رفتن به بالا
  • جمعه - 16 مهر 1400 - 20:11
  • کد خبر : ۲۳۲۸۲
  • مشاهده :  70 بازدید
  • چاپ خبر : محمد احمدزاده : تیمِ ملیِ فوتبالِ ایران بهترین تیمِ حالِ حاضرِ آسیاست

محمد احمدزاده : تیمِ ملیِ فوتبالِ ایران بهترین تیمِ حالِ حاضرِ آسیاست

محمد احمدزاده دلیلِ «آرامشِ حاکم بر تیم‌ِملی» را اسکوچیچ می‌داند و آن را یکی از ویژگی‌های بارزِ این سرمربی می‌ شمرد .

او در عین حال با بیان این‌که این تیم ، یکی از بهتر‌ین تیم‌های تاریخ فوتبال ایران است ، از وفاق و همدلی به عنوان رمز اصلی نتایج درخشان تیم‌ملی در بازی‌های اخیر یاد می کند . در فاصله ی یک هفته تا آغاز دور جدید بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی در آسیا سراغ این مربی خوشنام ‌و پیشکسوت فوتبال ایران رفتیم تا نظرش را پیرامون تیم‌ملی و دو بازی حساس بعدی مقابل امارات و کره‌جنوبی جویا شویم .

* بازی با امارات نزدیک است ؛  ۱۵ مهر . حریف را چه گونه ارزیابی می‌کنید ؟

تیم‌ملی امارات ، مثل قطر درچند سال اخیر پیشرفت محسوسی کرده . دو‌‌ تیم ‌عربی منطقه ی حوزه ی خلیج فارس تلاش خوبی برای توسعه ی فوتبال شان انجام داده‌اند و فکر می‌کنم امارات  حریف سختی برای تیم‌ملی ما باشد .‌

* در خصوص تیم‌ملی ‌فوتبال ایران چه نظری دارید ؟

بدون اغراق باید بگویم این تیم‌ملی یکی از بهترین تیم‌های ملی تمام دوران است ، چراکه هم هدف دارد و همه بچه‌ها یکدست و در خدمت تیم هستند و هیچ کسی هم دنبال منافع شخصی نیست . در واقع همه ی تیم اعم از بازیکنان و کادرفنی ‌در مسیر یک هدف که صعود مقتدرانه به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر ‌است ، حرکت می‌کنند و همین امر موجب شده شاهد ۹ برد متوالی از تیم‌ملی در بازی‌های اخیر باشیم .

* در مورد دراگان اسکوچیچ اظهارنظرهای مختلفی مطرح است . شما جزو کدام طیف هستید ؟

 به‌نظرم یکی از شاخصه‌های اسکوچیچ این است که ‌دور از حاشیه‌هاست و توانسته آرامش کامل را به تیم‌ملی فوتبال ما تزریق کند و این خود نکته ی قابل توجهی در فوتبال است که در گذشته و در برخی دوره‌ها این آرامش نبود و همواره ما با یک چالش در تیم‌ملی روبه‌رو بودیم . امروز کلاً تیم‌ملی در آرامش است و به همین خاطر تیم‌ملی با هدایت دراگان اسکوچیچ ‌توانست در بازی‌های باقیمانده ی مقدماتی و در دو بازی این مرحله به پیروزی برسد .

* بعد از امارات باید به مصاف کره‌جنوبی برویم که به نظرم سخت‌ترین چالش تیم‌ملی در دور رفت خواهدبود . درباره ی این بازی بزرگ چه نظری دارید ؟

تیم‌ملی ‌کره‌جنوبی همیشه رقیب سنتی ما بوده و الان هم هست و به‌نظرم بازی ما با تیم‌ملی فوتبال ‌کره‌جنوبی چه در تهران و چه در کره همواره برای هردو تیم سخت و نفسگیر است ، چراکه کره‌جنوبی  یک تیم نوپا نیست و همیشه یک پای قدرت در آسیا بوده و هست .

* پیش‌بینی شما از نتایج تیم‌ملی در دو بازی آتی چیست ؟

هرچند نمی‌توان نتایج بازی‌های سخت پیش رو را از قبل پیش‌بینی کرد اما تیم ملی فوتبال ایران بهترین تیم حال حاضر آسیاست و ما بازیکنانی در ترکیب تیم‌ملی داریم که قادرند در لحظه همه معادلات را به نفع تیم‌ملی تغییر دهند و این امر را ما در دیدارهای قبلی به‌خصوص مقابل تیم‌ملی عراق دیدیم . ما در خط حمله بازیکنان بسیار فکور و جسوری داریم که هردفاعی را به وحشت می‌اندازند‌ . مهدی طارمی ، سردار آزمون ، علیرضا جهانبخش و … دیگران از نفراتی هستند که از هر دفاعی به‌راحتی عبور می‌کنند و این ها نقاط مثبت و بسیار موثر تیم‌ملی ماست . از طرفی با پیروزی‌هایی که تیم‌ملی با اسکوچیچ کسب کرده از لحاظ روحی در وضعیت بسیار ایده‌آلی است . با این حال بنظرم ما باید حساب دیدار با تیم‌های ملی امارات و کره‌جنوبی را از بازی با تیم‌هایی چون سوریه و عراق جداکنیم .

* نقطه ضعفی هم در تیم‌ملی به چشم می‌خورد ؟

یکی از دغدغه‌ها در حال حاضر ، بازیکنان دفاعی ما هستند که امیدوارم در این مدت باقی مانده تا دیدار با تیم‌های ملی فوتبال ‌امارات و کره‌جنوبی این خط دفاعی تقویت و‌ ترمیم شود تا ما در بازی‌های پیش‌رو با مشکل جدی روبه‌رو نشویم و یقیناً آقای اسکوچیچ و کادرفنی دراین خصوص تمهیدات لازم را انجام خواهندداد . ای‌کاش با توجه به تعطیلی لیگ در این مدت حداقل یک بازی تدارکاتی برای تیم‌ملی فراهم می‌کردیم تا برخی از مشکلات کاملاً برطرف می‌شدند .

* در آستانه ی دو بازی حساس تیم‌ملی در مقدماتی جام‌جهانی ، توصیه‌های شما به عنوان یک کارشناس قدیمی فوتبال چیست ؟

 توصیه من همان وفاق و یکدلی در تیم‌ملی است که ایجاد شده و امیدواریم همچنان ‌پا برجا بماند ؛ چراکه این دو دیدار در واقع بسیار متفاوت‌تر از بازی با سوریه و عراق است . با همه ی این اوصاف باید بگویم هم تیم‌ملی امارات و هم تیم‌ملی کره‌جنوبی از بازی با تیم‌ملی ما می‌ترسند و این خود یک امتیاز بزرگ برای شاگردان اسکوچیچ محسوب می‌شود . ان‌شاا… ملی‌پوشان از این دو بازی هم سربلند و پیروز خارج شوند .

رسول شمالی ورزنده / روزنامه ی جام جم 

** توضیح : این گفت و گو قبل از دیدار ایران با تیم ملی امارات انجام شده که با تاخیر در “سپید نیوز” منتشر می شود .

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه