّ کلمبیا

فدراسیونِ فوتبالِ کلمبیا به همکاری خود با سرمربیِ پرتغالی‌اش پایان داد .

کم تر از سه هفته پس از دو شکست متوالی و سنگین تیم ملی فوتبال کلمبیا مقابل تیم‌های اروگوئه (باخت ۳ – صفر) و اکوادور (شکست ۶ – یک) در مرحله ی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه ی آمریکای جنوبی ، فدراسیون فوتبال این کشور به همکاری‌اش با این سرمربی پرتغالی پایان داد . شکست مقابل اکوادور سنگین‌ترین شکست «تری‌کالر» در رقابت‌های انتخابی از سال ۱۹۷۷ بود . گفته می‌شود ، فدراسیون فوتبال کلمبیا باید غرامتی ۲ میلیون دلاری بابت فسخ قرارداد به کی‌روش بپردازد .

فدراسیون فوتبال کلمبیا با انتشار بیانیه‌یی رسمی اعلام کرد : «فدراسیون فوتبال کلمبیا و کارلوس کی‌روش به توافق با یکدیگر رسیدند که این سرمربی پرتغالی به فعالیتش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا ادامه ندهد» .

کی‌روش ۶۷ ساله که پیش از این هدایت تیم‌هایی همچون رئال مادرید ، تیم ملی پرتغال و تیم ملی ایران را برعهده داشته ، از ماه فوریه ۲۰۱۹ هدایت تیم ملی کلمبیا را عهده‌دار بود . او در این مدت در ۱۸ بازی که روی نیمکت این تیم بود ، ۹ پیروزی ، پنج تساوی و چهار شکست را تجربه کرد .

پیش از این برخی رسانه‌های کلمبیایی خبر داده‌ بودند ؛ در صورتی که فدراسیون فوتبال کلمبیا به همکاری‌اش با کی‌روش پایان دهد ، هرنان داریو گومس اصلی‌ترین گزینه ی جانشینی این مربی پرتغالی است . گومس ۶۴ ساله بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ و ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ سابقه هدایت تری‌کالر را داشته است .

تیم ملی کلمبیا از چهار بازی اول خود در مرحله ی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه ی آمریکای جنوبی تنها چهار امتیاز کسب کرده است و در حال حاضر در رده ی هفتم جدول ۱۰ تیمی این رقابت‌ها جای دارد .

تری‌کالر در بازی‌های بعدی خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ باید در ماه مارس ۲۰۲۱ به مصاف تیم‌های برزیل و پاراگوئه برود .

"خبرگزاری تسنیم"

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه