رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
  • کد خبر : ۲۴۰۹۳
  • مشاهده :  121 بازدید
  • چاپ خبر : رقابتِ ۶ امتیازیِ استقلال و مس و کارِ راحتِ ملوان

رقابتِ ۶ امتیازیِ استقلال و مس و کارِ راحتِ ملوان

هفته ی چهاردهمِ لیگِ یکِ فوتبال ، روزِ چهارشنبه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین مسابقه تیمِ مسِ کرمان به مصافِ استقلالِ خوزستان خواهدرفت .

دیدارهای هفته ی چهاردهم لیگ یک فوتبال روز چهارشنبه برگزار می‌شود . چهار هفته تا پایان نیم فصل باقی مانده ، سه تیم ملوان ، مس کرمان  و استقلال خوزستان در کورس صدرنشینی هستند و هر سه تیم سابقه ی حضور در لیگ برتر را هم در گذشته دارند . این هفته یک مسابقه ی ۶ امتیازی و حساس بین دو تیم مس و استقلال خوزستان در کرمان برگزار می‌شود . تساوی این دو تیم به سود ملوان و شاید سایر تیم‌هایی است که خود را مدعی صعود و بالانشینی در جدول می‌دانند . مس کرمان ۴ برد متوالی داشته و آخرین شکست این تیم هم در هفته ی سوم رقابت‌ها مقابل سایپا رقم خورده ، مسی‌ها در بهترین شرایط خود هستند اما استقلال خوزستان هم که در حال حاضر ۲۵ امتیازی است و یک امتیاز کم تر از حریفش دارد در رده ی سوم جدول قرار گرفته ، آبی پوشان اهوازی به هیچ عنوان نمی‌خواهند از کورس صدرنشینی عقب بمانند . هر دو تیم ۱۷ گل زده دارند و جز تیم‌های هجومی و گلزن لیگ محسوب می‌شوند .

ملوان بندرانزلی صدرنشین مسابقات این هفته اما بازی خیلی سختی را پیش رو ندارد ، آن ها به مصاف استقلال ملاثانی تیم شانزدهم جدول لیگ می‌روند ، تیمی که از نظر مالی وضعیت نا به سامان تری نسبت به سایر تیم‌ها دارد و حتی در روزهای گذشته بازیکنانش تهدید به اعتصاب کرده بودند . بنابراین بعید است استقلال ملاثانی حریف چغری برای ملوان باشد . ملوانی که با مازیار زارع تنها تیم بدون شکست لیگ یک فوتبال است و در نتیجه‌گیری بسیار عالی کار کرده‌اند . تنها مشکل ملوان کم گل زدنش است ، ملوان به اندازه ی ماشین سازی تبریز آخرین تیم جدول لیگ گل زده است ! ملوانان فقط ۱۲ بار موفق به گلزنی شده‌اند اما در عوض مستحکم‌ترین خط دفاع را در اختیار دارند و ۴ گل بیشتر نخورده‌اند . البته استقلال ملاثانی هم فقط یک گل کم تر از ملوان در این فصل به ثمر رسانده است .

خیبرخرم آباد تیم چهارم جدول لیگ با ۲۳ امتیاز مترصد هفته‌های آینده است تا خود را دوباره به جمع مدعیان اصلی برساند و حداقل از یکی از سه تیم اول جدول پیشی بگیرد . خیبر این هفته کار آسانی دارد . آن ها که در دو دیدار گذشته ی خود تیم‌های بحران زده ی رایکا و ماشین سازی تبریز را شکست داده‌اند ، این هفته هم به مصاف شاهین شهرداری بوشهری می‌روند که هیچ بردی نداشته و بعد از ماشین سازی قعرنشین دومین خط دفاع ضعیف لیگ را در اختیار دارد . کسب سومین برد متوالی دور از دسترس خیبری‌ها نخواهدبود مگر این که اتفاق غیرمنتظره‌یی در این بازی رخ بدهد .

خوشه طلایی تیم ۲۲ امتیازی و پنجم لیگ این هفته به مصاف تیم تازه وارد لیگ یکی می‌رود . شهرداری همدان شروعی طوفانی در مسابقات داشت و در دو سه هفته ی اول صدرنشین بود اما اکنون با ۱۶ امتیاز در رده ی دهم جدول لیگ است . خوشه طلایی هم یکی از تیم‌های خانه به دوش فوتبال باشگاهی کشورمان است که این هفته هم در تهران میزبان حریفش خواهدبود .

آرمان گهر میهمان شمس آذر قزوین است ، آرمان گهر دیگر تیم کرمانی حاضر در لیگ یک است . کرمانی‌ها حضور فعالی در فوتبال باشگاهی کشور دارند . در لیگ یک مس کرمان ، مس شهربابک و آرمان گهر و در لیگ برتر هم تیم‌های گل‌گهرسیرجان و مس رفسنجان حضور جالبی در مسابقات دارند . مس شهربابک هم این هفته به مصاف تیم بحران زده ی رایکای بابل می‌رود ، تیمی که بعد از جدایی پیروز قربانی دچار حواشی زیادی شده است .

سایپا و ماشین سازی دو تیم سقوط کرده ی این فصل در لیگ یک هم حال و روز خوشی ندارند . سایپا تیم پانزدهم جدول است و ماشین سازی هم بدون برد و با دو امتیاز تیم آخر جدول لیگ است . نارنجی‌پوشان اگر می‌خواهند دوباره همان تیم دوست داشتنی گذشته باشند باید در شیوه ی بازی و نتیجه‌گیری تیم‌شان تغییر زیادی ایجادکنند .

برنامه ی مسابقات هفته ی چهاردهم لیگ یک :

چهارشنبه ۲۲ دی
شهرداری آستارا –  قشقایی شیراز – ساعت ۱۳:۳۰ – ورزشگاه : وحدت آستارا
شمس آذر قزوین – آرمان گهر سیرجان – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : سردار آزادگان قزوین
خوشه طلایی ساوه – شهرداری همدان – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : شهدای شهرقدس تهران
مس شهر بابک – رایکای بابل – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : شهیدسلیمانی شهربابک
پارس جنوبی جم –  ویستاتوربین تهران – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : مهدوی بوشهر
مس کرمان – استقلال خوزستان – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : امام علی (ع) کرمان
استقلال ملاثانی – ملوان بندرانزلی – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : تختی اهواز
خیبر خرم‌آباد – شاهین شهرداری بوشهر – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : تختی خرم‌آباد
سایپای تهران – ماشین سازی تبریز – ساعت ۱۴ – ورزشگاه : پاس قوامین تهران

جدول لیگ یک :

۱ – ملوان ۲۷ امتیاز

۲ – مس کرمان ۲۶ امتیاز

۳ – استقلال خوزستان ۲۵ امتیاز

۴ – خیبر خرم آباد ۲۳ امتیاز

………………..

۱۷ – شاهین شهرداری بوشهر ۵ امتیاز

۱۸ – ماشین سازی تبریز ۴ امتیاز

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه