رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱
  • کد خبر : ۲۱۸۵۶
  • مشاهده :  841 بازدید
  • چاپ خبر : ماجرای ملوان ، مازیار زارع ، خورشیدی و بهاروند (گزارش)

ماجرای ملوان ، مازیار زارع ، خورشیدی و بهاروند (گزارش)

سرمربیِ محبوبِ انزلی‌چی‌ها بعد از شکستِ خانگی برابرِ خیبر خرم آباد به شدت نسبت به داوری و فدراسیون موضع گرفت تا این موضوع منجر به محرومیتش شود .

دومین شکست پیاپی ملوان تاب مازیار زارع را طاق کرد تا او در نشست خبری بعد از این بازی جملاتی تند علیه ارکان فدراسیون به زبان بیاورد و در ادامه در حکمی زودهنگام با محرومیت از همراهی این تیم از روی نیمکت مواجه شد .

ملوان در این فصل با مدیریت پژمان نوری و هدایت مازیار زارع به عنوان دو مهره ی محبوب انزلی‌چی‌ها و در شرایطی که از نظر مالی نیز برخلاف فصول گذشته شرایط بهتری را دنبال می‌کرد ، به نظر می‌رسید در آستانه ی پایان طلسم حضورش در لیگ آزادگان قرار داشته باشد . آن ها اما در پایان هفته ی ۲۲ این فصل با ۳۱ امتیاز در جایگاه نهم و در میانه ی جدول قرار گرفته اند .

یکی از اعتراضات زارع به محرومیت سهیل فداکار ، بازیکن این تیم است که پس از گلزنی مقابل قشقایی پیراهن خود را بیرون آورد و دو روز قبل از بازی با خیبر حکم محرومیت یک جلسه یی وی ابلاغ شد . در این حکم آمده : سهیل فداکار مهاجم تیم ملوان  از سوی کمیته ی انضباطی فدراسیون فوتبال به دلیل آن چه در متن حکم “رفتار غیرورزشی پس از به ثمر رساندن گل که سبب تحریک افراد حاضر در جایگاه شد” عنوان گشته ، به تحمل یک جلسه محرومیت و پرداخت ۳۰ میلیون ریال جریمه ی نقدی محکوم گردید . این رای از سوی آن کمیته ی محترم قطعی و قابل اجرا عنوان شده است .

باشگاه ملوان هم در اعتراض به این حکم متنی در صفحه ی رسمی سایت خود منتشر کرده و اعلام کرد به این تصمیم کمیته ی انضباطی معترض است . اگرچه جریمه ی بیرون آوردن پیراهن در شادی پس از گل یک کارت زرد از سوی داور مسابقه است ولی این بار کمیته ی انضباطی نسبت به محروم کردن این بازیکن اقدام کرد و در توضیحات این حکم عمل تحریک آمیز یاد کرده است !

همچنین مازیار زارع به تصمیمات اشکان خورشیدی اعتراض داشت و ادعا کرد پنالتی تیم او دیده نشده است . دو صحنه ی مشکوک در این بازی وجود داشت ؛ اولین صحنه مورد اعتراض ملوانی ها در دقیقه ی ۱۰ بازی است . محسن قهرمانی کارشناس داوری درباره ی صحنه ی اول مورد اعتراض ملوانی‌ها می‌گوید : این اصلاً خطا نیست و اگر صحنه را دقیق ببینید بازیکن خیبر پایش ثابت است و‌ این بازیکن ملوان است که پایش را می‌زند به پای بازیکن خیبر و‌ می افتد و من عقیده دارم این صحنه پنالتی نیست .

در مورد صحنه ی دوم مورد اعتراض هم قهرمانی گفت : زاویه ی دوربین به درستی نشان نمی‌دهد که توپ به دست بازیکن خیبر برخورد کرده یا نه و تشخیصش سخت است که قطعاً بگوییم به دست خورده است ولی من با توجه به تجربه‌ام و ‌با این نوع فیلمبرداری اعتقاد دارم هند نیست . بازی ملوان – خیبر از مدت ها پیش از برگزاری محل حواشی زیادی بوده و ملوانی‌ها مدعی هستند که حیدر بهاروند ، رییس سازمان لیگ و نایب رییس فدراسیون فوتبال توجه ی بیشتری به تیم استانش داشته است و البته دو صحنه‌ ی مورد اعتراض ملوانی‌ها این موضوع را نشان نمی‌دهد .

از سمت دیگر اشاره به این که اشکان خورشیدی همان داوری است که در هفته ی پایانی لیگ پانزدهم قضاوت بازی ملوان – سیاه‌جامگان را برعهده داشته که منجر به سقوط ملوان شده و انتخاب او برای این بازی را جهت‌دار بدانیم هم گزاره ی درستی به نظر نمی‌رسد . خورشیدی به جز این دو صحنه که با اعتراض ملوانی‌ها همراه شده ، یک بار هم به یکی از اعضای کادر ملوان کارت قرمز نشان داد که به دلیل اعتراضات تند و پیاپی وی بوده و البته باید دید مازیار زارع با استناد به چه مستنداتی این چنین نسبت به شرایط این بازی اعتراض خود را اعلام کرده است .

"ورزش سه"

* تاریخ انتشار نخست : نهم اردیبهشت ۱۴۰۰

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه