رفتن به بالا
  • دوشنبه - 24 خرداد 1400 - 20:31
  • کد خبر : ۲۲۲۳۳
  • مشاهده :  66 بازدید
  • چاپ خبر : ایران – عراق ؛ اولین فینالِ شاگردانِ اسکوچیچ

ایران – عراق ؛ اولین فینالِ شاگردانِ اسکوچیچ

تیمِ ملیِ فوتبالِ کشورمان سه‌شنبه ساعتِ ۲۱ در آخرین مسابقه از مرحله ی اولِ گروهیِ مقدماتیِ جامِ جهانی به مصافِ تیمِ عراق می‌رود .

تیم ملی فوتبال ایران در حساس‌ترین مسابقه ی مرحله ی اول گروهی سه‌شنبه شب به مصاف تیم عراق می‌رود . تقابل دو تیم همواره حساس و مهم بوده ولی شرایط جدول گروه نیز این اهمیت و حساسیت را چندبرابر کرده است . عراق با یک مساوی صدرنشین گروه باقی می‌ماند و با خیال راحت به مرحله ی بعدی صعود می‌کند اما تیم ملی ایران ممکن است با نتیجه‌ ی مساوی صعودش به اما  و اگر بکشد و در کمال ناباوری و در عین شایستگی حذف شویم . 

قطعاً اسکوچیچ و شاگردانش در تیم ملی به خوبی به این شرایط آگاه هستند و می‌دانند که باید در  فینال گروه و حساس‌ترین بازی به پیروزی برسند تا با خیالی آسوده به مرحله ی بعدی مقدماتی جام جهانی صعود کنند . عراق تیم چغری است ، بازیکنانش مثل بازیکنان تیم ملی کشورمان فیزیک بدنی مناسبی دارند و سبک فوتبال‌شان خیلی شبیه سبک فوتبال ایران است . برخی بازیکنان عراقی مثل بشار رسن و طارق همام با حضور در پرسپولیس و استقلال با شرایط فوتبال باشگاهی کشورمان به خوبی آشنایی دارند . ازهمه مهم‌تر این که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کشورمان اهل کرواسی است و کاتانچ سرمربی عراق اسلونیایی است . دو مربی از بلوک شرق اروپا که شاید شناخت مناسبی از افکار فوتبالی یکدیگر داشته باشند .

کاتانچ بعد از پیروزی ایران مقابل هنگ کنگ گل‌های تیم ملی کشورمان را شانسی دانسته بود !  او با این حرف‌های بی‌منطق جنگ روانی مسابقه ی ایران و عراق را خیلی زودتر از حد انتظار شروع کرده است . بازیکنان و مربیان تیم ملی ایران باید جواب این صحبت‌های بی‌منطق را در میدان مسابقه و با یک برد شیرین بدهند . در هر ۴ پست از دروازه‌بان گرفته تا دفاع ، هافبک و مهاجم تیم ملی ایران برتر از عراق هستیم . بازیکنان تیم ملی کشورمان بسیار حرفه‌یی هستند ، تقریباً تمامی آن ها در اوج آمادگی قراردارند . 

اگر تیم ملی اسیر جوسازی‌ها و جنگ روانی بازیکنان عراق نشود و بازیکنان با تمرکز بالا و سنجیده و دور از احساس بازی کنند ، پیروزی در این مسابقه حساس دور از دسترس نخواهدبود . هرچند حدود ۱۰ سال است که تیم عراق را شکست نداده‌ایم . هنوز بازی تلخ و تاریخی ایران و عراق در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ را به یاد داریم ، همان مسابقه‌یی که مهرداد پولادی با یک تکل احساسی و غیر لازم باعث ۱۰ نفره شدن تیم ملی کشورمان شد و در نهایت هم به عراق باختیم و در کمال شایستگی حذف شدیم .

این مرتبه تیم ملی با اسکوچیچ باید شیرین‌ترین برد را به هواداران تقدیم کنند . تیم ملی کشورمان با انجام یک بازی برتر تیم بحرین را در خانه‌اش شکست داد اما قطعاً عراق خطرناک‌تر از بحرین است . امیدواریم ملی پوشان با کم ترین ضریب اشتباه در میدان حضور داشته باشند و در پایان مسابقه در روز ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ همه از شکست دادن عراق خرسند باشیم .

قطعاً ترکیب تیم ملی نسبت به بازی کامبوج کاملاً متفاوت خواهد بود اما حدس زدن ترکیب تیم ملی برابر عراق سخت نیست . ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل عراق این گونه خواهند بود : علیرضا بیرانوند ، حسین کنعانی‌زادگان ، شجاع خلیل‌زاده ، صادق محرمی ، میلاد محمدی ، سامان قدوس ، احمد نورالهی ، مهدی ترابی ، علی قلی‌زاده ، مهدی طارمی و سردار آزمون

اگر تیم ملی با این ترکیب به میدان برود ، سامان قدوس بازیساز جدید تیم ملی نقش پررنگی در بازی خواهد داشت و می‌تواند با دوندگی و پاس‌های دقیقش جنگ میانه ی زمین را به سود ایران تمام کند . در خط حمله هم آزمون و طارمی شب سختی را برای مدافعان و دروازه بان تیم عراق رقم خواهندزد . در خط دفاع و درون دروازه هم قطعاً بی حاشیه و با اشتباه کم می‌توانیم به گل نخوردن تیم ملی امیدوار باشیم و در نهایت شکست دادن عراق را در آخرین سه شنبه ی بهاری جشن بگیریم .

جدول گروه C

۱ – عراق ۱۷ امتیاز

۲ – ایران ۱۵ امتیاز

۳ – بحرین ۱۲ امتیاز

۴ – هنگ کنگ ۵ امتیاز

۵ – کامبوج یک امتیاز

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه