رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۶
  • کد خبر : ۲۵۰۵۳
  • مشاهده :  59 بازدید
  • چاپ خبر : پروازِ قو و فرود به آشیانه ؛ صدرِجدول !

پروازِ قو و فرود به آشیانه ؛ صدرِجدول !

شاگردانِ مازیار زارع در شرایطی با برتری مقابلِ نارنجی‌پوشانِ پایتخت دوباره به صدرِجدول لیگِ یک رسیدند که تیمِ امید روانخواه برای چهارمین بازی پیاپی ۱۰نفره شد .

تیم فوتبال ملوان انزلی که طی سه هفته ی گذشته ی لیگ یک روند ضعیفی طی کرده و دو مساوی مقابل مس کرمان و خیبر خرم‌آباد و یک شکست برابر خوشه طلایی ساوه داشت ، امروز در تقابل لیگ برتری‌های سابق به مصاف تیم سایپا و شاگردان امید رونخواه رفت .

ملوانان در چارچوب دیدارهای هفته بیست و نهم لیگ یک فوتبال ایران ، از ساعت ۱۹:۳۰ امروز در ورزشگاه زنده‌یاد سیروس قایقران در حالی مقابل تیم سایپا قرارگرفتند که با توجه به شکست در بازی قبلی خود مقابل خوشه طلایی امید زیادی به کسب پیروزی در حضور تماشاگران خود داشتند .

شاگردان مازیار زارع نمایش هجومی در شروع بازی داشتند و در دقیقه ی ۹ با شوت از پشت محوطه ی جریمه اولین خطر جدی را به‌وجود آوردند که توپ از بالای دروازه ی سایپا به بیرون رفت و در دقیقه ی ۱۵ هم ارسال خطرناک از کرنر سمت چپ زمین و ضربه ی سر مهاجم ملوان را طهماسبی دراختیارگرفت .

ملوانان که در جریان بازی به گل نرسیده بودند ، در دقیقه ی ۳۳ روی ضربه ی ایستگاهی تماشایی محمدصادق بارانی که کنج دروازه ی تیم سابق خود را نشانه گرفت ، به گل اول بازی دست پیداکردند و پیش افتادند ؛ گلی که نقطه ی آغاز درگیری‌های این بازی جنجالی شد و سایپایی‌ها اعتقاد داشتند که خطایی رخ نداده که بنیادی‌فر پشت محوطه ی جریمه و در موقعیتی مناسب اعلام خطا کرد .
نقطه ی عطف مسابقه اما چند دقیقه پس از سوت پایان بازی رخ داد و مهرداد طهماسبی در شرایطی که بازیکنان و کادرفنی سایپا به رختکن رفته بودند ، در حال صحبت و اعتراض به تصمیم بنیادی‌فر روی گل ملوان بود که این داور در کمال ناباوری طی چند ثانیه دو کارت زرد به دروازه‌بان سایپا داد و او را اخراج کرد تا پس از این که سایپا و امید روانخواه در جریان ماجرا قرارگرفتند ، شاهد جنجال چند دقیقه‌یی در ورزشگاه مملو از تماشاگر سیروس قایقران باشیم .
با ۱۰ نفره شدن سایپا تیم ملوان نیمه ی دوم را با دستِ بالاتر از میهمان آغازکرد و می‌توانست در دقیقه ی ۴۸ به گل برسد که شوت حمید کاظمی از زاویه ی بسته به تور کنار دروازه خورد و راهی به دروازه نداشت و در دقیقه ی ۶۱ هم واکنش عالی فرزاد طیبی دروازه‌بان جایگزین نارنجی‌پوشان اجازه نداد شوتِ پشت محوطه ی بارانی برای دومین‌بار تبدیل به گل شود .

سایپا در لحظات پایانی شانس خود را برای زدن گل تساوی با شوت‌های راه دور امتحان کرد ، اما ملوانان در دقیقه ی ۸۹ روی یک ضدحمله سریع از سمت چپ زمین و در نهایت گلزنی مهران احمدی در موقعیت تک به تک ، به گل دوم دست یافتند .

شاگردان مازیار زارع پس از سه هفته ناکامی و کسب پیروزی ۲ بر صفر مقابل سایپا ، ۶۱ امتیازی شدند و با دو امتیاز بیشتر نسبت به مس کرمان ، در صدر جدول لیگ یک قرار گرفتند و نارنجی‌پوشان پایتخت نیز با ۳۴ امتیاز در رتبه ی چهاردهم جای گرفتند .

 

"ورزش سه"

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه