رفتن به بالا
  • سه شنبه - 7 اردیبهشت 1400 - 20:05
  • کد خبر : ۲۱۸۳۶
  • مشاهده :  431 بازدید
  • چاپ خبر : سیروس قایقران با پیراهنِ استقلال (عکس)
برگی از تاریخ ؛

سیروس قایقران با پیراهنِ استقلال (عکس)

نامِ سیروس قایقران عجین شده است به نامِ ملوان در انزلی و همه ی دوستدارانِ فوتبال او را یک ملوانیِ با تعصب می دانند .

سیروس قایقران یکی از بهترین هافبک های تاریخ فوتبال ایران است که هیچ گاه پیراهن استقلال و پرسپولیس را به تن نکرد . 

فوتبالیستی توانا در میانه ی میدان که نقش رهبری تیم را نیز به صورت کامل ایفا می کرد . قایقران که شهره ی خاص و عام در استان گیلان و شهر انزلی است با این توانایی های منحصر به فرد به کاپیتانی تیم ملی ایران هم رسید و با این تیم سابقه ی سومی در جام ملت های آسیای ۱۹۹۸ قطر و قهرمانی در بازی های آسیایی چین را نیز در کارنامه ی خود دارد .

او دوبار در سال های ۶۱ تا ۶۶ و ۶۹ تا ۷۲ در ملوان انزلی توپ زد و در فاصله ی آن سال ها ، از سال ۶۷ تا سال ۶۸ به استقلال انزلی پیوست و یکی از بازیکنان استقلال انزلی در کنار غفور جهانی کاپیتان این تیم بود .

سیروس که خیلی هواخواه در فوتبال ایران داشت و سابقه ی بازی در کشاورز تهران را نیز در کارنامه ی فوتبالی خود دارد ، در اواخر دهه ی ۶۰ پرسپولیس را نیز مشتری خود می دید که به دلیل حضور محسن عاشوری در این تیم و رفاقتی که با هافبک خلاق قرمزها داشت به پرسپولیس نپیوست .

در تصویر قایقران را نفر سوم ایستاده از راست در تیم استقلال انزلی می بینیم . تیمی که بزرگ دیگر انزلی غفور جهانی را نیز در ترکیب خود داشت و آن سال ها سر و صدای زیادی در استان گیلان به پا کرده بود . هر چند حضور استقلال در سطح بالای فوتبال انزلی خیلی کوتاه بود .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه