رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
  • کد خبر : ۲۴۹۹۹
  • مشاهده :  59 بازدید
  • چاپ خبر : حسین‌خانی روی صندلیِ مازیار نشست

حسین‌خانی روی صندلیِ مازیار نشست

مسِ کرمان در یک بازیِ خانگیِ پرهیجان که موقعیت‌های گلزنیِ فراوانی داشت با یک گل از سدِ قشقاییِ شیراز گذشت تا در شبِ باختِ رقیبِ مستقیمش صدرنشین شود .

در چارچوب هفته ی بیست و هشتم لیگ یک فوتبال ایران مس کرمان که مدعی قهرمانی و صعود به لیگ برتر است ، از قشقایی شیراز میزبانی کرد . کرمانی‌ها که از حمایت هواداران‌شان سود می‌بردند از همان دقایق اولیه خطرناک نشان دادند . التهاب در این بازی زیاد بود و سکوهای ورزشگاه به نتیجه ی بازی ملوان و خوشه طلایی نیز نیم نگاهی داشت .

در نیمه ی اول بازی متعادل‌تر بود و شیرازی‌ها نیز جواب حملات میزبان را می‌دادند و در نهایت دو تیم با نتیجه ی بدون گل به رختکن رفتند . اما بی‌تابی میزبان برای رسیدن به گل در نیمه ی دوم خیلی زود جواب داد و این تیم در دقیقه ی ۵۲ یک گل زیبا با دو ضربه به توپ به ثمر رساند . حمید گلزاری از سمت چپ فرار کرد و توپ بلندی که برای او ارسال شده بود را بدون معطلی با یک ضربه ی چیپ از بالای سر گلر وارد دروازه ی حریف کرد .

در ادامه حملات مسی‌ها بیشتر هم شد و این تیم چندین موقعیت تک به تک و فوق العاده برای کم کردن فاصله به دست آورد اما این توپ‌ها با درخشش دروازه‌بان میهمان یا بی دقتی مهاجمان مس یکی پس از دیگری خراب شد تا بازی با همان نتیجه ی یک بر صفر دنبال شود .

در دقیقه ی ۹۰ ابوالفصل علایی ، مدافع قشقایی با خطای هند جلوی حمله ی مس را گرفت و با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد تا قشقایی با ۱۰نفره شدن امیدی برای برگرداندن بازی در دقایق پایانی نداشته باشد .

این برد ارزشمند در شرایطی به‌دست آمد که در بازی همزمان ملوان دو بر یک از خوشه طلایی ساوه شکست خورده بود تا مسی‌ها ۵۸ امتیازی و هم‌امتیاز ملوان شوند و با تفاضل گل بهتر در صدر قراربگیرند تا جشن کرمانی‌ها تکمیل‌ شود .

هفته‌های طولانی است که رقابت اصلی برای صدرنشینی میان ملوان و مس کرمان در جریان است و ملوان به سادگی صدرنشینی خود را از دست نمی‌داد اما باخت انزلی‌چی‌ها در این هفته سبب شد فرزاد حسین‌خانی به سکویی تکیه بزند که هفته‌ها در اختیار مازیار زارع بوده است .

البته جنگ برای صدرنشینی در هفته‌های باقی‌مانده ادامه خواهد داشت و صدرنشینی با تفاضل گل بهتر جایگاه متزلزلی است .

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه