رفتن به بالا
  • دوشنبه - 19 مهر 1400 - 12:54
  • کد خبر : ۲۳۳۱۱
  • مشاهده :  41 بازدید
  • چاپ خبر : کامبکِ فرانسه با طعمِ قهرمانی

کامبکِ فرانسه با طعمِ قهرمانی

در دیدارِ فینالِ لیگِ ملت‌های اروپای ۲۰۲۱ ، فرانسه موفق شد کامبک بزند و با شکستِ ۲-۱ اسپانیا برای اولین مرتبه به قهرمانیِ این تورنمنت برسد .

دیدار فینال لیگ ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ در ورزشگاه سن‌سیروی شهر میلان بین تیم‌های ملی اسپانیا و فرانسه برگزار شد که خروس‌ها این بازی را ۲-۱ بردند تا اولین قهرمانی‌شان را جشن بگیرند .
بازی با پرس فرانسوی‌ها شروع شد و حتی فرصت‌هایی هم از تحت‌فشار گذاشتن اسپانیا به‌دست آوردند ، با این حال کم‌کم نبرد دو تیم به تعادل کشیده شد و کم تر موقعیتی دیدیم تا تساوی بدون‌گل نتیجه ی پایانی نیمه ی نخست باشد .

در نیمه ی دوم در حالی که بازی پایاپای پیش می‌رفت ، دقیقه ی ۶۴ شوت تئو هرناندس به تیر دروازه ی اسپانیا برخورد کرد ، اما ثانیه‌هایی بعد در ضدحمله این اویارسابال بود که توانست با شوت زمینی و دقیق پای چپ گل نخست بازی را به ثمر برساند و ماتادورها پیش بیفتند . اما خیلی طول نکشید که فرانسه گل تساوی را بزند . دقیقه ی ۶۶ شوت پای راست مواج بنزما را هرچه سیمون تلاش کرد نتوانست مهار کند و به گوشه ی بالای دروازه ی اسپانیا رفت .

دقیقه ی ۸۰ باز هم فرانسه بود که به گل دوم رسید تا مثل بازی قبلی بازگشت‌شان را کامل کنند . امیاپه با سیمون تک‌به‌تک شد و توپ را از زیر دستان سنگربان اسپانیا تبدیل به گل کرد .
شاگردان دشان از گل برتری‌شان محافظت کردند و در نهایت قهرمانی لیگ ملت‌های اروپا را برای نخستین مرتبه جشن گرفتند . این اولین قهرمانی فرانسه در اروپا بعد از ۲۱ سال بود .

“همچنین در دیدار رده بندی لیگ ملت های اروپا (۲۰۲۱) نیز ایتالیا توانست با نتیجه ی ۲-۱ بلژیک را شکست دهد و به مقام سومی این رقابت ها برسد .”

 

"خبرآنلاین"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه