رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹
  • کد خبر : ۲۳۶۶۹
  • مشاهده :  224 بازدید
  • چاپ خبر : روزِ سیاه فوتبالِ گیلان در استادیومِ سردارجنگل

روزِ سیاه فوتبالِ گیلان در استادیومِ سردارجنگل

مالکِ باشگاه شهرداریِ آستارا دربیِ گیلان را روزی سیاه برای فوتبالِ گیلان دانست و گفت : متاسفانه دیروز شرایط برابری برای بازی نبود و روز سیاه فوتبالِ گیلان در استادیومِ سردارجنگل رشت علیه تیمِ شهرداریِ آستارا رقم خورد .

شایان پویا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اتفاقات دیدار شهرداری آستارا و ملوان اظهارکرد : من از مردم شهرم عذرخواهی می‌کنم و شرمنده ی آن‌ها هستم که نتوانستم به خوبی از حق‌شان دفاع کنم و دیگر به رشت نخواهیم آمد چون دراین دیدار سرمان را بریدند و اینجا جایی نداریم و از همه سمت تحت فشار بودیم و سه امتیاز ارزش این را نداشت ، اگر لازم باشد تهران یا اردبیل بازی خواهیم کرد و قطعاً حق ما است در استادیوم خانگی‌مان میزبانی کنیم . 

وی با بیان این که برای بازی با ملوان از شنبه ی هفته ی قبل تقاضا کردیم که مکان بازی عوض شود ، گفت : تقاضا کردیم که زمین بازی عوض شود و به استادیوم چوکای تالش منتقل شود ، از طرفی ما تحرکاتی را دیدیم و متوجه شیطنت‌هایی شدیم و با رییس هیات آستارا صحبت کردیم که با الماس خاله رییس هیات فوتبال گیلان تماس گرفتند و نکات مختلف زیادی را به وی گفتند که بازی سپیدرود بیش از ۴۰ نفر به استادیوم آمده‌اند و آیا این بازیکن بدون تماشاگر برگزارخواهدشد که تاکید کردند که صد درصد این بازی بدون تماشاگر است و از ما درخواست کرد هیچ تماشاگری را با خودمان به رشت نیاوریم و فراخوانی داده نشود . 

مالک باشگاه شهرداری آستارا با اشاره به شایبه ی حضور تماشاگران آستارا در سردارجنگل رشت افزود : روز بازی هم تعدادی از تماشاگران ما به صورت خود جوش قصد عزیمت به رشت را داشتند که با اصرار فراوان در بین راه مانع حضورشان در رشت شدیم و تقاضا کردیم به آستارا برگردند . 

پویا با اشاره به اتفاقات پیش آمده و هماهنگ شده ، تصریح کرد : در روزی تماشاگران ملوان در ورزشگاه حضور پیدا کردند و در ابتدای ورودی ورزشگاه هیچ کدام از نیروهای امنیتی حضورنداشتند تا مانع ورود هواداران ملوان به محوطه ی استادیوم سردارجنگل شوند ، هواداران ملوان هم به صورت هماهنگ شده در قسمت‌های مختلف ورزشگاه جا گرفتند و در زمان شروع بازی به سمت سکو‌های استادیوم آمدند ، هواداران ملوان در محوطه ی استادیوم و روی سکو‌ها به راحتی حضور داشتند ، البته مسوولان فدراسیون قول دادند در ۴۸ ساعت آینده گزارشی ارایه کنند و اتفاقات را بررسی کنند . 

وی با اشاره به اتفاقات عمدی رخ داده در روز بازی بیان کرد : از امروز صبح که با فدراسیون فوتبال در تماس هستیم مسوولان فدراسیون قبول کردند که این اتفاقات عامدانه بوده و از سوی هیات فوتبال استان گیلان صورت گرفته و تمام مشکلات و کم کاری‌ها به عهده ی هیات فوتبال استان گیلان است ، به نظر شخصی من هیچ ربطی به فدراسیون ندارد و تنها گله ی ما از فدراسیون به دلیل‌عدم صدور دستور لغو این دیدار است . 

مالک باشگاه شهرداری آستارا با اشاره به گزارش‌های نادرست مخابره شده از استادیوم رشت گفت : گزارش‌هایی که از استادیوم به مسوولان فدراسیون مخابره شده ، گزارش‌های غیرواقعی بوده و جایی ادعا شده که نصف تماشاگران ، هواداران آستارا هستند ؛ در حالی که پس از بررسی تصاویر ویدیویی مشخص شد که تمام تماشاگران حاضر در استادیوم هواداران ملوان بودند و از این دست گزارش‌های غیر واقعی به مسوولان فدراسیون رسیده که با ارایه ی مدارک متوجه غیرواقعی بودن آن شده‌اند . 

پویا ، دربی گیلان را روز سیاه فوتبال گیلان دانست و افزود : متاسفانه دیروز شرایط برابری برای بازی نبود و روز سیاه فوتبال گیلان در استادیوم سردارجنگل رشت علیه تیم شهرداری آستارا رقم خورد که با هزینه ی شخصی و حمایت‌های بخش خصوصی در حال فعالیت است . 

وی اتفاقات دربی گیلان را مشابه ی جام حذفی سال ۹۸ دانست و تصریح کرد : دیروز دقیقاً خاطرات بازی داماش و پرسپولیس در جام حذفی جلوی دیدگانم آمد ولی به دلیل میزبانی نمی‌توانستیم یکطرفه از ادامه ی بازی انصراف دهیم و البته فقط روی کاغذ میزبان بودیم و اجازه ندادند از هیچ کدام از امتیازات میزبانی استفاده کنیم . 

مالک باشگاه شهرداری آستارا ، برگزاری و ادامه ی دیدار دیروز را با شرایط به وجود آمده غیرقانونی دانست و بیان کرد : دیروز با ستاد کرونا صحبت کردیم که اعتقاد داشتند که این کار ممنوع است و بایستی مسابقه قطع شود و نباید ادامه پیدا کند ، جای سوال است که ناظر و داور بازی این دیدار را ادامه دادند و منتظر هستیم مسوولین در روز‌های آینده چه تصمیمی خواهندگرفت . 

پویا در مورد وضعیت استادیوم وحدت آستارا هم گفت : فقط یک آسفالت باقی مانده که ان شالله ظرف چند روزه آینده برطرف خواهد شد و از محمودزاده تشکر می‌کنیم که در سال گذشته تلاش‌های زیادی کردند تا بتوانیم میزبانی را کسب کنیم و امیدواریم در این فصل هم تلاش کنند که به حق‌مان در میزبانی برسیم . 

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “روزِ سیاه فوتبالِ گیلان در استادیومِ سردارجنگل”

  • این همه جیغ بنفش و جار و جنجال به خاطر حضور چند تماشاگر در مسابقه ی فوتبال !؟ – توهین های سخیف و چندش آور مالک غیرگیلانی تیم خوب و هم استانی مان شهرداری آستارا ( که چند صباحی موقتاً افتخار بزرگ اسپانسری مالی یک تیم از بهشت گیلان نصیبش شده ! ) و این که بنده خدا حضور چند تماشاگر را باعث باخت تیمش بهانه قرارداده (؟!) به خبط و سهل انگاری مربیان و مدیریت باشگاه ملوان در سال های گذشته برمی گردد که باعث و بانی سقوط تیم ملوان با بیش از نیم قرن قدمت و افتخار آفرینی هم تراز تیم هایی مثل پرسپولیس ، استقلال ، سپاهان و … به سطح لیگ ۱ شدند . به امید این که در آینده در سایه ی مطالعه و تحصیل فراست ، شاهد اظهارنظرهای ضدگیلانی و عقده گشایی بعضی افراد تازه بدوران نباشیم .

ارسال دیدگاه