رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 31 تیر 1400 - 12:07
  • کد خبر : ۲۲۶۷۲
  • مشاهده :  67 بازدید
  • چاپ خبر : دنیامالی خواهانِ محرومیتِ سنگینِ کرمانشاهی شد
با ارسالِ نامه یی تند به عزیزی خادم ؛

دنیامالی خواهانِ محرومیتِ سنگینِ کرمانشاهی شد

نماینده ی مردمِ انزلی با ارسالِ نامه یی به رییسِ فدارسیون و اشاره به اتفاقاتِ دیدارِ ملوان و بادران ، خواهانِ اعمالِ جریمه ی سنگین برای رضا کرمانشاهی داورِ مسابقه شد .

هفته ی انتهایی رقابت های لیگ یک در شرایطی برگزار شد که بادران برای صعود به لیگ برتر با دو تیم فجرسپاسی و هوادار رقابت نزدیکی داشت . با این حال تفاضل گل بهتر شاگردان کلانتری و عنایتی در شبی که هر سه تیم ۵۷ امتیازی لیگ یک به پیروزی دست یافتند ، رای به صعود فجر و هوادار داد .

در انزلی قابل پیش بینی بود که شاگردان امیدرضا روانخواه کار سختی برای کسب سه امتیاز داشته باشند و در حالی بادرانی ها به پیروزی یک بر صفر دست یافتند که کرمانشاهی برای آنها ۲ ضربه ی پنالتی گرفت ؛ ۲ پنالتی یی که دومی به هیچ وجه درست نبود و خود کرمانشاهی نیز ساعاتی بعد این اشتباه را به دلیل خستگی ناشی از طولانی شدن بازی عنوان کرد .

چند روز پس از این مسابقه حالا احمد دنیامالی نماینده ی مجلس شواری اسلامی به اتفاقات و حواشی این بازی ورود کرده و با انشای نامه یی تند به عزیزی خادم ، تبانی در مسابقه ی ملوان بندرانزلی و بادران را آشکار ارزیابی کرده و خواهان رسیدگی رییس جدید فدراسیون به این موضوع شده است .

متن نامه ی دنیامالی به عزیزی خادم به شرح زیر است : 

جناب آقای عزیزی خادم رییس محترم فدراسیون فوتبال 
سلام وقت بخیر 
عید قربان بر شما مبارک باشد

در خصوص داوری بازی ملوان – بادران از جناب عالی خواهشمندم که فقط فیلم دو پنالتی که آقای کرمانشاهی داور بازی علیه تیم ملوان و به نفع تیم بادران گرفت را ملاحظه کنید . 

جدای از داوری یک طرفه ی ایشان به نفع تیم حریف که زمینه ی عصبانیت بازیکنان تیم ملوان و اخراج بی مورد مربی ملوان را پدید آورد ، انتظار می رود که  نسبت به این گونه رفتارهای غیرحرفه‌یی داوری که استنباط تبانی آشکار از آن به ذهن متبادر می شود ، عکس العمل قاطع در چارچوب قوانین نشان دهید .

از نظر همه ی کارشناسان فوتبال در صورت عدم برخورد قانونی با داور بازی که در چنین شرایطی مساوی با محرومیت سنگین است ، باعث اتفاقات ناگوار بیشتر در فضای فوتبالی کشور خواهدشد .

به باور کارشناسان و افکار عمومی چنین داوری مصداق واقعی فساد بارز در فوتبال ایران ارزیابی می شود و با اجرای قانون ، جامعه ی ورزش دوست که بخش قابل توجهی از آن را جوانان تشکیل می دهد الگوی مناسبی از حاکمیت عدالت در فضای ورزشی ایران اسلامی را مشاهده می کنند .

به اطلاع جناب عالی می رساند ذهنِ تاریخی مردم انزلی و استان گیلان معطوف به چنین ناداوری هایی در بازی آخر ملوان در سال ۹۵ مشهد مقدس است که منجر به سقوط این تیم ریشه دار به لیگ یک شد و این در حالی است که کسی در فوتبال ایران پاسخگو نبود .

اینجانب باور دارم که شما می توانید مظهر مبارزه با فساد باشید ، در این صورت از شما نامِ نیکی در فوتبال ایران به  باقی خواهدماند .

مسوولیت پیگیری درخواست افکار عمومی و موکلین بنده ، براساس قانون اساسی و قسم نمایندگی باعث می شود ، پیگیری رفع ناداوری اعمال شده را در دستور کار قرارگیرد .

با تجدید احترام
احمد دنیامالی نماینده ی مردم شریف بندرانزلی

 

"ورزش سه"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه