رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 خرداد 1400 - 20:10
  • کد خبر : ۲۲۱۹۹
  • مشاهده :  154 بازدید
  • چاپ خبر : ملوان – خیبر ؛ به یادِ فینالِ سالِ ۱۳۶۵

ملوان – خیبر ؛ به یادِ فینالِ سالِ ۱۳۶۵

دو تیمِ لیگِ یکیِ حاضر در جامِ حذفی در قرعه‌یی جالب به یکدیگر برخوردکردند .

پس از پیروزی دو تیم لیگ یکی ملوان و خیبر در دور قبلی جام حذفی مقابل نساجی و صنعت نفت آبادان به نظر می‌رسید که تیم‌های لیگ برتری قرعه ی مطلوب خود را در مرحله ی یک چهارم نهایی در دیدار با این دو تیم جستجو می‌کنند ، اما در شرایطی که در قرعه‌کشی امروز جام حذفی چهار تیم استقلال ، پرسپولیس ، سپاهان و فولاد به یکدیگر برخورد کردند تا این دوره از رقابت‌ها حتماً دو قربانی مهم داشته باشد ، خیبر و ملوان نیز مسابقه‌یی مهم را در مقابل یکدیگر برگزارخواهندکرد .

این بدان معناست که در  این دوره ی جام حذفی حداقل یک تیم لیگ یکی در مرحله ی نیمه نهایی حضورخواهدداشت ؛ جالب این‌که خیبر خرم آباد و ملوان بندرانزلی پیشتر و در سال ۱۳۶۵ و در فینال رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران در ورزشگاه شهیدشیرودی به دیدار یکدیگر رفتند که آن دیدار را ملوان دو بر صفر به سود خود به پایان برد و فاتح جام حذفی شد .

این مسابقه برای هواداران دو آتشه ی انزلی یادآور گلی‌ست که سیروس قایقران به ثمر رساند و آن را ضمیمه ی این قهرمانی به یادماندنی کرد که ملوان را به آسیا فرستاد ؛ جالب آن‌که در تیم آن روز خیبر ، حیدر بهاروند رییس فعلی سازمان لیگ نیز در جمع بازیکنان تیم خرم آبادی حضور داشت . این دو تیم در رقابت‌های لیگ یک امسال مسابقه ی جنجالی را با همدیگر برگزار کنند که خیبر آن مسابقه را با دو گل به سود خود تمام کرد .

حالا ملوان به قصد انتقام و البته پیش‌روی در جدول میزبان عبدالله ویسی و تیمش خواهد بود ؛ دو تیمی که اگر در زمان برگزاری رقابت‌های جام حذفی فصل فوتبالی خود را تمام کرده باشند ، با قدرت بیشتر مقابل یکدیگر قرارخواهندگرفت .

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه