رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 4 دی 1399 - 12:55
  • کد خبر : ۲۰۶۹۲
  • مشاهده :  286 بازدید
  • چاپ خبر : ملوان ، حرفه‌یی‌ترین تیمِ ایران + عکس

ملوان ، حرفه‌یی‌ترین تیمِ ایران + عکس

ملوان بعد از تغییر و تحولاتِ مدیریتی ، نسبت به رفعِ مواردِ پیش پا افتاده در حوزه ی فضای مجازی ، تبلیغات و پوششِ مسابقات خود اقدام کرده و تبدیل به حرفه‌یی ترین باشگاه ایران شده است .

مشکلات زیرساختی و نرم‌افزاری بسیاری در فوتبال ایران وجود دارد که این موضوع روی کیفیت کار تیم‌ها سایه انداخته و باعث شده ایران به نسبت رقبای خود در قاره ی آسیا ، از مشکلات متعددی رنج ببرد و حتی در مواقعی برای داشتن یک جلسه تمرین ، با نبود زمین تمرین مناسب مواجه است . در نتیجه پرداخت نشدن حق پخش مسابقات ورزشی از سوی سازمان صداوسیما و همچنین نبود قانون کپی رایت برای فروش محصولات انحصاری‌ باشگاه‌ها مانند البسه ، مواد خوراکی و نمادهای باشگاه و … باشگاه‌های ایرانی از مشکلات مالی بسیاری رنج می‌برند اما مهم‌ترین معضل و مشکل کنونی فوتبال ایران نبود افراد متخصص و کاربلد در راس باشگاه‌ها است که این تیم‌ها را تا جای ممکن به وضعیتی ایده‌آل و حرفه یی نزدیک کنند .

با توجه به دولتی بودن تیم‌ها و نبود شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران کاربلد و متخصص ، خیلی از تیم‌ها به جز مسایل فنی و نبود زیرساخت‌های مناسب برای توسعه ی فوتبال ، در زمینه ی رفع مشکلات عادی و نه چندان جدی خود هم در مضیقه هستند . یکی از این مشکلات ، نبود افراد متخصص و کاردان در حوزه ی تبلیغات و فضای مجازی است که به جرات هر ۱۶ تیم لیگ برتری با وجود معرفی اپلیکیشن‌های مختلف و استفاده از منابع مالی مختلف برای توسعه ی این بخش ، هرگز در خور توجه عمل نکرده‌اند .

اما ملوان انزلی یکی از تیم‌های ریشه دار فوتبال ایران است که چند صباحی است در اختیار دو پیشکسوت و چهره ی محبوب این باشگاه و اهالی انزلی قرار گرفته است . از زمان تغییر و تحولات در این تیم ، ملوان به صورت موقت در اختیار پژمان نوری و مازیار زارع قرار گرفته است . در حال حاضر نوری مدیرعامل و زارع سرمربی این تیم هستند . با حضور این دو عضو باسابقه ی ملوان در راس ارکان مدیریتی و فنی باشگاه ، یک تغییر عمده در ملوان به وقوع پیوسته آن‌ها با توجه به حوزه ی تبلیغات و فضازی مجازی توانستند طرح جدیدی در ایران و نزدیک به باشگاه‌های اروپایی را ارایه دهند .

یکی از این موارد انتشار تصاویر و فیلم‌های حرفه‌یی از تمرینات ، مسابقات و همین طور عقد قرارداد با بازیکنان جدید است که در قالبی نزدیک به آن چه در اروپا شاهد هستیم ، انجام می‌شود . ملوان که در حال حاضر در لیگ یک حضور دارد ، اخیراً برای دور زدن مشکلات و کاستی‌های موجود در نمایش مسابقات خود ، دست به کار جدیدی زده و با تهیه ی سخت افزار لازم ، شخصاً برای تصویربرداری و نمایش مسابقات خود دست به کار شده است و قرار است از این پس بازی‌های این تیم با کیفیت بالا (HD) و به صورت اینترنتی برای علاقه مندان به این تیم به نمایش درآید .

این اقدام برای نخستین بار است که به صورت خصوصی و از سوی یک باشگاه انجام می‌شود و ملوان می‌تواند در آینده با طراحی سامانه و شبکه تلویزیونی اخنصاصی ، از این طریق درآمدزایی لازم را هم داشته باشد و درآمدهای حاصل از تبلیغات محیطی و قبل و بعد از نمایش مسابقه را به جیب بزند و همچنان برای ارتقای وضعیت بصری باشگاه خود استفاده کند .

این اقدام ملوان را با گلایه‌های ۱۶ باشگاه لیگ برتری مقایسه کنید که در نبود سخت‌افزار مناسب در سازمان صداوسیما برای پوشش بازی‌ها به صورت HD در شهرستان‌ها ، به این سازمان معترض شده‌اند اما خودشان برای رفع مشکلات خود و احترام به هواداران‌شان هیچ قدمی برنداشته‌اند .

هزینه ی عکاسی و رونمایی از لباس و بازیکنان جدید در مقایسه با قراردادهای کلانی که در فوتبال انجام می‌شود ، رقم بسیار کمی است ولی تصویر زیباتر و حرفه‌یی تر از یک باشگاه در نگاه علاقه‌مندان به فوتبال به نمایش می‌گذارد .

مقایسه ی اقدامات اخیر ملوان در برابر سایر باشگاه‌های متمول فوتبال ایران حاکی از این است که اگر چه مشکلات زیرساختی و نرم‌افزاری بسیار به علت نبود شرایط حرفه‌یی در فوتبال وجود دارد اما هیچ همتی و تخصصی در این تیم‌ها برای رفع این قبیل مسایل کوچک وجود ندارد .

در ادامه نمونه‌یی از اقدامات فرهنگی باشگاه ملوان برای توسعه ی فضای مجازی و سروسامان دادن به وضعیت آشفته ی تبلیغاتی و بصری این باشگاه را شاهد هستید :

 

* تصویر ملوان برای تبریک شب یلدا

 

 

"ایسنا" - خبرنگار : مرتضی یعقوبی

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه