رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷
  • کد خبر : ۲۵۰۲۱
  • مشاهده :  50 بازدید
  • چاپ خبر : مس و ملوان در کورسِ قهرمانی / سقوطِ قطعی ماشین سازی و شاهین
هفته ی بیست و نهمِ لیگِ یک ؛

مس و ملوان در کورسِ قهرمانی / سقوطِ قطعی ماشین سازی و شاهین

در رقابت‌های هفته ی بیست و نهمِ لیگِ یکِ فوتبال ، ملوان و مس برای قهرمانی و صعود همچنان در کورس هستند و دو تیم هم سقوط شان به لیگِ دسته دوم قطعی شده است .

دیدارهای هفته ی بیست و نهم لیگ یک فوتبال سه‌شنبه برگزارمی‌شود . مهم‌ترین ویژگی این هفته هم امتیازی مس و ملوان است که در حال حاضر کویرنشینان با تفاضل گل بهتر بالاتر از قوی سپید خزر ایستاده‌اند . در واقع این دو مدعی اصلی صعود به لیگ برتر این هفته کورس دیدنی برای قهرمانی فصل خواهندداشت . مس کرمان این هفته میهمان تیم رایکای بابل است که در قعر جدول برای سقوط نکردن تلاش می‌کند . رایکا با پیروزی قربانی ۵ هفته است که نباخته و ۳ برد و دو تساوی داشته و در این هفته در صورت برد شانس صعود از رده ی شانزدهم جدول را خواهدداشت . بنابراین مس کرمان به هیچ عنوان کار راحتی در شمال کشور نخواهدداشت . 

ملوان بندرانزلی هم میزبان تیم سایپاست ، سایپایی که ۷ هفته است رنگ برد را ندیده و امید روانخواه سرمربی تیم هم به دلیل نتایج ضعیف از سمتش استعفاکرد ولی در نهایت هیات مدیره ی باشگاه به این استعفا مخالفت کرد تا روانخواه به تیم برگردد . ملوان هم هفته ی گذشته مقابل خوشه طلایی ساوه شکست خورد تا یک پله در جدول لیگ نزول داشته باشد . باید دید حریف شوک زده ی ملوان این هفته می‌تواند از مدعی صعود امتیازبگیرد یا همچنان نارنجی‌پوشان تهرانی روی نوار ناکامی گام برمی‌دارد . هر دو تیم صدرنشین بازی‌های سختی دارند .

آرمان گهر ۵۰ امتیازی که در رده ی سوم جدول قراردارد هم کورسویی از امید برای صعود دارد و در فاصله ی ۶ هفته تا پایان لیگ می‌خواهد بازی‌های آخرش را با برد پشت سر بگذارد . آن ها این هفته میزبان پارس جنوبی جم تیم پنجم جدول هستند ، تیمی که می‌خواهد همچنان در این رده جدول باقی بماند . خیبر خرم آباد تیم چهارم جدول فردا به احتمال زیاد به یک برد دست پیدامی‌کند چون مقابل تیم قعرنشین  و سقوط کرده ی ماشین سازی تبریز بازی دارد . تیمی که فقط یک برد دارد و اکنون در رده ی هفدهم و یکی مانده به آخر جدول است با این حال خیبر خرم آباد شانس بسیار بسیار اندکی در این فصل برای صعود خواهدداشت . در این هفته دو تیم ماشین سازی تبریز و شاهین شهرداری بوشهر هم با لیگ یک خداحافظی کرده‌اند و این هفته شاهین شهرداری بوشهر هم در یک بازی تشریفاتی به مصاف خوشه طلایی ساوه می رود .

استقلال ملاثانی ، ویستا توربین و قشقایی شیراز هم رقابت سختی با رایکای بابل برای سقوط نکردن دارند . در واقع یکی از این تیم ها به عنوان سومین تیم سقوط کرده معرفی خواهدشد . استقلال ملاثانی با شمس آذر قزوین بازی دارد ، ویستاتوربین به مصاف شهرداری آستارا می‌رود و قشقایی شیراز هم با مس شهربابک بازی خواهدداشت .

تیم شهرداری همدان میزبان تیم استقلال خوزستان رده ی ششمی است ، نتیجه ی این مسابقه حساسیت زیادی ندارد .

برنامه ی مسابقات هفته ی بیست و نهم لیگ یک :

سه شنبه ۲۰ اردیبهشت

* آرمان گهر سیرجان – پارس جنوبی جم – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : امام علی (ع) سیرجان

* شهرداری همدان – استقلال خوزستان – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : شهیدحاجی بابایی همدان

* رایکای بابل – مس کرمان – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : هفتم تیر بابل

* قشقایی شیراز – مس شهربابک – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : حافظیه ی شیراز

* ویستاتوربین تهران – شهرداری آستارا – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : غدیر تهران

* استقلال ملاثانی – شمس آذر قزوین – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه متعاقباً اعلام می گردد .

* ملوان بندرانزلی – سایپای تهران – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : قایقران انزلی

* شاهین شهرداری بوشهر – خوشه طلایی ساوه – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : شهیدمهدوی بوشهر

* ماشین سازی تبریز – خیبر خرم آباد – ساعت ۱۹:۳۰ – ورزشگاه : شهیدسلیمانی تبریز

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه