رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
  • کد خبر : ۲۳۶۸۲
  • مشاهده :  153 بازدید
  • چاپ خبر : اطلاعیه ی باشگاه ملوان در خصوصِ اتفاقاتِ دیدار برابرِ شهرداریِ آستارا

اطلاعیه ی باشگاه ملوان در خصوصِ اتفاقاتِ دیدار برابرِ شهرداریِ آستارا

تجربه ی سال‌ها حضور در فوتبال حداقل این را به ما آموخته است که تیمِ میزبان وظیفه ی امنیت و برقراری بازی را به عهده دارد و این موضوعی کاملاً واضح و مبرهن است ، پس اگر قرار بر ممانعت از حضورِ تماشاگران است این مهم باید توسط و با هماهنگی تیم میزبان صورت گیرد نه میهمان !

به گزارش “سپید نیوز” از رسانه ی رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی ، باشگاه ملوان در خصوص اتفاقات دیدار برابر شهرداری آستارا اطلاعیه یی به شرح زیر صادر کرد :

دربی گیلان در هفته ی ششم از لیگ یک فوتبال در حالی به اتمام رسید که تحسین و تمجید همه ی بینندگان این دیدار را به همراه داشت . یک فوتبال کاملاً پویا و با برنامه که در نهایت با پیروزی سزاوارانه ی ملوان همراه شد . برای فوتبال گیلان که سال هاست از حق خود دور مانده است ، آرزوی این داریم که نماینده یی در سطح اول فوتبال داشته باشد و امیدواریم با تیم های خوبی که در لیگ داریم امسال سالی باشد که این مهم محقق گردد .

اما در پایان بازی شاهد بیان شدن حرف‌هایی بودیم که نه شایسته ی فوتبال بود و نه حتی به واقعیت نزدیک بود . تجربه ی سال‌ها حضور در فوتبال حداقل این را به ما آموخته است که تیم میزبان وظیفه ی امنیت و برقراری بازی را به عهده دارد و این موضوعی کاملاً واضح و مبرهن است ، پس اگر قرار بر ممانعت از حضور تماشاگران است این مهم باید توسط و با هماهنگی تیم میزبان صورت گیرد نه میهمان ! مدیریت ملوان هم به عنوان تیم میهمان با صدور اطلاعیه یی در شب قبل از بازی از تمام هواداران تقاضا نمود که از حضور در استادیوم پرهیز نمایند و همین نشان از همکاری در برگزاری این دیدار داشته است .

حالا اگر قصوری در مدیریت درب های ورود از تیم میزبان و مسوولین برگزار کننده بازی سر زده باشد ، چرا این قصور به مسوولین ملوان منتسب می گردد ؟! این که گفته می شود ملوان تماشاگر سازمان یافته به این بازی آورده است بیشتر شبیه به مزاح می ماند ، زیرا اگر قرار بر حضور سازمان یافته ی هواداران بود هیچ گاه تعداد هواداران مان این چیزی که مشاهده کردید ، نمی بود ! به نظر می‌رسد مطرح کردن چنین مطالبی و زیر سوال بردن این بازی که به جرات می توانیم آن را یکی از بهترین بازی‌های لیگ امسال بنامیم چیزی جز فرار به جلو و منحرف کردن افکار عمومی نباشد ، روشی نخ نما برای عزیزانی که برای فرار از مسایل فنی زمین و زمان را به هم دوخته تا اذهان را از اتفاقات فنی درون زمین منحرف نمایند .

ردیف کردن خیل اسامی و متهم کردن آن ها (که حتماً بار حقوقی دارد) برای فرار از مسوولیت شکست آن هم در هفته ی ششم نیز از اتفاقات عجیب لیگ ماست . همان‌قدر عجیب که بگوییم ملوان که جای زخم های فراوانی از لیگ های گوناگون و نظر لطف دست اندرکاران فوتبال کشور دارد زیر چتر حمایت همان عزیزان است ! فراموش نکنیم ملوان در سالی سقوط کرد که به گواه برنامه ی نود یازده پنالتی مسلم آن نادیده گرفته شد . جالب است در همین بازی گذشته ی لیگ ملوان در دیدار خانگی با اشتباه مسلم داوری که تمامی کارشناسان تاییدکردند در دقیقه ی ۸۸ با خطای هند گل دریافت کرد و اگر جدیت و تلاش مجموعه ی تیم و گل دقیقه ی ۹۲ نبود حال ملوان ۲ امتیاز کم تر در جدول داشت !

و اما مساله ی نهایی که به واقع موضوعی مهم تر و فراتر از فوتبال است . آقایان ! در شرایط کنونی و با وجود نگاه تنگ نظرانه ی برخی که در پی ایجاد اختلاف بین اقوام این مرز و بوم هستند ، این گونه اختلاف افکنی و روشن کردن آتش دشمنی بین دو شهر آن هم صرفاً برای رفع و رجوع گناه یک باخت چه توجیهی دارد ؟! این گونه نظرات دروغ و خلاف واقع هیچ سودی جز تفرقه نخواهدداشت .

وقتی مدیرعامل و سرمربی تیم در پایان بازی با احترام از نماینده ی آستارا (پاره ی تن استان سرسبزمان گیلان) صحبت می‌کنند ، وقتی در همین تیم فعلی ملوان بازیکنی آستارایی داریم که از سیزده سالگی عضو این باشگاه بوده است وقتی مردمان این دو شهر سال هاست که در کنار هم به کار و زندگی مشغولند ، پس شما چه گونه به خود اجازه می دهید برای توجیه ناکامی تان در این دیدار این چنین مسایلی را مستمسک قرار دهید ؟! کاش همه ی ما که در پیروزی ها سینه ستبر می کنیم و آن را حاصل تفکر و تلاش خود می‌دانیم در باخت ها هم ظرفیت و تحمل پذیرش مسئوولیت را داشته باشیم ، آن هم در دیداری فنی که به گواه کارشناسان هیچ اشتباه تاثیرگذار داوری در آن صورت نگرفت و تصاویر تلویزیونی و ضبط شده گواه تمامی مسایل فنی درون زمین است .
ضمن این که حق اعتراض قانونی در برابر تهمت هایی که به باشگاه ملوان وارد شده را محفوظ می‌دانیم لازم می‌دانیم بگوییم این بازی تمام شد و بیست و هشت هفته ی دیگر تا پایان بازی های لیگ فرصت داریم . بر همه ی ما واجب است با سعه ی صدر به نتایج فوتبال نگاه کنیم و سعی کنیم بازی را در زمین فوتبال و در طی نود دقیقه به پایان برسانیم . در پایان برای تیم فوتبال شهرداری آستارا و همه ی باشگاه های استان مان آرزوی موفقیت و سربلندی داریم .

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه